Įvertino G. Nausėdos užuominas steigti partiją: kaip reaguoja valdantieji ir ką sako opozicija

Prezidentui Gitanui Nausėdai pareiškus, kad jo dalyvavimas politikoje nebūtinai baigtųsi su antrąja kadencija, valdantieji akcentuoja, jog šalies vadovas naujo vėjo į politinę areną neįneštų.

Gitanas Nausėda.<br>V.Skaraičio nuotr.
Gitanas Nausėda.<br>V.Skaraičio nuotr.
Gitanas Nausėda.<br>V.Skaraičio nuotr.
Gitanas Nausėda.<br>V.Skaraičio nuotr.
Gitanas Nausėda.<br>T.Bauro nuotr.
Gitanas Nausėda.<br>T.Bauro nuotr.
Gitanas Nausėda.<br>T.Bauro nuotr.
Gitanas Nausėda.<br>T.Bauro nuotr.
Gitanas Nausėda.<br>T.Bauro nuotr.
Gitanas Nausėda.<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Gailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė

May 24, 2024, 5:36 PM

Pasak jų, prezidento užuominos apie galimybę steigti partiją ar tapti premjeru yra sąmoningas rinkiminis žingsnis. Visgi valdančiųjų atstovai akcentuoja, kad antrojo rinkimų turo dar nelaimėjusiam šalies vadovui viešai svarstyti savo planus penkerius metus į ateitį yra neprotinga.

Savo ruožtu opozicijos atstovai šiuos prezidento pamąstymus vertina pozityviai.

Valdantieji teigia, kad G. Nausėdos kryptis vidaus politikoje nebūtų nauja

Laisvės frakcijos Seime seniūnas Vytautas Mitalas mano, kad antrosios kadencijos siekiančio prezidento G. Nausėdos pasvarstymai apie savo ateitį vidaus politikoje yra ankstyvi. Pasak jo visų pirma reikėtų laimėti šalies vadovo rinkimus, o tik tada svarstyti apie tolimesnę politinę ateitį.

„Visų pirma, reikia laimėti rinkimus, kuriuose jis dalyvauja ir tada būtų galima spręsti, ką, kaip ir kur jis veiks“, – Eltai teigė V. Mitalas.

„Laisvietis“ taip pat svarsto, kad G. Nausėda naujo požiūrio Lietuvos politikoje nepasiūlytų. Pasak jo, prezidento vertybinės nuostatos yra praktiškai identiškos Tėvynės sąjungos krikdeminio sparno atstovų nuostatoms.

„Jeigu prezidentas ir dalyvaus vidaus politikoje, man atrodo, kad ta kryptis nebus niekaip nauja. Jis jau anksčiau yra pasakęs, kad pritaria krikščioniškos demokratijos vertybėms. Natūraliai jis net galėtų būti tos pačios konservatorių partijos nariu pagal ideologiją ir nieko čia naujo neatsitiktų“, – sakė V. Mitalas.

„Iš principo jis atstovauja medianinio rinkėjo nuomonei – kartoja tai, ką nori girdėti didesnė dalis Lietuvos žmonių ir taip grindžia savo populiarumą“, – pridūrė politikas.

V. Mitalas taip pat teigia, kad nepaisant socialdemokratų reiškiamos paramos G. Nausėdai, LSDP ir prezidentas vertybiškai būtų sunkiai suderinami.

„Vis tik socialdemokratai, kurie remia buvusį bankininką, yra tam tikras oksimoronas. Tuo labiau, kad socialdemokratai turi palaikyti žmogaus teises pagal ideologiją. Visi žinome, kad prezidentas nei palaiko, nei nuveikia kažką daugiau nei, pats sakė, suvalgo picą“, – teigė V. Mitalas.

„Reikia būti atviriems ir pasakyti, kad tai nėra jokios socialdemokratinės vertybės, kurias buvęs bankininkas atstovauja gyvendamas nacionaliniame parke, prabangiai įrengtame name, kolekcionuodamas senovines knygas. Tai yra visiškai kitas pasaulis“, – sakė jis.

Liberalų sąjūdžio Seime seniūnas Eugenijus Gentvilas taip pat stebisi, kad šiuo metu dar antrojo rinkimų turo nelaimėjęs G. Nausėda jau kalba apie tai, ką veiks po penkerių metų.

„Man neatrodo simpatiška ir racionalu, kai taip toli į priekį kandidatas žvelgia. Reikia pabrėžti, kad jis dar yra kandidatas“, – Eltai sakė E. Gentvilas, vadindamas šiuos prezidento pasvarstymus rinkiminiu žingsniu.

„Man atrodo, tai rinkiminis žingsnis, siekiant parodyti, koks aš stiprus ir savimi pasitikintis“, – svarstė politikas.

Pasak E. Gentvilo, šie G. Nausėdos pasvarstymai šį tą indikuoja ir apie jo asmenines savybes.

„Man atrodo, kad tai šiek tiek liudija apie žmogų – kad aš esu neklystantis, aš žinau savo prioritetus ar planus į priekį, tikėkite manimi. Toks ilgametis pranašas ateina. Nereikia politikoje pranašų, reikia nuoširdžiai savo darbą dirbančių pareigų, vadovų, ministrų ir pan.“ – pabrėžė jis.

Liberalas abejoja, kad G. Nausėda galėtų pasiūlyti kažką naujo Lietuvos vidaus politikoje. Visgi politikas neslepia, kad pamatyti G. Nausėdą vadovaujantį Vyriausybei, jam būtų smalsu.

„Man įdomu būtų pažiūrėti, kaip Nausėdai sektųsi vykdomoje valdžioje. Čia iš prezidento varpinės sakoma, kad kas gerai, tai jo beveik nuopelnas, o kas blogai, tai Vyriausybės. Tai norėčiau kada nors pažiūrėti š premjerą Nausėdą. Bet gal atrasime kitų“, – sakė jis.

Opozicija prezidento pasvarstymus vertina pozityviai

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis neslepia, kad jam antrosios kadencijos siekiančio prezidento pasisakymai apie politinę ateitį buvo netikėti.

„Netikėta. Man atrodo, kad dauguma prezidentų, kai baigia dvi kadencijas, jie turi kitą misiją – važinėja po pasaulį, visuomenės kažkokias iniciatyvas telkia. Bet prezidentui bus 65 metai, pakankamai jaunas, tai, matyt, tokios opcijos jis neatmeta“, – Eltai sakė S. Skvernelis.

„Gerai, kad ambicijas turi, gerai, kad nesiruošia eiti į pensiją. Aš džiaugiuosi tuo“, – pridūrė jis.

Visgi S. Skerenelis akcentuoja, kad atrasti nišą naujai politinei partijai būtų sunku.

„Aš manau, kad jeigu prezidentas ir pasiliks aktyvioje politikoje, tai partiją įsteigti yra sunku, partijai surasti nišą nėra lengva. Tai geriau jau naudotis ta politine sistema, kuri yra“, – svarstė jis.

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos Seime seniūnė Rasa Budbergytė taip pat teigia, kad jei prezidentas G. Nausėda po dviejų kadencijų vadovavimo šaliai nuspręstų pasukti į vidaus politiką, tai būtų teigiamas precedentas.

„Labai teigiamai vertinu tai, kad žmogus apskritai turi supratimą, kad jis gali būti naudingas valstybei. Aš manau, kad pabuvęs prezidentu žmogus su tokia patirtimi gali iš tiesų būti ir politinės partijos steigėjas, galbūt vesti kažkokią politinę jėgą į rinkimus ar dar dalyvauti kažkokiuose kituose politiniuose procesuose“, – sakė R. Budbergytė.

Socialdemokratė svarsto, kad valstybė turėtų būti labiau suinteresuota didelę politinę patirtį sukaupusius žmones toliau dirbti valstybės labui.

„Nebūtinai tai turi būti pareigos, už kurias moka, tai gali būti visuomeninės pareigos, bet mes galėtume įdėti daug pastangų, kad tie politikai nenueitų tiesiog į užmarštį arba neišeitų į pensiją. Todėl aš labai vertinu, kad Nausėda kalba apie tai, kad žmonės neturi išeiti į pensiją, jeigu sveikata jiems leidžia“, – sakė ji.

Antrosios kadencijos siekiantis prezidentas leidžia suprasti, kad, kalbant apie jo politinę ateitį, galima svarstyti įvairiais galimybes. G. Nausėda neskuba atmesti ir minties, kad po dešimties metų vadovavimo šaliai jis galėtų vadovauti ar net įsteigti politinę partiją.

„Tai priklausys nuo daugybės aplinkybių, nuo sveikatos, pirmiausiai, nuo noro vykdyti aktyvias funkcijas ir būti aktyviu visuomeniškai. Visgi, sutikime, jei bus antroji kadencija, jos pabaigoje man bus 65 metai. Kitaip tariant, tai yra amžius, kada žmogus turi apsispręsti, ar jis pagaliau užsidirbo sau ramią ir orią ramybę, ar, visgi, dar norėtų tęsti savo veiklą. Šiandien tikrai nenoriu spėlioti, aš tiesiog nenoriu, kad kažkas uždėtų ant manęs kryžiuką ir užritintų didelį akmenį. Visokie variantai yra įmanomi. Politika yra labai įdomi veikla, kurioje tikrai yra galimybių nemažai ką nuveikti“, – teigė prezidentas.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.