V. Blinkevičiūtė: konservatoriai prezidento rinkimuose patyrė pralaimėjimą

2024 m. gegužės 13 d. 13:21
Papildyta
Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkė konstatuoja – nors konservatorių keliama kandidatė į prezidentus Ingrida Šimonytė pateko į antrąjį prezidento rinkimų turą, dešiniųjų pažiūrų politinė jėga patyrė pralaimėjimą.
Daugiau nuotraukų (6)
„Visgi, konservatoriai patyrė pralaimėjimą. Kaip nebūtų sakoma, kad labai gerai antras turas, bet pasižiūrėkime – Ingrida Šimonytė prarado 160 tūkst. ar dar daugiau balsų lyginant su praeitais rinkimais. Pirmiausiai yra vertinama valdančiųjų konservatorių veikla, dirbant Vyriausybėje ir valdančiojoje daugumoje“, – pirmadienį žurnalistams sakė V. Blinkevičiūtė.
Politikė tikina detaliai analizavusi Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenis ir daro išvadą, jog palaikymas Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams (TS-LKD) iš esmės slopsta.
„Sakyčiau, konservatoriai, deja, nebeturi pasitikėjimo. Ir pasitikėjimas jų vis mažėja ir mažėja. Pasižiūrėkime – savivaldos rinkimai, vos keturi merai. Negaliu nepriminti, kad žmonės išrinko 18 socialdemokratų merų. Kita vertus, labai atidžiai žiūrėjau ir Vilniaus miesto balsavimo rezultatus. Tiesa pasakius, už prezidentą Gitaną Nausėdą ir už premjerę Ingridą Šimonytę balsavo beveik po lygiai žmonių. Kitaip sakant, prezidento Nausėdos palaikymas išaugo, Šimonytės krito“, – įžvalgomis dalijosi V. Blinkevičiūtė.
Tuo metu pasitikėjimas G. Nausėda, pažymėjo socialdemokratų lyderė, priešingai – išaugo. Europarlamentarė neabejoja perrinkimo siekiančio prezidento sėkme pakartotiniame balsavime ir pažymi – „konservatoriai nėra antras pasirinkimas“ tiems piliečiams, kurie balsavo už kitus, į antrąjį turą nepatekusius kandidatus.
„Žinote, esu įsitikinusi, kad Lietuvos žmonės (...) atiduos savo balsus už Gitaną Nausėdą. Aš tuo net neabejoju“, – pažymėjo ji.
Tikina, kad su G. Nausėda jokių išankstinių susitarimų nebuvo: tai ne turgus
LSDP šiuose prezidento rinkimuose oficialiai rėmė antrosios kadencijos poste siekiantį G. Nausėdą. Klausiama, ar su dabartiniu Daukanto aikštės rūmų lyderiu socialdemokratai ką nors susitarė ar gavo kokį nors pažadą, V. Blinkevičiūtė patikino, jog jokių išankstinių derybų nebuvo.
„Noriu pasakyti, kad jokių išankstinių pažadų nebuvo ir neturėtų būti, nes tai nebuvo turgus. Tai nėra turgus. Mes, kaip rimta socialdemokratų partija, jaučiame atsakomybę už Lietuvos žmones, mes ją prisiimame tikrąja to žodžio prasme. Ir mums ne tas pats, kaip vyko „bendravimas, bendradarbiavimas“ tarp valdančiųjų konservatorių ir prezidento. Taip negali būti, nes konservatoriai kiekvieną kartą keldavo vis kažkokius naujus karus“, – pažymėjo europarlamentarė.
„Kadangi esu įsitikinusi, kad prezidentas laimės ir toliau tęs savo darbą, nes to nori ir Lietuvos žmonės (...) – jeigu žmonės mums suteiks pasitikėjimo mandatą, tai tikrai bendradarbiavimas bus tokio lygio, kokio ir nori Lietuvos žmonės“, – žadėjo ji.
Ji taip pat nesureikšmino, kad bendradarbiaujant su G. Nausėda socialdemokratų pozicijos tam tikrai klausimais gali išsiskirti.
„Galbūt nuomonės gali išsiskirti – kas yra absoliučiai normalu. Bet tai nereiškia, kad tada kylam į kovą, galandam kažkokius kirvius, kalavijus aštrius“, – eilėmis prakalbo V. Blinkevičiūtė.
ELTA primena, kad sekmadienį Lietuvoje vykusiuose prezidento rinkimuose, pirmajame rinkimų nugalėtoju tapo dabartinis šalies vadovas Gitanas Nausėda, surinkęs 44,19 proc. rinkėjų balsų. Antroje vietoje likusi premjerė I. Šimonytė sulaukė 19,78 proc. rinkėjų palaikymo.
Įvertino referendumo rezultatus: problema – pernelyg aukšta kartelė
V. Blinkevičiūtė įvertino ir referendumo dėl pilietybės išsaugojimo rezultatus. Jos manymu, didžiausia problema tokiuose balsavimuose – pernelyg aukšta referendumo kartelė.
„Referendumo kartelės užkeltos iki tokio lygio, kad yra sunku pasiekti. Va čia yra tikroji tiesa. Nereikia ieškoti sliekų ant asfalto“, – kalbėjo V. Blinkevičiūtė, tačiau nepatvirtino, ar LSDP laimėjus Seimo rinkimus partija ketintų imtis pokyčių šiuo klausimu.
„Socialdemokratai dabar nieko nesiūlo. Socialdemokratai visą laiką sako, kad reikia įvertinti visas aplinkybes, įsigilinti ekspertų lygmenyje, kur yra dalykai kurie yra netinkami“, – tęsė ji.
Ji taip pat sureagavo į vienos referendumo iniciatorių, konservatorės Dalios Asanavičiūtės kritiką. Pirmadienį parlamentarė teigė, jog ne visi politikai ir partijų lyderiai dėjo pakankamai pastangų, siekiant viešinti žinią apie balsavimą referendume.
„Žinote, čia jau būdinga konservatoriams – kai jiems kažkas nepasiseka, (...) jie tada pradeda ieškoti priešų ir su kažkuo kovoti. Tai dabar bando atrasti kaltų“, – oponentų elgesį vertino ji.
„Mes ir savo partijos įvairiuose susitikimuose ir formatuose, ir susitikimuose su žmonėmis (...) – visur besąlygiškai buvo pasakyta, kad reikia balsuoti „už“ ir reikia palaikyti dvigubos pilietybės išsaugojimą“, – apibendrino V. Blinkevičiūtė.
Sekmadienį vykęs referendumas dėl dvigubos pilietybės nebuvo sėkmingas. Preliminariais VRK duomenimis, referendume dalyvavo 59,02 proc. rinkėjų. Konstitucijos pataisai dėl dvigubos pilietybės pritarė 73, 94 proc. rinkėjų, tačiau tokio balsų skaičiaus nepakako.
Referendumas dėl pilietybės išsaugojimo Lietuvoje vyko antrąkart. Pirmąkart jis buvo surengtas 2019 metais, jame dalyvavo 53,16 proc. rinkėjų, bet tąkart Konstitucijos pakeitimo priimti nepavyko, nes nepakako pasisakiusių „už“.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.