„Velionė tarsi šventą ugnį saugojo lietuvybę, kalbą, kultūrinę atmintį. Jos dvasios didybė ir kilnus sprendimas Lietuvai besąlygiškai dovanoti savo tėvų palikimą išliks kaip tauriausia meilės auka Tėvynei“, – skelbia draugija.
Baniutė Mašiotaitė buvo pedagogo, matematikos vadovėlių autoriaus Jono Mašioto ir Veronikos Mašiotaitės dukra. 1944 metais, Lietuvą užėmus sovietų kariuomenei, šeima pasitraukė į Vakarus. Vėliau Baniutė apsigyveno Jungtinėse Amerikos Valstijose.
Vienas svarbiausių jos darbų – tėvų turto Kačerginėje perdavimas Prano ir Jono Mašiotų palikimo puoselėtojų draugijai. 2005 metais jai buvo perduoti keturi žemės sklypai ir namelis. Ši vieta tapo svarbia Mašiotų šeimos atminimo ir kultūrinės veiklos erdve, skelbia draugija.
Susiję straipsniai
B. Mašiotaitė taip pat įvykdė tėvo Jono Mašioto paskutinį norą. 1993 metais jo palaikai iš JAV buvo parvežti į Lietuvą ir palaidoti Kauno Petrašiūnų kapinėse.



