Klaipėdos savivaldybė kreipėsi į prokuratūrą: dvi asociacijos galimai neskaidriai įsisavino lėšas kultūros projektams

Klaipėdos miesto savivaldybė audito metu nustatė dvi to paties asmens vadovaujamas asociacijas, galimai neskaidriai naudojusias kultūros projektams skiriamą finansavimą. Kaip praneša miesto savivaldybė, nustatyta, kad pastarosios asociacijos gavusios finansavimą kultūros projektams, sąskaitas už patirtas išlaidas ir tai patvirtinančius dokumentus galimai teikė kelioms skirtingoms įstaigoms – už tas pačias išlaidas finansavimą galimai gavo iš kelių šaltinių. Dėl to savivaldybė jau kreipėsi į prokuratūrą.

 Arvydas Vaitkus<br>T.Bauro nuotr.
 Arvydas Vaitkus<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

May 10, 2024, 11:48 AM

Kaip praneša Klaipėdos miesto savivaldybė, tokia situacija išaiškėjo, kai Klaipėdos miesto savivaldybės Kontrolės ir audito tarnyba kreipėsi į Kultūros ministeriją, Lietuvos kultūros tarybą bei Neringos ir Kretingos rajono savivaldybes prašydama pateikti projektų vykdytojų dokumentus, kuriems buvo skirtas finansavimas ir iš šių įstaigų lėšų. Palyginus dokumentus išaiškėjo, kad skirtingoms įstaigoms teikiamos tos pačios sąskaitos bei kiti dokumentai.

„Pavyzdžiui, viena 1500 eurų vertės sutartis, kaip pagrindžianti patirtas išlaidas, pateikta net keturioms institucijoms – Klaipėdos, Kretingos, Neringos savivaldybėms bei Kultūros tarybai. Visos institucijos kultūros projekto vykdytojui atlygino dalį arba visas pagal pateiktą sutartį patirtas išlaidas. Tokiu būdu kultūros projekto vykdytojas, išleidęs 1500 eurų, kaip kompensaciją už šias išlaidas gavo net 4750 eurų“, – praneša Klaipėdos miesto savivaldybė.

Skelbiama, jog viena iš šių asociacijų iš 5 projektų pagal 10 545 eurų faktines išlaidas esą įgijo 23 738 eurų valstybės ir savivaldybės biudžetų lėšų – daugiau 13 tūkst. eurų galimai buvo įgyti nepagrįstai. Skaičiuojama, kad dengdama ir kitų įstaigų pagal tuos pačius dokumentus padengtas išlaidas, Klaipėdos miesto savivaldybė patyrė 9207 eurų žalą.

Tuo metu kita asociacija, vykdydama 4 projektus, pagal 22 161,76 euro faktines išlaidas esą įgijo 39 581 eurą valstybės ir savivaldybės biudžetų lėšų – daugiau kaip 17,4 tūkst. eurų galimai buvo įgytos neteisėtai.

„Šiuo atveju skaičiuojama, kad dengdama jau Lietuvos kultūros tarybos pagal tuos pačius dokumentus padengtas išlaidas, Klaipėdos miesto savivaldybė patyrė 17 419,24 euro žalą. Bendrai savivaldybės patirta žala siekia 26,6 tūkst. eurų“, – skelbia savivaldybė. Pažymima, kad biem atvejais išlaidas patvirtinantys dokumentai dubliuoti daugiau nei 50 proc., todėl savivaldybės Kontrolės ir audito tarnyba neturi pagrindo vertinti, jog tai buvo klaida.

„Reikalausime, kad lėšos būtų grąžintos į miesto biudžetą, tikiu, kad taip pasielgs ir kitos savivaldybės. Dėl nustatytų atvejų jau kreiptasi į prokuratūrą, perduota 400 lapų surinktos informacijos“, – savivaldybės išplatintame pranešime cituojamas Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.

Klaipėdos miesto atstovai atkreipia dėmesį, kad savivaldybės auditas tęsiamas, tikrinami ir kiti kultūros projektų ir programų vykdytojai.

„Kol kas daugiau tokių grubių atvejų nenustatyta, nors smulkesnių pažeidimų fiksuojama. Auditą planuojame baigti birželio mėnesį“, – sako savivaldybės kontrolierė Daiva Čeporiūtė.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.