Socialdemokratų žvaigždei – teismo smūgis: kaip tai keičia partijos planus?

Jaunoji Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) žvaigždė, kuriai jau buvo pradėtas matuoti ir premjero postas, Jonavos meras Mindaugas Sinkevičius pirmadienį buvo prigesintas – M.Sinkevičius nuteistas dėl piktnaudžiavimo, dokumentų suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu, turto pasisavinimo.

Vilija Blinkevičiūtė ir Mindaugas Sinkevičius.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Vilija Blinkevičiūtė ir Mindaugas Sinkevičius.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Vilija Blinkevičiūtė ir Mindaugas Sinkevičius.<br>T.Bauro nuotr.
Vilija Blinkevičiūtė ir Mindaugas Sinkevičius.<br>T.Bauro nuotr.
Vilija Blinkevičiūtė ir Mindaugas Sinkevičius.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Vilija Blinkevičiūtė ir Mindaugas Sinkevičius.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Rasa Budbergytė.<br>A. Ufarto (ELTA) nuotr.
Rasa Budbergytė.<br>A. Ufarto (ELTA) nuotr.
Vilija Blinkevičiūtė ir Mindaugas Sinkevičius.<br>V.Skaraičio nuotr.
Vilija Blinkevičiūtė ir Mindaugas Sinkevičius.<br>V.Skaraičio nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Lrytas.lt

2024-05-27 12:16, atnaujinta 2024-05-27 12:39

Dideles viltis į M.Sinkevičių dėję socialdemokratai pripažįsta, kad jo Seimo rinkiminiame sąraše greičiausiai nebeliks, tačiau tikina, kad Kauno apygardos teismo sprendimas partijos planų Seimo rinkimams iš esmės nekeičia.

A.Sysas: mes einame į pergalę

Kauno apygardos teismas pirmadienį dėl piktnaudžiavimo tarybos nario veiklai skirtomis lėšomis kaltu pripažino Jonavos merą M.Sinkevičių. Jonavos vadovui skirta 12,5 tūkst. eurų baudą, trejiems metams atimti galimybę dirbti valstybės tarnyboje.

Kalbėdamas su naujienų portalu lrytas.lt, Seimo narys, socialdemokratas Algirdas Sysas pabrėžė, kad Kauno apygardos teismo sprendimas dar nėra galutinis.

„Teisingumą Lietuvoje vykdo teismas, bet čia yra pirmos instancijos teismo sprendimas. Galutinio reikės dar palaukti. O mes žinome, kad kartais teismai priima kardinaliai priešingus sprendimus“, – naujienų portalui lrytas.lt sakė A.Sasys.

Nors vidiniame socialdemokratų partijos reitingavime partiečiai M.Sinkevičių buvo iškėlę į pirmąją Seimo rinkimų sąrašo vietą, A.Sysas tikino, kad šis teismo sprendimas niekaip nekeičia socialdemokratų planų Seimo rinkimuose.

„Nieko nekeičia. Socialdemokratai toliau nori laimėti rinkimus ir viskas. Mes einame į pergalę“, – nurodė parlamentaras.

O kas galėtų būti pirmasis Seimo rinkimų sąraše, anot jo, paaiškės jau birželio viduryje.

„Mes turime partijos pirmininką. Bet čia jau nuspręs taryba. Mes birželio 15 posėdžiaujame, bus galutinai paskelbti visi dalykai“, – nurodė A.Sysas.

R.Budbergytė: sprendimas stebina

Tuo metu LSDP frakcijos Seime seniūnė Rasa Budbergytė kalbėjo, kad M.Sinkevičiaus pavardės socialdemokratų rinkiminiame sąraše į Seimą turėtų nelikti.

„Birželio 15 dieną, kai mes tvirtinsime sąrašą, aš manau, kad jo pavardės turėtų nebūti. Manau, kad taip mes nuspręsime. Bet čia turime visi nuspręsti – turiu omenyje mūsų partiją“, – Eltai teigė R.Budbergytė.

Visgi socialdemokratė akcentuoja, kad tokio griežto teismo sprendimo ji nesitikėjo.

„Žinoma, jis stebina. Mes tikėjomės, kad teismas, įvertinęs visas aplinkybes, pasakys, kad M.Sinkevičius yra nekaltas. Bet čia yra ne galutinis teismo sprendimas. Ir, aš manau, kad jis bus skundžiamas“, – akcentavo LSDP narė.

Pats M.Sinkevičius jau nurodė skųsiantis teismo sprendimą, o iš Jonavos mero posto nesitrauks.

Kas įvyko?

Kauno apygardos teismas pirmadienį dėl piktnaudžiavimo tarybos nario veiklai skirtomis lėšomis kaltu pripažino Jonavos merą M.Sinkevičių. Jonavos vadovas nuteistas dėl piktnaudžiavimo, dokumentų suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu, turto pasisavinimo, jam skirta 12,5 tūkst. eurų baudą, trejiems metams atimti galimybę dirbti valstybės tarnyboje.

Teisėja Laima Šeputienė paskelbė, kad M. Sinkevičiaus nusikaltimai teisme buvo įrodyti, jis suklastojo dokumentus, valstybė dėl jo įvykdytų nusikaltimų patyrė didelę neturtinę žalą. Pasak teisėjos, kaltinimai pagrįsti objektyviais duomenimis – dokumentais.

Nuosprendis nėra galutinis ir gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnų ikiteisminio tyrimo metu surinktų duomenų pagrindu M.Sinkevičiui pateikti kaltinimai dėl 2019–2023 m. Jonavos rajono savivaldybės administracijai galimai padarytos 1 tūkst. 487 eurų turtinės žalos.

Kaip teisme anksčiau paskelbė prokuroras D. Valkavičius, siekdamas išvengti asmeninių lėšų panaudojimo, tarybos narys M. Sinkevičius suklastojo 16 vienetų finansinių apskaitų, pateikė jas Jonavos rajono savivaldybės administracijai, piktnaudžiavo tarnybine padėtimi, padarė didelę neturtinę žalą savivaldybei, nes buvo pakirstas pasitikėjimas šia institucija.

Bylos duomenimis, į avanso apskaitas buvo įtrauktas mėnesinis mokestis už „Telia Lietuva“ suteiktas ryšių paslaugas, susijusias su sutuoktinės realiai naudoto abonentinio numerio išlaidas, mėnesinis mokestis už „Telia Play“ internetinės televizijos išlaidas ir mėnesinis mokestis už savo asmeninėms reikmėms įsigytos įrangos – televizoriaus „Samsung“ – išlaidas.

Minėti dokumentai buvo pateikti Jonavos rajono administracijai, siekiant pagrįsti avansu gautą išmoką, skirtą išlaidoms, susijusioms su tarybos nario veikla, kurios negalėjo būti atlyginamos.

Jonavos meras M.Sinkevičius, pernai kilus įtarimams dėl savivaldybės tarybos nario veiklai skirtų lėšų panaudojimo skaidrumo, paskelbė stabdantis narystę Lietuvos socialdemokratų partijoje.

Lietuvos savivaldybių asociacija yra laikinai sustabdžiusi M.Sinkevičiaus vadovo šioje asociacijoje pareigas.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.