Jurbarko prievartautojo byla atverčiama iš naujo, žiauriai sudaužyta jo auka traumas gydosi ir po pustrečių metų

Klaipėdos apygardos teismas penktadienį iš naujo atvers platų atgarsį sukėlusią baudžiamąją bylą, iškeltą Jurbarko politikų sūnui, rytų kovos menų turnyrų prizininkui Mantui Icikevičiui dėl 16-metės išprievartavimo ir itin žiauraus sumušimo.

 Jurbarko prievartautojo M.Icikevičiaus byla atverčiama iš naujo. <br> Lrytas.lt koliažas
 Jurbarko prievartautojo M.Icikevičiaus byla atverčiama iš naujo. <br> Lrytas.lt koliažas
 Jurbarko prievartautojo M.Icikevičiaus byla atverčiama iš naujo. 
 Jurbarko prievartautojo M.Icikevičiaus byla atverčiama iš naujo. 
 Jurbarko prievartautojo M.Icikevičiaus byla atverčiama iš naujo. <br> A.Pilaitienės nuotr. 
 Jurbarko prievartautojo M.Icikevičiaus byla atverčiama iš naujo. <br> A.Pilaitienės nuotr. 
 Jurbarko prievartautojo M.Icikevičiaus byla atverčiama iš naujo. <br> G.Šiupario asociatyvi nuotr.
 Jurbarko prievartautojo M.Icikevičiaus byla atverčiama iš naujo. <br> G.Šiupario asociatyvi nuotr.
 Jurbarko prievartautojo M.Icikevičiaus byla atverčiama iš naujo (nuotr. nukentėjusios merginos tėvas). <br> G.Bitvinsko nuotr.
 Jurbarko prievartautojo M.Icikevičiaus byla atverčiama iš naujo (nuotr. nukentėjusios merginos tėvas). <br> G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Lrytas.lt

Sep 16, 2021, 5:53 PM

Parodymus turėtų duoti nusikaltimo naktį Tauragės rajono kaimo turizmo sodyboje kartu su prievartautoju ir jo auka mokslo metų pabaigtuves šventę Jurbarko krašto moksleiviai. Dauguma liudytojų – brutalų smurtą patyrusios paauglės klasiokai, kurie pasigedę išėjo jos ieškoti ir rajono gulinčią sodybos teritorijoje kraujo klane.

Merginos advokatas Mindaugas Vasiliauskas naujienų portalui lrytas.lt sakė, jog per vieną posėdį visų liudytojų teismas galbūt nespės apklausti. Į priekį paskirtas ne vienas posėdis.

Dar nežinia, ar penktadienį bus apklaustas pats kaltinamasis – jis turi teisę parodymus duoti po kitų bylos dalyvių.

Iš viso planuojama apklausti apie 10 liudytojų – aukos klasiokus, sodybos savininkę, kitus žmones.

Moksleivės advokatas prašė nekviesti jos į posėdžius šioje proceso stadijoje – siekiant netrikdyti nukentėjusiosios, tai daryti netikslinga. Mergina parodymus davė pas ikiteisminio tyrimo teisėją.

Prisipažino tik prispirtas įrodymų

Ikiteisminio tyrimo metu iš pradžių M.Icikevičius neigė savo kaltę, tačiau prispirtas įkalčių, prisipažino, tai padarė ir teismuose.

Žemesnių instancijų Tauragės ir Klaipėdos apygardos teismai brutalumu Lietuvą pašiurpinusiam prievartautojui skyrė lygtinę laisvės atėmimo bausmę, tačiau Aukščiausiasis teismas atsižvelgė į skundus pateikusios merginos šeimos ir prokuratūros argumentus, gražinęs bylą svarstyti iš naujo į uostamiesčio teismą.

M.Icikevičius buvo pripažintas kaltu dėl dviejų lytinių nusikaltimų epizodų – įvykdyto seksualinio prievartavimo ir pasikėsinimo išžaginti.

Atnaujinto proceso stadijoje pasikeitė M.Icikevičiaus advokatas, kuris stebėjosi, kodėl byla gražinta gražina ne į žemiausią teismo instanciją, Tauragės teismą, o į apeliacinę instanciją. Kaltinamojo gynėjas sakė, jog bus siekiama teisingo sprendimo.

Pirmo proceso metu M.Icikevičius skundė nuosprendį dėl pasikėsinimo išžaginti epizodo, tačiau dabar tai daryti atsisakė.

Gydosi ir beveik po pustrečių metų

Liūdnai pasibaigusiame vakarėlyje dalyvavo vyresniųjų klasių moksleiviai iš skirtingų Jurbarko krašto mokyklų. Jis įvyko 2019 metų gegužės pabaigoje. 

Paauglės klasiokai ne tik rado ją žiauriai sudaužytą sodybos teritorijoje, bet ir matė prievartautoją skubiai nueinantį nuo tos vietos, kur ji buvo aptikta kraujo klane.

Mergina patyrė dvigubą žandikaulio lūžį. Daugelį mėnesių kentusi skausmą ir valgiusi pro šiaudelį, ji vėl negalėjo pilnai praverti burnos, skausmas kartojosi.

Pasak M.Vasiliausko, nukentėjusiajai iki šiol atliekams žandikaulio gydymo, odontologinės procedūros. Prievartautojas vieną dantį jai išmušė, o kitus dantis teko specialiai sutvirtinti.

Ilgametis Kauno klinikų profesorius, Veido ir žandikaulių chirurgijos klinikos vadovas Ričardas Kubilius tvirtino per savo karjerą kito tokio žiauraus sumušimo nematęs.

Moksleivei skirta ir psichologinė pagalba. Po žiauraus išpuolio ją ėmė kamuoti dusulys. Nustatyta, jog tai – streso pasekmė.

Mergina iki šiol jaučia nerimą, bijo viena išeiti iš namų. 

Gulėjo reanimacijoje

Dauguma vakarėlio dalyvių buvo iš tos pačios klasės, tačiau kai kurie atvažiavo ir iš kitų mokyklų.

Pavyzdžiui, žiauriai sumuštos moksleivės klasiokė atvyko su savo vaikinu, o pastarasis pasikvietė dar ir savo draugą.

Tas draugas ir buvo M.Icikevičius.

Šio vaikino nepažinojo nei būsima auka, nei jos klasiokai.

Portalo lrytas.lt žiniomis, M.Icikevičius vaikščiodamas sodybos teritorijoje ėmė priekabiauti prie merginos, o atstumtas įvykdė itin brutalų išpuolį. Smurto protrūkio metu ji sulaukė ir grasinimų.

Nuo smūgių moksleivė buvo praradusi sąmonę, o paskui buvo paguldyta į Kauno klinikų reanimaciją.

Prievartautojui tuo metu buvo 17 metų, o jo aukai – 16 metų.

Paauglę kraujo klane surado jos klasės draugai, kurie jos pasigedo ir sunerimę ėmė ieškoti po sodybos teritoriją. Vaizdai buvo šiurpūs – išvydę siaubingai sumuštos merginos veidą, ašarų negalėjo sulaikyti ir vakarėlyje dalyvavę vaikinai.

Siekia realios bausmės

Moksleivės šeimos ir prokurorų nuomone, bausmė M.Icikevičiui yra akivaizdžiai per švelni, tikslinga būtų skirti realų laisvės atėmimą. Nusikaltimas yra itin brutalus ir ciniškas, sukėlęs merginai sunkias dvasines ir fizines pasekmes.

Be to, prievartautojas prisipažino tik prispirtas įkalčių, ir tai neturi būti vertinama kaip lengvinanti aplinkybė. Visoje šalyje nuskambėjusį išpuolį jis įvykdė, būdamas neblaivus.

Tauragės teisėja Gražina Gudžiūnienė skyrė M.Icikevičiui 3 metų ir 4 mėnesių lygtinį laisvės atėmimą, o skundus išnagrinėjusi Klaipėdos apygardos teismo kolegija, vadovaujama Reginos Bertašienės, prievartautoją taip pat paliko laisvėje.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
Gyvai: A. Bilotaitė ir R. Požėla apie viešojo saugumo situaciją Lietuvoje