Teismui perduota buvusio Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriaus byla

Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Kauno apygardos teismui su kaltinamuoju aktu perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai pateikti buvusiam Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriui, kitiems septyniems fiziniams asmenims ir vienam juridiniam asmeniui. 

Teismui perduota buvusio Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriaus byla.<br>G.Bitvinsko asociatyvi nuotr.
Teismui perduota buvusio Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriaus byla.<br>G.Bitvinsko asociatyvi nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Sep 20, 2021, 11:29 AM, atnaujinta Sep 20, 2021, 12:25 PM

Kaip rašoma prokuratūros pranešime, buvusiam Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriui Ričardui Pudžiaveliui pateikti kaltinimai, kad šis, siekdamas turtinės naudos sau ir sutuoktinei, pasinaudodamas užimamomis aukštomis pareigomis ir dėl to turima įtaka, galimai priėmė didesnės negu 250 MGL vertės kyšį, iššvaistė didelės vertės svetimą turtą ir nusikalstamu būdu gautą turtą legalizavo.

Dalį nusikalstamų veikų, kaip įtariama, R.Pudžiavelis padarė veikdamas organizuotoje grupėje, vadovaudamas ir paskirstydamas konkrečias užduotis kitiems asmenims. R.Pudžiaveliui taip pat pareikšti kaltinimai susitarus ir paėmus kyšį iš dviejų Kauno statybos bendrovių direktorių. Buvęs savivaldybės administracijos direktorius savo kaltės nepripažįsta.

STT Kauno valdybos pareigūnų atlikto ikiteisminio tyrimo duomenimis, 2012–2013 metų laikotarpiu, kuomet buvo rengiamas namo projektas Kulautuvoje ir kruopščiai planuojama jo statyba, R.Pudžiavelis, atstovaudamas Kauno rajono savivaldybės administraciją kaip jos vadovas, su viena bendrove sudarė materialiojo turto nuomos ir šilumos tiekimo paslaugų sutartis. Šios sutartys sąlygojo bendrovės komercinės veiklos tęstinumą, apyvartos ir gaunamų pajamų stabilumą, sudarė bendrovei palankias sąlygas ir išimtinę padėtį veikti Kauno rajono savivaldybės ir jos biudžetinių įstaigų šilumos ūkyje.

Kaip įtariama, už tai bendrovė neatlygintinai pirkdama medžiagas ir paslaugas prisidėjo prie R.Pudžiavelio Kulautuvoje statomo gyvenamojo namo. Tyrimo eigoje buvo nustatyta, kad bendrovės lėšomis apmokant už R.Pudžiavelio ir jo sutuoktinės reikmėms pateiktas statybines medžiagas ir darbus bei organizavus jų pristatymą į statybvietę, bendromis organizuotos grupės narių pastangomis iššvaistytas didesnis nei 46 tūkst. eurų vertės bendrovės turtas.

2016 m. rudenį R.Pudžiavelis, siekdamas įteisinti Kulautuvoje pastatytą gyvenamąjį namą ir žinodamas, kad šio namo dalis statybinių medžiagų, darbų ir paslaugų yra gauta kaip kyšis, slėpė tikrąjį jo finansavimo šaltinį, buvimo vietą, faktines valstybės tarnautojo ir jo sutuoktinės nuosavybės teises į jį, šį turtą įregistravo kaip kito asmens nuosavybę bei tuoj po to sudarė pirkimo–pardavimo sandorį, taip turtą įteisindamas.

Bausmė už kyšininkavimą, jei jis įrodomas, yra laisvės atėmimas nuo dvejų iki aštuonerių metų.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.