Prokuratūros sprendimo sulaukęs A. Anušauskas: man buvo padaryti reputaciniai nuostoliai

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas tvirtina, kad tikėjosi palankaus prokuratūros sprendimo dėl jam mestų kaltinimų galimai paviešinus įslaptintą informaciją apie ketinimus kariuomenei įsigyti vokiškų tankų. Ministro teigimu, tai, kad jis nepažeidė įstatymo, buvo akivaizdu nuo pat pradžių.

 Arvydas Anušauskas.<br> J.Kalinsko (ELTA) nuotr.
 Arvydas Anušauskas.<br> J.Kalinsko (ELTA) nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Benas Brunalas

Feb 7, 2024, 3:38 PM

„Šis sprendimas yra toks, kokio ir tikėjausi dar praėjusių metų vasarą. Tai buvo akivaizdu“, – Eltai sakė ministras.

Visgi, jo teigimu, nepaisant prokuratūros nutraukto ikiteisminio tyrimo bei konstatavimo, kad nebuvo vykdoma nusikalstama veika, reputacijai padaryta žala jau padaryta.

„Man asmeniškai reputaciniai nuostoliai buvo padaryti. Be abejonės aš tą jutau, mačiau“, – sakė jis.

Tačiau, tikino ministras, reputacijos nuostoliai įtakos jo dalyvavimui Valstybės gynimo taryboje (VGT) nepadarė.

„Nieko panašaus. Palikime tuos dalykus viešųjų ryšių interpretatoriams. Jie pakomentuos ir painterpretuos. O realybė tokia, kad pažeidimų nebuvo padaryta“, – sakė ministras, paklaustas, ar po kilusios istorijos niekas į jį nešnairuoja VGT posėdžiuose.

„Šiuo atveju didesnių išvadų nedarysiu, tiesiog žinau, kad kai kurie politikai tuo metu apie šį tyrimą darė nelabai apgalvotus pareiškimus“, – pridūrė A. Anušauskas.

Įvertino sprendimą nutarimą perduoti Seimo Etikos sargams

Trečiadienį paskelbtą nutarimą prokuratūra perdavė Seimo Etikos ir procedūrų komisijai įvertinti, ar ministras nepažeidė politikų elgesio kodekso reikalavimų. Toks sprendimas A. Anušauskui pasirodė ne tik keistas, bet ir išeinantis iš prokuratūros prerogatyvų ribų.

„Šie papildomi sakiniai, kurie išeina jau už teisinio vertinimo rėmų ir už prokuratūros kompetencijų rėmų, aš juos vertinu kaip viešųjų ryšių inkliuzus“, – sakė A. Anušauskas.

„Aš nesu teisininkas, bet ir tokiu nebūdamas šioje vietoje matau porą neteisinių dalykų. Tai, kaip minėjau, yra viešųjų ryšių inkliuzai, kai mėginama išeiti iš situacijos, į kurią prokuratūra buvo įstumta ne savo noru“, – sakė A. Anušauskas, linkėdamas jį kritikavusiems politikams ateityje būti atidesniems.

„Ministrai, prezidentai, politikai yra priklausomi nuo informacijos, kuri jiems yra duodama. Ji gali būti ir neteisinga, ir netiksli. Tad palinkėčiau politikams gilintis į informaciją, kuri jiems pateikiama. Ir jei ji susijusi su teisiniais dalykais jokiu būdu nedaryti išankstinių galutinių išvadų“, – apibendrino A. Anušauskas.

Prezidentūra situacijos nekomentuoja

Tuo metu Prezidentūra prokuratūros sprendimo nekomentuoja. Kaip Eltai teigė šalies vadovo patarėjas Ridas Jasiulionis, teisiniai procesai dar nėra baigti, nes prokuratūros sprendimas gali būti skundžiamas.

Generalinė prokuratūra nutraukė pernai vasarą pradėtą ikiteisminį tyrimą, kuriuo aiškintasi, ar krašto apsaugos ministras A. Anušauskas nepaviešino Lietuvai perduotos užsienio valstybių įslaptintos informacijos apie vokiškų tankų pirkimą. Visgi, teisėsauga nustatė, kad politikas nesilaikė pernai liepą vykusio Valstybės gynimo tarybos (VGT) posėdžio dalyvių susitarimo iki tam tikro laiko neviešinti aptartos informacijos.

Sausį panašų sprendimą priėmė Paslapčių apsaugos koordinavimo komisija (PAKK). Visgi, toks sprendimas priimtas nevieningai – Prezidentūros deleguoti komisijos nariai pateikė atskirąsias nuomones.

Prezidentas G. Nausėda ne kartą patikino – VGT svarstyta informacija buvo slapta ir sutarta ja nesidalinti. Vėliau pranešta, kad teisiškai šį aspektą turėtų įvertinti KAM. Ir nors ministerija patikino, kad A. Anušausko paskelbta informacija apie tankų pirkimą neturi įslaptintos informacijos požymių, šalies vadovas nuo savo pozicijos neatsitraukė.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.