„Jeigu mes pradėsime kalbėti apie saugumo garantijas, substitutus NATO, tai yra pavojingas kelias, kadangi tai suardys NATO ir padarys tai per labai trumpą laiką, nes šiuo metu tas detonatorius yra čia, jeigu mes priimsime klaidingus sprendimus arba pradėsime žvalgytis į skirtingas puses, arba pradėsime kalbėtis apie autonominę strategiją, kuriai, patys privalome pripažinti, nesame pasirengę šiandien“, – LRT televizijai kalbėjo šalies vadovas.
Be to, kaip pabrėžė prezidentas, sukurti regioninį saugumo aljansą užtruktų bene 10–15 metų. Todėl G. Nausėda akcentavo nepasiduosiąs provokacijoms dėl esą būtinybės ieškoti naujos alternatyvos, kuri pakeistų esamą Aljansą.
„Aš būsiu paskutinis, kuris išjungs tikėjimo lemputę, kad transatlantinė sąranga ir transatlantinis stuburas mūsų ryšiui yra būtent NATO stiprybės garantas. Tikrai nepasiduosiu provokacijoms ar pasakymams, kad „žiūrėkite, mums jau reikia ieškoti alternatyvios NATO“. Tai labai pavojingas kelias, už kurį mes galėtume labai brangiai sumokėti“, – pabrėžė prezidentas.
ELTA primena, kad į Baltuosius rūmus sugrįžus respublikonui Donaldui Trumpui, netyla diskusijos dėl to, kaip keisis geopolitinė situacija, padėtis NATO bei Rusijos karo Ukrainoje eiga. JAV lyderis su Rusijos vadovu Vladimiru Putinu jau sutarė derėtis dėl paliaubų.
Tuo metu transatlantinė partnerystė – aižėja. JAV prezidentas yra pareikalavęs, jog NATO šalys gynybai skirtų nuo 2 iki 5 procentų bendrojo vidaus produkto (BVP). Tuo metu JAV viceprezidentas JD Vance‘as Miuncheno saugumo konferencijoje smarkiai užsipuolė Europos sąjungininkes ir kritikavo tariamą demokratijos ir žodžio laisvės deficitą Europoje.