„Šio proceso baigtis man buvo aiški nuo pat pradžių – iš nuogirdų sukurpta byla subyrėjo.
Kad taip bus, kalbėjau ir anksčiau, tačiau niekas neklausė – nutraukus vieną tyrimą vėl pradėta mane persekioti“, – kalbėjo 10 metų policijoje dirbusi V.Lotužienė.
Išteisintoji mano, kad kažkuo neįtiko buvusiems kolegoms, todėl nuspręsta ją pažeminti ir apjuodinti.
Tai, kas įvyko, V.Lotužienė vertina kaip akivaizdų susidorojimą: „Reikalausiu, kad gėdingo teismo proceso įkvėpėjai man atlygintų moralinę skriaudą.“
Įtartini giminystės saitai
Policijos tyrėjos V.Lotužienės veikla susidomėta įtarus, kad būtent ji kaišioja pagalius į ratus kolegoms – nutekina informaciją apie ikiteisminį tyrimą dėl galimo dopingo medžiagų laikymo ir platinimo vienoje maisto papildais prekiaujančioje parduotuvėje.
Toje parduotuvėje dažnai lankydavosi V.Lotužienės sūnėnas 21 metų Ernestas Gumuliauskas.
Apklaustas kaip liudytojas jis kaltu neprisipažino, teigė apie policijos patikrinimus nieko nežinojęs.
Jokių uždraustų preparatų parduotuvėje nerasta.
O į viešumą iškilusio dopingo skandalo Šilutės policijoje pradėtas tarnybinis patikrinimas vėliau buvo sustabdytas, bet V.Lotužienė vis tiek pasodinta į teisiamųjų suolą.
Grįždavo it musę kandę
Pirmą kartą tikrinti rajone veikiančią maisto papildų parduotuvę, kurioje neva būta ir dopingo preparatų, suplanuota pernai liepos 20-ąją.
Tačiau tikrintojai nieko nepešė – kai nuvykdavo į parduotuvę, ji neveikdavo.
Tyrėjai įtarė, kad vos sužinojusi apie numatomą patikrą V.Lotužienė puolė apie tai kuo greičiau pranešti savo giminaičiui – išvakarėse iš vyro telefono skambino sūnėnui E.Gumuliauskui ir įspėjo apie gresiančius nemalonumus.
Ikiteisminio tyrimo medžiagoje nurodoma, jog V.Lotužienė panašiai pasielgė net keturis kartus, todėl į parduotuvę nuvykdavę jos kolegos grįždavo it musę kandę – ji būdavo uždaryta.
Pradėtą tyrimą nutraukė
Bylos duomenimis, V.Lotužienė tarnybinę informaciją suinteresuotam asmeniui perduodavo įvairiai, pasinaudodavo ir vyro mobiliuoju telefonu.
V.Lotužienė darbavosi tame pačiame Šilutės rajono policijos komisariato skyriuje kaip kolegos, narplioję galimo dopingo medžiagų laikymo bylą.
Rugsėjo 20-ąją jie pastebėjo prie parduotuvės ant suoliuko sėdintį E.Gumuliauską.
Jis nekviestus svečius pakvietė į vidų.
Apžiūrėjus nedideles patalpas ir neradus jokių draudžiamų prekių surašytas patikros aktas.
Kaip V.Lotužienė sužinojo apie sūnėnui ir jo bičiuliui neva gresiantį pavojų, nepavyko išsiaiškinti.
Vidaus tyrimų grupės pareigūnams nesurinkus duomenų apie nelegalius dopingo preparatus tyrimas buvo nutrauktas.
Liepta patikrinti prekes
Kita buvusi Šilutės policijos tyrėja Romena N. pasakojo, jog iš skyriaus viršininkės Jurgitos Nausėdienės išgirdusi, kad teks vykti pas E.Gumuliauską, iškart pasakė, jog šį vaikiną pažįsta nuo mažens ir ten nenorėtų važiuoti.
Bet J.Nausėdienė į tokias pavaldinės kalbas nekreipė dėmesio.
Romena N. tvirtino niekam apie patikras neprasitarusi: „Man pasakė, kad pradėtas tyrimas dėl draudžiamų anabolinių steroidų laikymo.
Apie juos nieko nežinojau, ieškojau informacijos internete, domėjausi, kaip atrodo pakuotės.
Maisto papildų parduotuvėje viskas buvo tvarkinga – jokio dopingo ten neradome.
Surašiau patikros aktą, tuo viskas ir baigėsi.“
Teismo kirtis prokurorams
Baudžiamąją bylą dėl piktnaudžiavimo tarnyba išnagrinėjęs Klaipėdos apygardos teismas V.Lotužienę visiškai išteisino.
Konstatuota, kad nebuvo jokio pagrindo jai inkriminuoti nusikalstamos veiklos, – įtarimai grindžiami tik prielaidomis, o ne konkrečiais įrodymais.
Šilutės policijos komisariato vadovas Artūras Mikalauskas sakė, kad V.Lotužienė sausio pradžioje pasiprašė atleidžiama iš pareigų savo noru.
Dabar moteris darbuojasi rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriuje vadybininke – priimta laikinai dirbti su ilgalaikiais bedarbiais.