Į Kyjivą atvykęs K. Budrys: Hagoje turime pakartoti įsipareigojimą turėti Ukrainą NATO

2025 m. birželio 9 d. 15:37
Į Kyjivą darbo vizito atvykęs užsienio reikalų ministras Kęstutis Budrys sako, kad vienas iš NATO viršūnių susitikimo Hagoje tikslų – pakartoti įsipareigojimą priimti Ukrainą į Aljanso gretas.
Daugiau nuotraukų (6)
„Susitikimų metu šiandien Kyjive kalbamės apie tai, ką turėtume ir galėtume padaryti pasirengdami NATO viršūnių susitikimui Hagoje. Vienas iš tikslų yra deramą dėmesį skirti tam, kas šiandien yra aktualiausia Europoje – Ukrainai. Kaip minimum pakartoti įsipareigojimą ateityje turėti Ukrainą NATO“, – kalbėjo K. Budrys.
„Taip pat sutarti dėl papildomos paramos Ukrainai, kurios taip reikia, nes kol kas nematome jokių ženklų, kad Putinas mažintų savo atakų skaičių, ar mažintų apsukas, ar rodytų bent ką nors, kas žadėtų artėjančias paliaubas“, – tęsė ministras.
K. Budrys akcentavo, kad šie tikslai yra ne mažiau svarbūs nei susitarimas didinti gynybos finansavimą NATO viduje.
Ministras pirmadienį atvyko darbo vizito į Kyjivą, kur susitiko su Ukrainos vyriausybės nariais – užsienio reikalų ministru Andrijumi Sybiha, gynybos ministru Rustemu Umerovu bei Prezidento kanceliarijos vadovu Andrijumu Jermaku.
Tai jau trečiasis K. Budrio vizitas Ukrainoje, pradėjus eiti Lietuvos užsienio reikalų ministro pareigas. Paskutinį kartą Lietuvos diplomatijos vadovas Ukrainoje lankėsi šių metų balandžio 1 dieną.
NATO šalių lyderiai viršūnių susitikime Hagoje, į kurį buvo pakviesta ir Ukraina, dalyvaus birželio 24–25 dienomis. Pagrindinės temos bus Rusijos karas Ukrainoje bei NATO šalių gynybos išlaidų didinimas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2026 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.