Siūlo nustatyti naują rinkliavą: aktualu vandens telkinius turinčioms savivaldybėms

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Andrius Bagdonas siūlo sudaryti galimybę savivaldybėms, turinčioms savo teritorijoje vandens telkinius, rinkti rinkliavas už vidaus vandenų transporto priemonių naudojimąsi viešąja infrastruktūra.

 A. Bagdonas<br> D. Labučio (ELTA) nuotr.
 A. Bagdonas<br> D. Labučio (ELTA) nuotr.
Siūlo nustatyti naują rinkliavą: aktualu vandens telkinius turinčioms savivaldybėms<br> Neringos sav. nuotr.
Siūlo nustatyti naują rinkliavą: aktualu vandens telkinius turinčioms savivaldybėms<br> Neringos sav. nuotr.
Siūlo nustatyti naują rinkliavą: aktualu vandens telkinius turinčioms savivaldybėms <br> Neringos sav. nuotr.
Siūlo nustatyti naują rinkliavą: aktualu vandens telkinius turinčioms savivaldybėms <br> Neringos sav. nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Jadvyga Bieliavska

Dec 25, 2023, 8:22 AM

Jo įregistruotos Rinkliavų įstatymo ir Vidaus vandenų transporto kodekso pataisos paliestų savivaldybes, kuriuose vyksta laivyba vidaus vandenų transporto priemonėmis.

A.Bagdonas Eltai sakė, kad šis klausimas aktualus visoms savivaldybėms, kuriose yra vandens telkiniai, o juose plėtojamas vandens transportas.

„Šiuo metu opi problema yra su vandens transporto priemonėmis, kurios į savivaldybes atvyksta trumpam laikotarpiui ir nesudaro sutarčių su savivaldybėmis dėl švartavimosi ir kitų paslaugų teikimo, pvz. dėl atliekų tvarkymo. Nors laivais atvykstantys lankytojai palieka savivaldybėse nemenką kiekį atliekų, tačiau pagal Atliekų tvarkymo įstatymo nuostatas jie yra neapmokestinami vietine rinkliava“, – sakė A. Bagdonas.

Todėl jis siūlo leisti savivaldybėms priimti sprendimą dėl vietinės rinkliavos už leidimą įplaukti vidaus vandenų transporto priemonėmis į valstybės saugomas teritorijas, savivaldybių įsteigtus saugomus draustinius, jų paskelbtų kraštovaizdžio objektų teritorijas ir nustatytas vietinės reikšmės apsaugines zonas išdavimą. Taip pat įstatymo pataisomis siūloma sudaryti galimybę savivaldybėms nustatyti rinkliavą ir už naudojimąsi savivaldybės tarybos nustatytomis vietomis vidaus vandenų transporto priemonėms statyti.

„Ši rinkliava nebūtų taikoma kelioms dienoms atvykusioms jachtoms, kurios yra sudariusios sutartį su uostais ir moka visus mokesčius. Rinkliava savivaldos sprendimu galėtų būti taikoma vienadieniams laivams, kurie atplaukia į uostą, naudojasi infrastruktūra, tačiau nemoka jokių mokesčių. Savivaldybės pačios nuspręstų, ar taikyti rinkliavą bei jos dydį“, – Eltai sakė A. Bagdonas.

Parlamentaras sako, kad apie šią problemą yra kalbėjęs su Neringos savivaldybės meru, kuris šį įstatymo projektą palaiko.

Priėmus siūlomas pataisas, anot A. Bagdono, sumažėtų administracinė našta bei būtų sudaryta reali galimybė savivaldybėms administruoti trumpalaikio parkavimo bei atvykimo rinkliavą.

Anot A. Bagdono, savivaldybės, vykdydamos stebėseną ir jausdamos poreikį,galėtų savarankiškai išplėsti vietinės rinkliavos mokėtojų bazę, pašalinti dvigubo standarto egzistavimą.

„Savivaldybės galės spręsti ilgus metus keliamą klausimą dėl sausumoje laikomų vidaus vandenų transporto priemonių teisinio statuso, galėjimo statyti jas ant kranto ir apmokėjimo už tokią galimybę sąlygas, kai tai daroma naudojantis viešąja infrastruktūra. Taip pat bus sudarytos galimybės savivaldai plėsti rinkliavų mokėtojų bazę, surinkti papildomų lėšų į savivaldybių biudžetus“, – sako A. Bagdonas.

Įvedus rinkliavą, savivaldybės, anot jo, bus skatinamos kurti ir tobulinti infrastruktūrą, skirtą vidaus vandenų transporto priemonėms. A. Bagdono nuomone, plečiantis ir gerėjant infrastruktūrai atsiras galimybė vietiniam verslui įsikurti ir augti.

Šiuo metu nei Vidaus vandenų transporto kodekse, nei Rinkliavų įstatyme nėra numatyta galimybė savivaldybėms rinkti rinkliavas iš vidaus vandenų transporto naudotojų už naudojimąsi jų valdoma infrastruktūra.

Siūloma, kad naujas reguliavimas įsigaliotų nuo kitų metų liepos 1 d.

Kartu su A. Bagdonu projektus teikia Seimo nariai Antanas Vinkus, Romualdas Vaitkus, Edita Rudelienė, Saulius Skvernelis, Andrius Kupčinskas, Mindaugas Skritulskas, Audrius Petrošius, Andrius Mazuronis ir kiti.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.