Lietuvis su 380 kg kokaino kroviniu įkliuvo Karibų jūroje (nuotraukos)

Lietuvos kriminalinės policijos biuro (LKPB) Organizuoto nusikalstamumo padalinių (ONT) pareigūnai vykdo ilgalaikius tarptautinius tyrimus su daugelio valstybių kolegomis, kadangi Lietuvos piliečiai vis dažniau tampa tarptautinės narkotikų apyvartos dalimi. Narkotikų kontrabandoje Lietuvos Respublikos piliečiai užima tam tikrą vaidmenį, vieni iš jų yra organizatoriai, o kiti tik kitų valstybių piliečių samdomi kurjeriai.

Jachtos ekipažą sudarė du asmenys, vienas jų – Lietuvos pilietis.<br>Policijos departamento nuotr.
Jachtos ekipažą sudarė du asmenys, vienas jų – Lietuvos pilietis.<br>Policijos departamento nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

Oct 18, 2010, 5:53 PM, atnaujinta Apr 2, 2018, 5:31 PM

Po ilgalaikio tyrimo su užsienio valstybių teisėsaugos netoli Saint Martino (Karibų jūros regionas) krantų buvo sulaikyta jachta, kurioje pareigūnai aptiko 380 kg kokaino. Jachtos ekipažą sudarė du asmenys, vienas jų – Lietuvos pilietis O. G. Kokaino paskirties vieta – Europa. Manomai nelegalus krovinys būtų iškrautas viename iš Pietų Europos šalių uostų.

Tai – ne pirmas LKPB ONT padalinių sėkmingo tarptautinio bendradarbiavimo atvejų šiais metais. Š. m. sausio mėnesį Klaipėdos uoste buvo sulaikytas konteineris, atplukdytas su legaliu šaldytos žuvies kroviniu iš Ekvadoro. Krovinio apžiūros metu LKPB pareigūnai aptiko rekordinį kiekį 400 kg aukščiausios kokybės kokaino. Bendradarbiaujant su užsienio kolegomis, vienoje iš Pietų Amerikos valstybių, sulaikyti už nelegalaus krovinio išsiuntimą atsakingi asmenys, kratos metu papildomai aptikta apie 20 kg kokaino.

Kokainas dažniausiai būna skirtas Vakarų Europos ir Rusijos rinkoms, kadangi kokainas išlieka ne pačiu populiariausiu, tačiau kaip ir visoje Europoje, pačiu brangiausiu narkotiku Lietuvoje.

Balandžio mėn. Latvijoje Rygos uoste iš Pietų Amerikos atplaukusiame krovinyje –medinėse lentose, aptikta 200 kg kokaino. Šis sulaikymas taipogi įvykdytas bendro tarptautinio tyrimo pasekoje, kuriame vienas iš pagrindinių vaidmenų teko LKPB ONT pareigūnams. Sulaikyti nelegalaus krovinio gavėjai, vyksta ikiteisminis tyrimas.

Paskutiniu metu stebimas nelegalios kokaino apyvartos padidėjimas, Lietuvos organizuotos nusikalstamos grupuotės užmezga vis naujus ryšius su šios medžiagos tiekėjais Pietų Amerikoje, kas automatiškai suteikia galimybes „geromis“ kainomis įsigyti šios narkotinės medžiagos. Atsižvelgiant į siuntų kainą dažnai būna keli užsakovai, kurie tam tikroje valstybėje privalo atsiimti savo „krovinį“. Pažymėtina, kad dažnai siuntų gavėjai netgi būna skirtingų šalių nusikalstamos grupuotės, kadangi kaip ir legalių krovinių vežėjams, kokaino siuntėjams yra pigiau vienu metu atgabenti didesnį kiekį narkotikų ir tam tikrose sandėliavimo vietose, kuriomis dažniausiai tampa Pietų Europos valstybės, paskirstyti kokainą užsakovams.

Šias metais po ilgalaikių tyrimų, kuriuose betarpiškai dalyvavo LKPB ONT padalinių pareigūnai, jau konfiskuota beveik vieną toną aukščiausios kokybės kokaino įvairiose pasaulio valstybėse, tame tarpe ir Lietuvoje. Šių siuntų užsakovai – Lietuvoje veikiančios organizuotos nusikalstamos grupuotės. Nusikalstamos grupuotėms padaryti šimtamilijoniniai nuostoliai, kas žlugdo nusikaltėlių finansinį pajėgumą ir savo ruožtu įtakoja pozicijų praradimą tarptautinėje nelegalioje narkotikų apyvartoje.

Su organizuotu nusikalstamumu kovojančios Lietuvos teisėsaugos institucijos vykdo sėkmingą bendradarbiavimą neteisėtos narkotikų apyvartos srityje su užsienio kolegomis, kas savo ruožtu suteikia papildomą įrankį teisėsaugos pareigūnams siekiant patraukti atsakomybėn su narkotikų kontrabanda susijusius asmenis.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.