Rokiškio gyventojas dėl ledo ritulio trenerio nužudymo nuteistas 12 metų kalėti

Teismas kaltu dėl Rokiškyje gyvenusio ledo ritulio trenerio Genadijaus Fitingovo nužudymo pripažino šio miesto gyventoją ir skyrė jam 12 metų nelaisvės.

Žudikas sulaukė bausmės.<br>lrytas.lt koliažas
Žudikas sulaukė bausmės.<br>lrytas.lt koliažas
Paieškos akimirkos.<br>Rokiškio sirena nuotr.
Paieškos akimirkos.<br>Rokiškio sirena nuotr.
Paieškos akimirkos.<br>Rokiškio sirena nuotr.
Paieškos akimirkos.<br>Rokiškio sirena nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Ingrida Steniulienė, BNS

Jun 23, 2021, 1:41 PM, atnaujinta Jun 23, 2021, 1:41 PM

Kaip pranešė Panevėžio apygardos teismas, trečiadienį 52-erių Rokiškio gyventojas Egidijus K. pripažintas kaltu dėl tyčinio nužudymo.

Teismo duomenimis, nusikaltimą Egidijus K. įvykdė 2020 metų balandžio 15 dieną bute Rokiškyje išgertuvių metu. Ant nužudytojo kūno tyrėjai suskaičiavo ne mažiau kaip 19 muštinių ir pjautinių sužalojimų.

Savo kaltės Egidijus K. nepripažino, tačiau teismas konstatavo, kad jo kaltę įrodo byloje surinkti duomenys.

„Nors kaltinamasis nepaaiškino nukentėjusiojo sužalojimo aplinkybių, tačiau byloje surinktų ir aptartų įrodymų analizė leidžia daryti išvadą, kad būtent kaltinamasis E. K. sudavė smūgius rankomis, kojomis ir pjaunančių savybių turinčiu daiktu, ir jo suduoti smūgiai sukėlė G. F. mirtį“, – pažymėjo bylą išnagrinėjusi teisėja Jolanta Raščiuvienė.

Teismo įsitikinimą dėl Egidijus K. kaltės sustiprino ir tai, jog kaltinamasis siekė paslėpti įvykdyto nusikaltimo pėdsakus. Po nužudymo jis sutvarkė butą (išvalė kraują, išmetė stiklo šukes, išvežė kruviną kilimą), paslėpė nukentėjusiojo kūną, išmetė jo telefoną.

Teismas pažymėjo ir tai, kad kaltinamasis ne iš karto nurodė pareigūnams, kur paslėpė nužudytojo kūną, o tai, teismo manymu, taip pat patvirtina jo siekį apsunkinti tyrimą ir išvengti baudžiamosios atsakomybės. Aukos kūnas buvo rastas miške Rokiškio rajone.

Skirdamas bausmę Egidijui K. teismas atsižvelgė į tai, kad nėra kaltinamojo atsakomybę lengvinančių aplinkybių, jo atsakomybę sunkina tai, kad nusikalto apsvaigęs nuo alkoholio.

Teismas pažymėjo, kad padarytas labai sunkus nusikaltimas, kurio pasekmės itin skaudžios ir nebepataisomos. Įvertinęs visas bausmės skyrimui reikšmingas aplinkybes, teismas sprendė, kad Egidijui K. turi būti skirta laisvės atėmimo bausmė, kurios trukmė didesnė nei vidurkis.

12 metų laisvės atėmimo bausmė, teismo įsitikinimu, yra proporcinga padarytam nusikaltimui, jo asmenybei ir leis pasiekti įstatymo numatytus tikslus.

Teismas tenkino nukentėjusiųjų civilinius ieškinius dėl turtinės ir neturtinės žalos atlyginimo. Nužudytojo artimiesiems iš viso priteista 108 tūkst. eurų neturtinės ir daugiau kaip 3 tūkst. eurų turtinės žalos.

Iki bus atlyginti civiliniai nukentėjusiųjų ieškiniai, teismas paliko galioti laikiną nuosavybės teisių apribojimą E. K. turtui ir pinigams.

Panevėžio apygardos teismo nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Spauskite mygtuką „VISI KOMENTARAI“ ir reikškite savo nuomonę.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2021 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.