V. Šiliausko byla ir jos dokumentai grąžinti Kauno apygardos teismui

Apeliacinis teismas pirmos instancijos teismui trečiadienį prieš pietus perdavė dokumentus ir bylą nuosprendžio vykdymui kalėti nuteisto buvusio Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus Viliaus Šiliausko byloje.

Vilius Šiliauskas<br>D. Labučio (ELTA) nuotr.
Vilius Šiliauskas<br>D. Labučio (ELTA) nuotr.
V. Šiliausko byla ir jos dokumentai grąžinti nuosprendžio vykdymui Kauno apygardos teismui<br>Ž.Gedvilos (ELTA) nuotr.
V. Šiliausko byla ir jos dokumentai grąžinti nuosprendžio vykdymui Kauno apygardos teismui<br>Ž.Gedvilos (ELTA) nuotr.
V. Šiliausko byla ir jos dokumentai grąžinti nuosprendžio vykdymui Kauno apygardos teismui<br>Ž.Gedvilos (ELTA) nuotr.
V. Šiliausko byla ir jos dokumentai grąžinti nuosprendžio vykdymui Kauno apygardos teismui<br>Ž.Gedvilos (ELTA) nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Ingrida Steniulienė

Feb 28, 2024, 2:50 PM, atnaujinta Feb 28, 2024, 3:11 PM

Trečiadienio rytą paskelbtas nuosprendis įsiteisėjo iš karto, jis kasacine tvarka gali būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Pagal įprastinę praktiką, Apeliaciniame teisme išnagrinėtos bylos grąžinamos nuosprendžio vykdymui į pirmos instancijos teismą.

„34 tomų tomų byla ir nuosprendis perduoti Kauno apygardos teismo atstovui“, – Eltai sakė Lietuvos apeliacinio teismo atstovė Venta Valčackienė.

V. Šiliausko advokatas Ruslanas Boiko nuosprendžio ir jo vykdymo eigos nekomentuoja.

„Bendra pozicija – jokių komentarų nebus“, – Eltai sakė advokatas R. Boiko.

Kauno apygardos teismo atstovė Milda Kryžė Eltai sakė, kad dokumentai dėl nuosprendžio vykdymo policijai kol kas nėra išsiųsti. Paprastai teismai kreipiasi į policiją, kad ji užtikrintų laisvės atėmimo bausmės vykdymą – pareigūnai susisiekia su nuteistuoju ir siūlo jam pačiam atvykti į komisariatą arba sulaiko jį dar laisvėje.

Lietuvos kalėjimų tarnybos atstovė Virginija Vervečkaitė Eltai sakė, kad V. Šiliauskas, kaip buvęs valstybės tarnautojas, bausmę atliks Kauno kalėjime.

„Per savaitę Jūsų minimas asmuo policijos turėtų būti pristatytas į Lietuvos kalėjimų tarnybos Kauno kalėjimą, esantį Technikos gatvėje, kur jis ir atliks laisvės atėmimo bausmę. Kauno kalėjime (veiklos teritorija adresu Technikos g. 34, 51334 Kaunas) bausmę atlieka buvę ir esami valstybės politikai, teisėsaugos, teismų, prokuratūros, kontrolės, valdžios ir valdymo institucijų pareigūnai, pirmąjį kartą atliekantys laisvės atėmimo bausmę“, – rašoma Eltai atsiųstame Kalėjimų tarnybos atstovės pranešime.

Už 260 tūkstančių eurų kyšį teisėjų kolegija V. Šiliauskui skyrė realią 3 metų ir 4 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, ankstesniu nuosprendžiu jam buvo skirta bauda, teismas nusprendė, kad vieno didžiausio kyšio Lietuvoje reikalavimas ir paėmimas nesudaro pagrindo skirti nepagrįstai švelnesnę bausmę už šį sunkų nusikaltimą, kurį V. Šiliauskas pripažino tik tada, kai buvo surinkti visi jo kaltę pagrindžiantys duomenys.

Teismo nuosprendžiu iš V. Šiliausko bus konfiskuoti kratos metu rasti 240 tūkstančių 930 eurų ir bus išieškoti dar daugiau nei 19 tūkstančių eurų.

Be to, V. Šiliauskui uždrausta 7 metus dirbti valstybės tarnyboje.

Apeliacinis teismas taip pat pažymėjo, kad pirmosios instancijos teismas V. Šiliauskui, taikydamas Baudžiamajame kodekse numatytą išimtį ir paskyręs švelnesnę nei už tokio pobūdžio nusikaltimą numatytą bausmę, t. y. su laisvės atėmimu nesusijusią bausmę, daug dėmesio skyrė išimtinai teigiamai nuteistojo charakteristikai, tačiau nepakankamai įvertino didelį padaryto nusikaltimo pavojingumą, kurį lėmė tiek įžūlūs, didelio masto, ilgalaikiai korupcinio pobūdžio nusikalstami veiksmai, tiek ir nusikalstamą veiką padariusio asmens statusas bei aukštos pareigos Kauno miesto savivaldybėje.

ELTA primena, kad Kauno apygardos teismas 2023 m. lapkričio 6 d. buvusį Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorių V. Šiliauską pripažino kaltu dėl kyšininkavimo, jam skyrė 65 tūkst. eurų baudą ir 7 metams atėmė teisę dirbti valstybės tarnyboje.

Teismas taip pat nutarė konfiskuoti 2022 m. kovą atliktų kratų V. Šiliausko gyvenamojoje vietoje metu rastus grynuosius pinigus, tai yra 241 tūkst. eurų, išieškoti iš V. Šiliausko konfiskuotino turto, tai yra kyšio dalyko dalį atitinkančią sumą – 19 tūkst. eurų.

Bylos duomenimis, V. Šiliauskas 2021–2022 m. tiesiogiai reikalavo ir paėmė iš bendrovės „Autokausta“ vadovo Juozo Kriaučiūno kyšius. Kyšių suma, anot teisėsaugos, siekė 260 tūkst. eurų.

V. Šiliauskas pripažino savo kaltę, gailėjosi. Jis teisme aiškino, kad siekė iš J. Kriaučiūno gauti apie 300 tūkst. eurų, nes už tokią sumą esą planavo įsigyti namą Ispanijos saloje Tenerifėje.

Anot teisėsaugos, V. Šiliauskas grynuosius pinigus laikė sudėtus į stiklainius, vokeliuose ir išslapstęs namuose.

Apeliacinis teismas taip pat atkreipė dėmesį, kad turto tyrimo pažymos rodo, kad V. Šiliausko ir jo sutuoktinės išlaidos galimai viršijo pajamas daugiau nei 193 tūkstančiais eurų.

„Matyti, kad Vilus Šiliauskas yra turtingas žmogus“, – sakė teisėja V. Liudvinavičienė, pasak jos, ikiteisminio tyrimo metu laikinas nuosavybės teisių apribojimas per ikiteisminį tyrimą buvo taikomas 180 turtinių vienetų (žemės sklypams, pastatams), priklausančių V. Šiliauskui.

„Todėl net maksimali bauda bausmės tikslų nepasiektų“, – sakė teisėja.

Teismas nurodė, kad V. Šiliauskas ikiteisminio tyrimo metu suteikė informacijos, kurios pagrindu pradėtas ir iki šiol atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl galimos sisteminės korupcijos Kauno miesto savivaldybėje.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.