L. Kasčiūnas: per savaitę į komendantūras užsiregistravo apie 2,8 tūkst. piliečių

Per savaitę į pirmąsias dvi dienas į karo komendantūras taikos metu užsiregistravo maždaug 2,8 tūkst. piliečių, sako krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas.

Per savaitę į pirmąsias dvi dienas į karo komendantūras taikos metu užsiregistravo maždaug 2,8 tūkst. piliečių, sako krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas.<br>V.Skaraičio nuotr.
Per savaitę į pirmąsias dvi dienas į karo komendantūras taikos metu užsiregistravo maždaug 2,8 tūkst. piliečių, sako krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas.<br>V.Skaraičio nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

May 8, 2024, 4:54 PM

„Šiai minutei iš neparengtojo rezervo (...) per savaitę turime 2 800. Manau, iki savaitgalio tikrai turėsime 3 tūkst. Mano prognozės buvo labai kuklios, kad per laikotarpį registruotis 4–5 tūkstančiai. Dabar didinu prognozes iki 10 tūkstančių“, – trečiadienį, baigiantis karinėms pratyboms, sakė L. Kasčiūnas.

Kaip skelbta anksčiau, registracija į taikos meto karo komendantūras pradėta gegužės 1 d.

Vertindamas sostinėje ir Kaune vykusias Lietuvos kariuomenės ir NATO sąjungininkų pratybas, Krašto apsaugos ministerijos (KAM) vadovas pabrėžė – sprendimas taikos metu įgalinti komendantūrų sistemą pasiteisino.

„Tikrai pratimas per visą Lietuvą yra pavykęs, nes mes mobilizavome ir dalį aktyvaus rezervo (...), komendantiniai šauliai, kurie turėjo čia savo vaidmenį, parengtas rezervas, kuris gavo žinutes, ir be abejo dabar tos kuriamos (...) komendantūros“, – sakė L. Kasčiūnas.

„Pirmos iš taikos į karo padėtį pereinančios pratybos. Tikrai tai, ką mes čia dabar matėme ir šiandien, ir manau išmokta pamoka yra ir ta, kad tas sprendimas stumtelti komendantūrų rengimą jau taikos metu (...) yra tai, ko mums reikia“, – patikino ministras.

Anot L. Kasčiūno, pasibaigus pratyboms, lauks tolimesnis darbas, susijęs su komendantūrų sistemos veikla. Anot ministro, reikės planuoti komendantinių karių skaičius, vienetų dydžius, vertinti, kokius objektus jie saugotų ir pan.

„Kitiems etapams reiks inventorizuoti aiškesnį tą objektų paveikslą ir pagal tai skaičiuoti, kiek reikės to užnugario pajėgumo“, – pridūrė jis.

Kaip skelbta anksčiau, Lietuvos kariuomenės ir NATO sąjungininkų pratybos sostinėje ir Kaune vyksta gegužės 6–8 dienomis. Pratybų metu tikrintas institucijų, įstaigų ir organizacijų pasirengimas vykdyti mobilizaciją ir sąjungininkų priėmimo užduotis, turto rekvizavimas ir komendanto valandos paskelbimas.

Dalyvauti pratybose pašaukti 2,5 tūkst. aktyviojo rezervo karių, dar keli tūkstančiai pakviesti trumpai informacijos sutikrinimo procedūrai. Pratybų metu testuota ir komendantūrų sistema.

Vykstant karinėms pratyboms, Vilniaus Viršuliškių ir Aukštųjų Panerių rajonuose bei Kauno Palemono teritorijoje naktį iš antradienio į trečiadienį buvo įvesta ir komendanto valanda.

Augustė Lyberytė (ELTA)

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
„Nauja diena“: pabėgėlių integracija – nauda ar žala darbo rinkai?