Susitikime Baltijos, Adrijos, Juodosios jūrų valstybių delegacijos aptars, kaip stiprinti parlamentų vaidmenį įgyvendinant iniciatyvos tikslus, taip pat daugiau dėmesio skirs saugumo klausimams.
Pasak J. Oleko, Rusijos karinė invazija į Ukrainą stipriai pakoregavo Trijų jūrų regiono tikslus.
„Šalia pirminių uždavinių – tvaraus ekonomikos augimo, konkurencingumo ir inovacijų, transporto ir energetikos junglumo, skaitmeninės transformacijos – turime vis daugiau dėmesio skirti energetiniam saugumui, kariniam mobilumui, kovai su kibernetinėmis atakomis ir kritinės infrastruktūros apsaugai“, – pranešime sakė Seimo vadovas.
Susiję straipsniai
Jo teigimu, šių uždavinių įgyvendinimas didele dalimi priklauso nuo politinio sutarimo, todėl parlamentų vaidmuo yra labai svarbus.
J. Olekas Zagrebe viešės iki trečiadienio. Vizito metu jis taip pat dalyvaus dvišaliuose susitikimuose su Rumunijos, Albanijos, Kroatijos ir Turkijos parlamentų pirmininkais.
Trijų jūrų iniciatyva yra tarp Baltijos, Juodosios ir Adrijos jūrų esančių Europos Sąjungos valstybių tarptautinio bendradarbiavimo forumas, įsteigtas 2015 metais Lenkijos ir Kroatijos iniciatyva.
Trijų jūrų iniciatyvos pagrindinis tikslas yra Vidurio ir Rytų Europos šalių bendradarbiavimo plėtra energetikos, logistikos, transporto, informacinių technologijų ir telekomunikacijų srityse. Siekiama sustiprinti ES sanglaudą ir plėsti jos transatlantinius ryšius.



