Baudžiamoji byla dėl įtariamo M. Sinkevičiaus piktnaudžiavimo, dokumento suklastojimo ir turto pasisavinimo keliauja į teismą

Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje dėl piktnaudžiavimo (pagal BK 228 str. 2 d.), dokumento suklastojimo (pagal BK 300 str. 1 d.) ir turto pasisavinimo (pagal BK 183 str. 1 d.) pareikšti kaltinimai Mindaugui Sinkevičiui, einant Jonavos rajono savivaldybės tarybos nario pareigas, skelbia Lietuvos Respublikos prokuratūra.

Vilija Blinkevičiūtė, Mindaugas Sinkevičius<br>G.Bitvinsko nuotr.
Vilija Blinkevičiūtė, Mindaugas Sinkevičius<br>G.Bitvinsko nuotr.
Mindaugas Sinkevičius.<br>T.Bauro nuotr.
Mindaugas Sinkevičius.<br>T.Bauro nuotr.
Vilija Blinkevičiūtė, Mindaugas Sinkevičius<br>V.Skaraičio nuotr.
Vilija Blinkevičiūtė, Mindaugas Sinkevičius<br>V.Skaraičio nuotr.
 Mindaugas Sinkevičius<br>V.Ščiavinsko nuotr.
 Mindaugas Sinkevičius<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Vilija Blinkevičiūtė, Mindaugas Sinkevičius<br>T.Bauro nuotr.
Vilija Blinkevičiūtė, Mindaugas Sinkevičius<br>T.Bauro nuotr.
Vilija Blinkevičiūtė, Mindaugas Sinkevičius<br>G.Bitvinsko nuotr.
Vilija Blinkevičiūtė, Mindaugas Sinkevičius<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Lietuvos Respublikos prokuratūra

Feb 14, 2024, 8:51 AM, atnaujinta Feb 14, 2024, 9:05 AM

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnų ikiteisminio tyrimo metu surinktų duomenų pagrindu M. Sinkevičiui pateikti kaltinimai dėl 2019–2023 m. Jonavos rajono savivaldybės administracijai galimai padarytos 1487,62 eurų dydžio turtinės žalos.

Įtariama, kad nurodytu laikotarpiu būdamas Jonavos rajono savivaldybės nariu M. Sinkevičius už pareigoms vykdyti skirtas savivaldybės lėšas išsimokėtinai pirko asmeniniam naudojimui skirtą turtą bei sumokėjo už sutuoktinės naudotas mobilaus ryšio paslaugas. Tyrimo metu taip pat gauta duomenų, kad Jonavos rajono savivaldybės administracijai buvo teikiami galimai suklastoti tarybos nario išlaidas pagrindžiantys finansiniai dokumentai.

Taip pat, įvertinęs kitame ikiteisminiame tyrime, kuriame įtarimai pareikšti tuometiniam Alytaus rajono tarybos nariui Algirdui Vrubliauskui, STT pareigūnų surinktų duomenų visumą Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras paskelbė apie šio ikiteisminio tyrimo pabaigą. Proceso dalyviams ir jų gynėjams pranešta apie susipažinimui su ikiteisminio tyrimo medžiaga skirtą laiką, kuriam pasibaigus prokuroras turės priimti galutinį procesinį sprendimą dėl kaltinamojo akto surašymo ir baudžiamosios bylos perdavimo į teismą.

Šiuo metu A. Vrubliauskas įtariamas tuo, kad siekdamas gauti kompensacijas dėl neva jo patirtų išlaidų Alytaus rajono savivaldybės administracijai teikė galimai suklastotus finansinius dokumentus ir apgaule įgijo beveik 20 tūkst. eurų.

Dar du ikiteisminiai tyrimai, kuriuos STT atliko dėl Kauno miesto ir Kauno rajono savivaldybių tarybos narių išlaidų apmokėjimo 2019–2023 metais, prokuroro nutarimais nutraukti konstatavus, kad nebuvo padaryta nusikalstama veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.

Abu sprendimai priimti gavus šių savivaldybių kontrolės ir audito tarnybų atliktų auditų ataskaitas, kuriose nurodoma, kad tiriamu laikotarpiu galiojęs šių savivaldybių tarybų veiklos teisinis reglamentavimas nenumatė pareigos tarybos nariams teikti ir saugoti pirminius apskaitos dokumentus, pagrindžiančius su tarybos nario veikla susijusias išlaidas, nes už išlaidų ataskaitose teiktų duomenų tikslumą ir pagrįstumą savivaldybių tarybų nariai buvo atsakingi asmeniškai.

Primename, kad kilus įtarimams dėl įvairiose savivaldybėse tarybų narių veiklai skirtų lėšų panaudojimo iki šios dienos iš viso buvo pradėti 27 ikiteisminiai tyrimai, iš jų 2 buvo nutraukti, 1 perduotas į teismą.

Taikydami viešojo intereso gynimo priemones tyrimuose dėl neteisėtų išmokų savivaldybių tarybų nariams Kauno apygardos prokuratūros prokurorai taip pat kreipėsi į Kauno miesto, Kauno ir Alytaus rajonų bei Druskininkų savivaldybes su reikalavimais pašalinti nustatytus tyrimo metu pažeidimus.

Toks viešojo intereso gynimo prokuroro reikalavimas įpareigoja savivaldybes nustatytais terminais, šiuo atveju – per 20 darbo dienų nuo reikalavimo gavimo dienos informuoti prokuratūrą apie priimtą sprendimą, kokių priemonių bus imtasi spręsti dėl nepagrįstai išmokėtų išmokų grąžinimo į savivaldybių biudžetus, taip pat per 20 darbo dienų nuo sprendimo priėmimo dienos pateikti prokuratūrai informaciją apie jo vykdymo rezultatus.

Prokuratūroje taip pat atliekamas ir 21 prokurorų iniciatyva pradėtas tyrimas dėl viešojo intereso gynimo priemonių taikymo, kuriais siekiama sugrąžinti galimai neteisėtai išmokėtas lėšas į atitinkamų savivaldybių biudžetus.

Primename, kad prokurorai jau pateikė teismui 4 civilinius ieškinius dėl maždaug 17 tūkst., 29 tūkst. ir 19 tūkst. eurų sumų išieškojimo Tauragės savivaldybės naudai ir dėl maždaug 14 tūkst. – Radviliškio rajono savivaldybės naudai.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.