Prekyba poveikiu kaltinamo advokato G. Rusecko bylą nagrinės Panevėžio apygardos teismas

Prekyba poveikiu kaltinamo advokato Gintaro Rusecko bylą paskirta nagrinėti Panevėžio apygardos teismui, pranešė Lietuvos apeliacinis teismas.

Byla perduota Panevėžio teismui.<br>V.Balkūno nuotr.
Byla perduota Panevėžio teismui.<br>V.Balkūno nuotr.
Byla perduota Panevėžio teismui.<br>V.Balkūno nuotr.
Byla perduota Panevėžio teismui.<br>V.Balkūno nuotr.
Byla perduota Panevėžio teismui.<br>V.Balkūno nuotr.
Byla perduota Panevėžio teismui.<br>V.Balkūno nuotr.
Byla perduota Panevėžio teismui.<br>V.Balkūno nuotr.
Byla perduota Panevėžio teismui.<br>V.Balkūno nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Margiris Meilutis, BNS

Jul 31, 2020, 4:00 PM

„Siekiant pašalinti bet kokias abejones dėl bylą nagrinėsiančio teismo nepriklausomumo ir nešališkumo bei siekiant užtikrinti svarbius teisingumo interesus, byla perduota nagrinėti Panevėžio apygardos teismui,“ – pranešime cituojamas laikinai einantis teismo pirmininko pareigas teisėjas Vigintas Višinskis.

Bylos teismingumui nustatyti Generalinė prokuratūra ketvirtadienį ją perdavė Lietuvos apeliaciniam teismui.

Anot teismo, prokuratūra nurodė, kad byla turėtų priklausyti Vilniaus apygardos teismui, tačiau dėl tam tikrų aplinkybių ją tikslinga perduoti kitam apygardos teismui.

Ši baudžiamoji byla buvo atskirta iš didelės apimties ikiteisminio tyrimo, susijusio su aukšto rango teisėjų, advokatų ir kitų asmenų galimai padarytomis korupcinio pobūdžio nusikalstamomis veikomis.

Kitas iš šio tyrimo atskirtas bylas apeliacinis teismas taip pat perdavė nagrinėti kitiems apygardos teismams.

Advokatas G.Ruseckas yra kaltinamas, kad 2018 metais susitarė su kitu advokatu Drąsučiu Zagrecku, kad šis už 22 tūkst. eurų kyšį paveiks Lietuvos apeliacinio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėją.

Įtariama, kad G.Ruseckas tikėjosi, jog teisėjas pateisins advokato atstovaujamo ginamojo ir kito nuteistojo apeliacinius skundus bei panaikins Vilniaus apygardos teismo apkaltinamąjį nuosprendį.

2018-ųjų pavasarį priimtu Vilniaus apygardos teismo nuosprendžiu iš viso keturi asmenys buvo nuteisti dėl dokumentų klastojimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo ir turto iššvaistymo. Jiems skirtos baudos arba lygtinės laisvės atėmimo bausmės. Teismas iš vieno nuteistųjų taip pat konfiskavo beveik pusės milijono eurų vertės turto.

Nuteistieji šį nuosprendį apskundė Apeliaciniam teismui, bylą nagrinėjančiai kolegijai tuomet pradėjo vadovauti teisėjas Kęstutis Jucys. Tačiau K.Jucys pernai rugpjūtį pasitraukė iš teisėjo pareigų savo noru, byloje jį pakeitė teisėjas Aloyzas Kruopys.

Anksčiau skelbta, kad K.Juciui didelės apimties ikiteisminiame tyrime buvo suteiktas specialiojo liudytojo statusas.

Kitame bylos epizode, G.Ruseckas, manoma, susitarė su D.Zagrecku, kad šis už tūkstančio eurų kyšį paveiks Klaipėdos apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininką.

Ikiteisminiame tyrime nustatyta, kad už šiuos pinigus D.Zagreckas galėjo pažadėti paveikti pirmininką, kad jis apeliacinio skundo nagrinėjimui paskirtų norimą teisėją ir taip pažeistų nustatytą tvarką.

Teisėjų korupcijos byloje įtarimai pareikšti daugiau nei 50 asmenų, tarp jų – šešiems advokatams. Tiriama daugiau nei 110 nusikaltimų.

Per pusantrų metų nuo ikiteisminio tyrimo pradžios teismui buvo perduotos septynios bylos, jose šeši asmenys pripažinti kaltais, jiems skirtos įvairaus dydžio baudos, vienas asmuo nuo baudžiamosios atsakomybės atleistas pagal laidavimą. Trijų asmenų atžvilgiu teisminis nagrinėjimas dar tebevyksta.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.