„Mokslo saloje“ surengtas padėkos vakaras: rinkosi garbūs svečiai

2024 m. gruodžio 12 d. 22:32
Lrytas.lt
Gruodžio 12 d. vakare Kaune duoklė atiduota prie „Mokslo salos“ kūrimo prisidėjusiems žmonėms. Architektai, programų rengėjai, edukatoriai, testuotojai, dizaineriai, savivaldybės ir ministerijų darbuotojai – į padėkos vakarą susirinko kone 700 svečių.
Daugiau nuotraukų (112)
Renginyje dalyvavo Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis, gausi mokslo, meno ir verslo bendruomenė.
„Tokio traukos objekto iki šiol neturėjome ne tik Kaune, Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse. Nuo šiol galėsime tiek jaunam, tiek suaugusiajam, tiek Lietuvos žmonėms, tiek ir svečiams iš užsienio pasiūlyti kokybišką mokslo edukaciją. Edukaciją, kuri žadina susidomėjimą ir žiebia kūrybiškumo kibirkštį, – sakė Prezidentas. – Tikiu, kad „Mokslo sala“, pasitelkusi mokslą, technologijas, architektūrą ir kūrybines industrijas, Lietuvoje ilgainiui gerokai išplės STEAM kompetencijas ir paskatins inovacijas. Iš to naudos turėsime mes visi – visa Lietuva.“
Mokslo salos svarbą visai Lietuvai pabrėžė ir Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis. 
„Šiandieną turime ypatingą progą džiaugtis ir švęsti: Kaunas pristato vieną ambicingiausių miesto projektų. Noriu padėkoti visiems, kurie prisidėjo, kad šita didelė Kauno svajonė taptų realybe“, – kalbėjo Kauno meras V. Matijošaitis.
Mokslo ir inovacijų populiarinimo centro vadovė Aistė Lukaševičiūtė pasakojo apie esminius „Mokslo salos“ tikslus.
„Muziejus kviečia mokslą ne skaityti, o patirti. Ši mokslo salos vertybė ir idėja yra pagrindas, nuo kurio pradėjome ir kurio pavyko „nepamesti“ viso projekto metu. Mokslo saloje mes nesiekiame nieko išmokyti! Sala skirta „užnorinti“, skatinti smalsumą, pabudinti kūrybiškumą, kelti klausimus ir ieškoti atsakymų. Atvykusių lankytojų mes klausime – o kas būtų, jeigu žinotum daugiau?
Kaip pasikeistum tu ir kaip pakeistum pasaulį? Tad mokslo saloje pirmiausia yra svarbus suprantamas mokslas – parodytas ir paaiškintas taip, kad suprastum nepriklausomai ar tau 5 ar 50. Tai mokslas, kurį gali išbandyti, pamatuoti, patirti. Kitaip nei Google ar Chat GPT, mes neduodame atsakymų, bet keliame klausimus, į kuriuos ne visada yra teisingas atsakymas, nes neretai ne atsakymas, o kelias link jo, išmoko daugiau. Mokslo saloje siekiame pabudinti visų vaikystėje užmigusį smalsumą ir alkį žinioms, todėl norime įtraukti ne tik vaikus, bet ir jaunimą, įvairių profesijų specialistus, mokytojus, tėvus ir senjorus, nes mokytis ir pažinti niekada nevėlu“, – sakė A.Lukaševičiūtė
Unikalioje ekspozicijoje „Žmogus. Gamta. Mašina“ – 140 eksponatų, pristatančių 7 temas: žmogaus kūnas ir sveikata, maistas, gamta ir aplinka, atliekos ir tarša, energija, transportas ir komunikacija. Viską galima liesti ir išbandyti.
Sukurta ir papildoma zona patiems mažiausiems lankytojams, 3–6 metų vaikams, dar nemokantiems skaityti ir rašyti, bet galintiems mokslą patirti per žaidimus, spalvas, garsus ir formas.
„Mokslo salos“ padėkos vakaro ir atidarymo renginiams kurti susibūrė platus kūrybos lauko žmonių ratas: nacionalinės kultūros ir ir meno premijos laureatė Birutė Letukaitė, režisierius Gytis Ivanauskas, šviesos dailininkas Arvydas Buinauskas, aktorius Vytautas Rumšas jaunesnysis, renginių organizatorė Agnė Grigaliūnienė ir kiti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.