Anot Seimo pirmininkės, netikėtumo nebuvo ir dėl į premjero postą siūlomos LSDP vicepirmininko Gintauto Palucko kandidatūros.
„Tai buvo gana akivaizdu, matėme pastarąsias pora dienų V. Blinkevičiūtės komunikaciją, todėl sprendimas nenustebino. Kaip ir G. Palucko kandidatūra“, – teigiama Eltai trečiadienį perduotame V. Čmilytės-Nielsen komentare.
Visgi, dėl pastarojo sprendimo parlamento vadovė V. Blinkevičiūtei negaili kritikos – esą toks nepastovumas kelia nepasitikėjimą rinkimų metu politikų duodamais įsipareigojimais.
„Man asmeniškai tokie politiniai viražai nepriimtini, nes tai kelia nepasitikėjimą rinkimų metu išsakomais įsipareigojimais. Tačiau tai yra LSDP sprendimas ir jiems dabar teks apie tą sprendimą komunikuoti savo rinkėjams“, – sako V. Čmilytė-Nielsen.
Su LVŽS ir „Nemuno aušra“ derybų dėl bendros koalicijos nebus
Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad jos nenustebino Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) sprendimas tartis dėl koalicijos su Liberalų sąjūdžiu, tačiau politikė pabrėžia – su valstiečiais ir „Nemuno aušra“ dėl bendro darbo jos vadovaujama politinė jėga nesitars.
„Tai nėra netikėta žinia, jai ruošėmės lygindami programines nuostatas ir žymėdamiesi vietas, kur pozicijos išsiskiria. Šiandien aišku tik viena – jokių bendrų pokalbių nebus su valstiečiais ir „Nemuno aušra“, šias nuostatas išsakėme dar prieš pirmą rinkimų turą ir jos nesikeis jokiomis aplinkybėmis“, – Eltai teigė V. Čmilytė-Nielsen.
Netilus spėlionėms dėl to, ar rinkimus laimėjusios Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė ryšis vadovauti būsimai Vyriausybei, trečiadienio vakarą politikė pranešė neketinanti eiti ministrės pirmininkės pareigų.
Socialdemokratė neketina dirbti ir Seime – V. Blinkevičiūtė planuoja tęsti ketvirtąją kadenciją Europos Parlamente (EP).
„Esu įsitikinusi, kad beveik 65 metų ministrei pirmininkei būtų sudėtinga dirbti, nes esu pensininkė ir įvertinau per visą rinkiminį laikotarpį, koks tai būtų atsakingas darbas, kiek tai reikalauja sveikatos ir jėgų. Turiu priimti tokius sprendimus, kad Vyriausybė būtų darbinga, o užimti postą tam, kad užimti postą, niekada neturėjau noro. (...) Pirmiausia įvertinau savo amžių ir sveikatą“, – akcentavo ji, pridurdama, kad į premjero pareigas siūlomas V. Blinkevičiūtės pavaduotojas G. Paluckas.