Dėl R. Žemaitaičio neliečiamybės sprendžianti komisija išklausė prokurorus: pats Seimo narys į posėdį neatvyko

Antradienį posėdžiavusi specialioji komisija, teiksianti išvadą dėl antisemitizmu kaltinamo Remigijaus Žemaitaičio teisinės neliečiamybės naikinimo, išklausė prokurorų pozicijas. Nors komisijos posėdyje buvo laukiama ir paties Seimo nario, jis į susitikimą neatvyko.

Remigijus Žemaitaitis.<br>V.Skaraičio nuotr.
Remigijus Žemaitaitis.<br>V.Skaraičio nuotr.
Remigijus Žemaitaitis.<br>V.Skaraičio nuotr.
Remigijus Žemaitaitis.<br>V.Skaraičio nuotr.
Remigijus Žemaitaitis.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Remigijus Žemaitaitis.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Remigijus Žemaitaitis.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Remigijus Žemaitaitis.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Remigijus Žemaitaitis.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Remigijus Žemaitaitis.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Gailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė

Feb 13, 2024, 10:05 AM

Prokurorai posėdžio metu teigė, kad ikiteisminiame tyrime nukentėjusiaisiais pripažintų asmenų nėra, kol kas nėra pateiktas ir civilinis ieškinys.

Ikiteisminį tyrimą organizuojančio Vilniaus apylinkės prokuratūros prokuroro Šarūno Šimonio manymu, yra surengta pakankamai duomenų, kad galėtų būti suformuluotas kaltinamasis aktas.

„Tiek, kiek aš esu susidaręs nuomonę apie ikiteisminio tyrimo metu surinktus duomenis, aš esu įsitikinęs, kad pakankamai duomenų, kad suformuluoti pranešimą apie įtarimą“, – posėdžio metu teigė Š. Šimonis.

Jam antrino ir Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Justas Laucius.

„Galima daryti išvadą, kad Seimo nario Remigijaus Žemaitaičio pasisakymuose, o taip pat ir įrašuose „Facebook“, yra ryškių klasikinio ir šiuolaikinio antisemitizmo požymių“, – sakė J. Laucius, prašydamas komisijos pritarti generalinės prokurorės prašymui.

„Normalizuojamas neapykantos kalbos, kuria siūloma užmušti žydus vartojimas, normalizavimas yra užgaulus žydų bendruomenei, yra vertintinas kaip žeminantis žydų tautinę grupę. Taip pat yra apibendrinamas kaltinimas, kad žydai kaip grupė vaidino reikšmingą vaidmenį žydų vykdytose sovietų represijose prieš lietuvius, propaguojamas priešiškumas žydams“, – pažymėjo jis.

Pasak prokuroro, kai kuriuose R. Žemaitaičio pareiškimuose taip pat yra menkinamos Holokaustas, yra žeminami žydai dėl jų tautybės, propaguojamos prieš šiuos asmenis nukreiptos idėjos.

Prokurorai atkreipia dėmesį, kad ikiteisminio tyrimo metu buvo vertinami tie pasisakymai ir veiksmai, kuriais pateiktas kaltinimas visai žydų tautai.

„Konkrečios valstybės veiksnų vertinimas, išsakymas savo nuomonės apie juos nėra šio ikiteisminio tyrimo dalykas, nes tai nėra Baudžiamojo kodekso, numatančio atsakomybę už neapykantos kalbą dalykas“, – akcentavo prokuroras.

Antradienį komisija taip pat ketina pateikti savo išvadą dėl R. Žemaitaičio neliečiamybės naikinimo.

ELTA primena, kad sausio viduryje generalinė prokurorė Nida Grunskienė kreipėsi į Seimą dėl parlamentaro Remigijaus Žemaitaičio teisinės neliečiamybės panaikinimo.

Generalinės prokurorės prašymas leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn Seimo narį pateiktas įvertinus 2023 metų gegužės 8 dieną pradėtame ikiteisminiame tyrime surinktų duomenų visumą dėl įtariamo viešo tyčiojimosi, žmonių grupės niekinimo ir neapykantos skatinimo prieš žydų tautybės žmones.

R. Žemaitaitis savo antisemitiniais pareiškimais ne kartą papiktino tarptautinę bendruomenę. Politikas apkaltino žydus esą vykdžius „lietuvių holokaustą“, viešai dalijosi antisemitiniais pareiškimais. Generalinė prokuratūra dėl parlamentaro antisemitinių pareiškimų yra pradėjusi ikiteisminį tyrimą.

Dar praėjusių metų lapkritį parlamentarams nutarus, kad yra pagrindas politiko apkaltai, Seimas kreipėsi į Konstitucinį Teismą (KT), kad šis įvertintų, ar buvo pažeista Konstitucija bei sulaužyta duota

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.