Kauno apygardos prokuratūros prokuroras Darius Valkavičius taip pat prašo teismo ilgamečiam Alytaus rajono politikui skirti viešųjų teisių atėmimą – penkerius metus atimti teisę būti išrinktam ir paskirtam į valstybės ar savivaldybės įstaigų renkamas ar skiriamas pareigas.
„Išrinktas savivaldybės tarybos narys nėra laisvas veikti savo asmeniniais interesais, turi gerbti įstatymus, Konstituciją. Bylos aplinkybės leidžia konstatuoti sąmoningą įstatymo pažeidimą, jjs ilgą laiką eina politiko pareigas, tarybos narys atsakingas pateikti teisingą informaciją. Kaltinamasis buvo atsakingas už duomenų pateikimą, nusikaltimai buvo tyčiniai“, – per teismo posėdį antradienį sakė prokuroras D. Valkavičius.
Kauno apygardos teismas išnagrinėjo prokuratūros perduotą baudžiamąją bylą, joje A. Vrubliauskas kaltinamas tuo, kad 2019–2022 m., norėdamas įsisavinti savivaldybės tarybos nario veiklai skirtas lėšas, galimai pateikė suklastotus dokumentus.
Pasak prokuratūros, A. Vrubliauskas kaltinamas tuo, kad laikotarpiu nuo 2019 metų birželio iki 2022 metų gruodžio mėnesio, siekdamas gauti kompensacijas dėl neva jo, kaip
Alytaus rajono savivaldybės tarybos nario, patirtų išlaidų, savivaldybės administracijai teikė, įtariama, suklastotus finansinius dokumentus ir apgaule įgijo beveik 20 tūkst. eurų. Jis kaltinamas suklastojęs 16 apyskaitų.
Politikas, siekdamas asmeninės turtinės naudos, kaltinamas sistemingai klastojęs tikrus dokumentus dėl neva patirtų kuro išlaidų, nors jos buvo susijusios su vykdomos individualios veiklos išlaidomis.
Įtarimų sulaukęs A. Vrubliauskas sausį sustabdė narystę Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijoje, jis su ja savivaldos rinkimuose pateko į Alytaus rajono tarybą. Alytaus rajono mero pareigas A. Vrubliauskas ėjo 1997–2023 metais. Politikas savo kaltės nepripažįsta, tačiau žalą savivaldybei atlygino. A. Vrubliausko advokatas Viktoras Preikšas sako, kad „čekiukų“ bylos turi dirbtinį kaltinamąjį atspalvį, jos be pagrindo kriminalizuotos.
„Nepaisant, kad Tapinas atliko svarbų darbą, manau, kad valstybės tarnybos prisiėmė per daug vaidmens, įstatymų leidėjas turėjo tai sutvarkyti. Palikim rinkėjams spręsti, ar jis atsakingas“, – sakė gynėjas.
ELTA primena, kad visuomenininkui Andriui Tapinui inicijavus savivaldos politikų lėšų įsisavinimo tyrimą „
Skaidrinam“ ir dėl to kilus skandalui dėl galimo politikų piktnaudžiavimo kanceliarinėmis lėšomis, į teisėsaugos akiratį pakliuvo daugybė savivaldybių politikų.
Šiuo metu Specialiųjų tyrimų atlieka ikiteisminius tyrimus dėl 26 savivaldybių tarybos narių galimai netinkamo lėšų panaudojimo: Vilniaus, Šiaulių, Panevėžio miestų bei Alytaus, Utenos, Ukmergės, Kretingos, Ignalinos, Mažeikių, Šilutės, Jonavos, Lazdijų, Pasvalio, Prienų, Telšių, Radviliškio, Joniškio, Tauragės, Zarasų, Akmenės, Kaišiadorių rajonų ir Birštono, Marijampolės, Neringos, Pagėgių, Druskininkų savivaldybėse.
Prokuratūra skelbė, kad šiuo metu šalies savivaldybėms tarybos nariai bendrai savanoriškai yra grąžinę 765 tūkst. 911 eurų į savivaldybių biudžetus.