I. Ruginienė: matome, kokie karai vyksta už sienos, turime tam ruoštis

2026 m. balandžio 20 d. 15:22
Lietuva supranta priešiškų valstybių keliamas grėsmes ir intensyviai ruošiasi galimiems iššūkiams, sako ministrė pirmininkė Inga Ruginienė.
Daugiau nuotraukų (3)
„Grėsmės, ateinančios iš Rusijos ir Baltarusijos, mums nėra naujiena. Apie tai mes kalbame praktiškai kiekvieną dieną. Turime įvairių provokacijų, pradedant nuo balionų, (baigiant – ELTA) įvairiomis kitomis. Visiškai suprantame, kokioje geografinėje zonoje mes gyvename, kad realybė jau yra kitokia, su karu Ukrainoje ir į Baltijos šalis ateina kitokia realybė“, – vizito Kauno rajone metu žurnalistams sakė premjerė.
„Dėl to nuo praėjusių metų maksimaliais pajėgumais greitiname visus procesus: tiek gynybos planų prasme, įsigijimų prasme, perdėliojame prioritetus. Nes tie planai, kurie kažkada buvo sudėlioti, matyt, yra keistini. Šiais metais pagal šių dienų realijas bus atnaujintas NATO saugumo planas. Mes, kaip Lietuva, skiriame didžiulį prioritetą oro gynybai, nes matome, kokie karai yra už sienos. Tam mes tikrai turime ruoštis“, – akcentavo ji.
Kaip skelbta praėjusią savaitę, opozicija nusprendė kreiptis Valstybės gynimo tarybą (VGT), kad ši įpareigotų Vyriausybę pasiruošti įvairiems šalies gynybos scenarijams.
Tokia iniciatyva kilo po to, kai opozicija sakė iš I. Ruginienės neišgirdusi atsakymų į klausimus dėl planų A, B ir C, apie kuriuos ji užsiminė prieš kelis mėnesius.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2026 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.