Opozicija kviečia M. Navickienę į Seimo tribūną: prašo pasiaiškinti dėl „Foxpay“, ryšių su I. Trinkūnaite

Seimo opozicija nutarė išsikviesti socialinės apsaugos ministrę Moniką Navickienę į parlamento tribūną atsakyti į klausimus dėl sutuoktinio Mindaugo Navicko veiklos finansinių technologijų įmonėje „Foxpay“ ir politikės ryšių su šio verslo akcininke Ieva Trinkūnaite.

Monika Navickienė<br>T.Bauro nuotr.
Monika Navickienė<br>T.Bauro nuotr.
Monika Navickienė<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Monika Navickienė<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Monika Navickienė<br>T.Bauro nuotr.
Monika Navickienė<br>T.Bauro nuotr.
Monika Navickienė<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Monika Navickienė<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Monika Navickienė<br>Ž.Gedvilo (ELTA) nuotr.
Monika Navickienė<br>Ž.Gedvilo (ELTA) nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Augustė Lyberytė

2024-06-11 16:53

Antradienį ministrei išsiųstame rašte pateikiami 6 klausimai, į kuriuos atsakymus tikimasi išgirsti po savaitės – birželio 18 d. vyksiančio Seimo posėdžio Vyriausybės pusvalandyje.

Opozicija kelia klausimus apie M. Navickienės ir „iSun“ grupės savininkės I. Trinkūnaitės ryšių – teiraujamasi, kas šiuo metu ministrę sieja su šeimos verslu SPA Vilnius, su Trinkūnų šeima. Taip pat keliami klausimai dėl M. Navicko santykio su „Foxpay“, I. Trinkūnaite bei jos sugyventiniu, už sukčiavimą teistu ir kalėjusiu Vilhelmu Germanu.

„Jei nežinojote apie jo buvusius teistumus, ar dabar, sužinojus, jūsų, jūsų sutuoktinio bendravimas su šiais asmenimis keisis?“ – klausia opozicija.

Rašte ministrei taip pat klausiama, ar jos vadovaujama Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) yra įsigijusi prekių ar paslaugų iš „Foxpay“, Navickų ar Trinkūnų valdomų įmonių.

Ministrės prašoma paaiškinti, ar jos sutuoktinis, būdamas „Foxpay“ valdybos nariu, teikė paslaugas ar kitaip bendradarbiavo su Informacinės visuomenės plėtros komitetu. Be to, opozicija nori išgirsti, ar, M. Navickienės žiniomis, „Foxpay“ aptarnauja nelegalius lošimo verslus.

„Kaip skelbiama žiniasklaidoje, „Foxpay“ patraukė ir Vokietijos lošimų reguliuotojos dėmesį dėl savo veiklos, susijusios su nelegaliais lošimais. Ar nemanote, kad ryšiai su „Foxpay“ meta šešėlį ant jūsų, kaip ministrės, politinės veiklos?“, – kelia klausimą opozicija.

Parlamento mažumos atstovai taip pat siekia sužinoti, dėl kokių priežasčių M. Navickienė šios kadencijos metu tikslino viešųjų ir privačių interesų deklaraciją ir kodėl tokie tikslinimai, anot jų, vyksta tik kilus ažiotažams viešojoje erdvėje.

Kreipimąsi į M. Navickienę pasirašė Mišrios Seimo narių grupės seniūnė Rita Tamašunienė, atstovai Agnė Širinskienė, Artūras Skardžius, Aidas Gedvilas, Česlav Olševski, socialdemokratas Kęstutis Vilkauskas, „valstiečiai“ Aurelijus Veryga, Ligita Girskienė, Dainius Gaižauskas, Guoda Burokienė, Deividas Labanavičius, „Vardan Lietuvos“ nariai Algirdas Stončaitis, Laima Nagienė, Vilija Targamadzė.

ELTA primena, kad Lietuvos bankas vykdo finansinių technologijų įmonės „Foxpay“ patikrinimą. Jos atžvilgiu yra pradėta Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos įstatyme numatyta vertinimo procedūra.

Savo ruožtu generalinė prokurorė Nida Grunskienė pavedė Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) atlikti faktinių aplinkybių patikslinimą dėl viešojoje erdvėje kilusių klausimų apie įmonės veiklą.

Dar daugiau klausimų dėl įmonės kilo po to, kai naujienų portalas 15min.lt paskelbė, jog į skandalą „Foxpay“ yra susijusi su kita įmonių grupe „iSun“. Jos steigėja, valdybos pirmininkė yra vienintelė „Foxpay“ savininkė Ieva Trinkūnaitė. Tačiau „iSun“ veikloje anksčiau aktyviai dalyvavo ir I. Trinkūnaitės sugyventinis – už finansinius nusikaltimus kalėjęs Vilhelmas Germanas. Kaip rašoma portalo publikacijoje, M. Navickienės sutuoktinis, buvęs „Foxpay“ valdybos narys Mindaugas Navickas kartu su V. Germanu priiminėjo „iSun“ grupės kertinius darbuotojus, padalinių vadovus. Anksčiau M. Navickas yra vadovavęs ir kitoms su I. Trinkūnaite ir V. Germanu susijusioms įmonėms.

M. Navickas „Foxpay“ valdyboje dirbo nuo 2022 m. Taip pat jis nuo 2023 m. pabaigos iki 2024 m. pradžios buvo šios įmonės direktoriumi. Visgi, Lietuvos bankui pradėjus tyrimus, M. Navickas pasitraukė iš „Foxpay“ valdybos.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.