Lietuvą sukrėtęs kruvinas meilės trikampis Žemaitijoje: rasti ženklai ant aukos kūno pažymėjo ir miestelį

Klaipėdos apygardos teisme atversta Lietuvoje, ko gero, dar negirdėta byla. 40-metė Rita E. pasmaugė geriausią draugę, kad galėtų tikėtis jos sutuoktinio meilės. Be to, ji kaltinama bandžiusi nužudyti savo vyrą.

 Tirtos įvairiausios nusikaltimo versijos, net ritualinio nužudymo galimybė, priklausymas sektai.<br> Lrytas.lt koliažas
 Tirtos įvairiausios nusikaltimo versijos, net ritualinio nužudymo galimybė, priklausymas sektai.<br> Lrytas.lt koliažas
Nužudytos moters kūnas daugiau kaip prieš metus buvo rastas šioje vietoje.<br> Archyvo nuotr.
Nužudytos moters kūnas daugiau kaip prieš metus buvo rastas šioje vietoje.<br> Archyvo nuotr.
Prieš teismą Klaipėdoje stojusi Rita pripažįsta nužudžiusi draugę, tačiau neigia pasikėsinusi į buvusio vyro gyvybę.<br>A.Pilaitienės nuotr.
Prieš teismą Klaipėdoje stojusi Rita pripažįsta nužudžiusi draugę, tačiau neigia pasikėsinusi į buvusio vyro gyvybę.<br>A.Pilaitienės nuotr.
Nužudytos moters kūnas daugiau kaip prieš metus buvo rastas šioje vietoje.<br>Lrytas.lt montažas
Nužudytos moters kūnas daugiau kaip prieš metus buvo rastas šioje vietoje.<br>Lrytas.lt montažas
Nužudytos moters kūnas daugiau kaip prieš metus buvo rastas šioje vietoje.<br>M.Patašiaus asociatyvi nuotr.
Nužudytos moters kūnas daugiau kaip prieš metus buvo rastas šioje vietoje.<br>M.Patašiaus asociatyvi nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Lrytas.lt

Oct 23, 2021, 5:27 PM

Klaipėdos apygardos teisme pradėta nagrinėti pernai vasarą Lietuvą sukrėtusios kraupios tragedijos Kvėdarnoje (Šilalės r.) baudžiamoji byla.

Į kaltinamųjų suolą sėdo 40 metų kvėdarniškė Rita E., dėl meilės be atsako iš keršto pasmaugusi trejais metais jaunesnę savo geriausią draugę.

Be motinos liko keturi nužudytosios vaikai, vyriausias iš jų dabar jau pilnametis.

Savo motinos ilgai nematys ir trys kaltinamosios vaikai – už žmogžudystę, palaikų išniekinimą ir pasikėsinimą nužudyti teisiamajai gresia laisvės atėmimo bausmė nuo aštuonerių iki dvidešimties metų arba įkalinimas iki gyvos galvos.

Baudžiamoji byla nagrinėjama už uždarų durų.

Ant kūno – svastikų ženklai

Nužudytos moters kūnas prie tilto per Aitros upę kelio Mažeikiai–Plungė–Tauragė 91-ajame kilometre rastas pernai rugpjūčio 11 dieną apie šeštą valandą ryto.

Pusiau nuogos moters kūną pastebėjo į žvejybą susiruošęs vyras.

Policija jau buvo gavusi pranešimą, kad vidurnaktį iš namų automobiliu „Toyota Corolla“ išvyko ir negrįžo 37 metų Kvėdarnos miestelio gyventoja. Jos telefonas buvo išjungtas, o namuose vieni likę nepilnamečiai vaikai. Smulkaus sudėjimo moteris vilkėjo pilku džemperiu ir šviesiomis kelnėmis.

Apžiūrėjus kūną neliko abejonių, kad tai ta pati daugiavaikė motina. Netoliese pakelėje stovėjo jos automobilis.

Ieškoti įtariamojo pasitelkta daugybė pareigūnų, kinologas su tarnybiniu šunimi, apklaustos kelios dešimtys aplink gyvenančių žmonių, netoliese įsikūrusių įmonių darbuotojai, peržiūrėti vaizdo kamerų įrašai, tačiau jokių žmogžudystės pėdsakų neaptikta.

Tirtos įvairiausios nusikaltimo versijos, net ritualinio nužudymo galimybė, priklausymas sektai.

Mat ekspertai ant moters kūno rado aštriu metalo gabalėliu išraižytų simbolių, kurie priminė svastikas. Tokių ženklų vėliau atsirado ir keliose Kvėdarnos gatvėse.

Bet galų gale paaiškėjo, kad tai – vyro atstumtos moters kerštas.

Įkalčiai – šiukšlių konteineryje

Nužudytos moters buvusį vyrą, dirbusį Norvegijoje, ir Ritą E. artimi ryšiai siejo dar prieš jam išvykstant į užsienį.

Jo aplankyti į Norvegiją nuvykdavo ir Rita E. Tuo metu jos vaikais pasirūpindavo draugė, net nenujausdama, kokiame aistrų sūkuryje ji atsidūrė ir kokia žiauri lemtis jos laukia.

Atėjo diena, kai keturių vaikų tėvas nusprendė baigti draugystę su buvusios žmonos drauge ir grįžti į buvusią šeimą.

Toks sprendimas pribloškė paliktą mylimąją ir visiškai sujaukė ne tik jausmus, bet ir aptemdė protą.

Įtarę, kad nusikaltimą padarė ir apie nužudymą pranešė pati Rita E., jos namuose pareigūnai atliko kratą. Šiukšlių konteineryje rasta apdegusių nužudytosios daiktų – automobilio rakteliai, banko, nuolaidų kortelių.

Moteris tikėjosi, kad visi šie daiktiniai įrodymai atsidurs sąvartyne, – nuo tragedijos jau buvo praėjusios kelios dienos.

Tačiau jai netoptelėjo mintis, jog šiukšlės nebuvo vežamos Tauragės policijos kriminalistų nurodymu, kad nedingtų įkalčiai.

Ant įtariamosios kūno teismo medicinos ekspertai aptiko poodinių kraujosruvų, kurios galėjo atsirasti nusikaltimo dieną, kai apgauta ir pasikalbėti apie neva vaikų tėvo meilužę išviliota moteris smaugiama bandė priešintis.

Ką pasakė nužudytoji, kad taip įsiutino jos buvusiam vyrui simpatiją jautusią draugę, kažin ar paaiškės.

Moteris buvo pasmaugta, o paskui automobiliu pervežta į kitą vietą ir nuridenta į Aitros upės pakrantę – tikriausiai žudikei atrodė, kad ten ne taip greitai ją pastebės.

Aptikus nužudytąją žudikė nenurimo, vis dar bandė suklaidinti tyrėjus: ne tik piešė svastikas gatvėse, bet ir sau siuntė neva grasinamąsias žinutes, guodė aukos buvusį vyrą ir našlaičiais likusius vaikus.

Padegė sutuoktinį

Tauragės policijos komisariato kriminalinės policijos pareigūnams aiškinantis šios tragedijos aplinkybes paaiškėjo, kad Rita E. žiauriai ir agresyviai elgėsi ne pirmą kartą.

2019 metų pavasarį ji bandė nužudyti tuometį savo sutuoktinį. Šeimos santykiai krypo skyrybų link. Neva pamaniusi, kad pusė užgyvento turto po skyrybų yra neblogai, bet galėtų būti ir dar geriau, ji sukūrė kraupų planą.

Vieną dieną pora važiavo automobiliu, vyras buvo šiek tiek išgėręs ir užmigo.

Kaltintojų teigimu, moteris nuo plento pasuko miško keliuku, sustojusi automobilį apipylė degiuoju skysčiu, tačiau vyras atsibudo ir išlipo iš mašinos.

Moteris esą nenurimo – smogė jam per galvą kažkokiu buku daiktu, galbūt akmeniu, ir padegė jį.

Jis trumpam prarado sąmonę, bet netrukus atitoko ir suvokęs, kas nutiko, apimtas ugnies nubėgo prie plento. Jį nuo mirties išgelbėjo pro šalį važiavę žmonės.

Vyras apdegė galvą ir viršutinę kūno dalį, bet žmonos neišdavė.

Tąkart įtarti tyčinio nusikaltimo nebuvo pagrindo – abu aiškino, kad tai buvo tik nelaimingas atsitikimas. Ir netrukus išsiskyrė.

Daugiau kaip metus už grotų praleidusi kvėdarniškė ikiteisminio tyrimo metu prisipažino nužudžiusi moterį, kurios vyro geidė, tačiau neigė, kad pasikėsino atimti buvusio sutuoktinio gyvybę.

Baudžiamojoje byloje nukentėjusiais pripažinti abu kaltinamosios trokšti ir mylėti vyrai – buvęs jos pačios sutuoktinis ir buvęs draugės vyras, keturi nužudytosios vaikai ir motina.

Vaikais rūpinasi jų tėvai. Abi šeimos gyveno tvarkingai, vyrai ir žmonos dirbo, jokių pašalpų neprašydavo, į Vaiko teisių apsaugos tarnybos akiratį šeimos nebuvo patekusios.

Moteriai pasiekti laimės nepavyko

Petras Remeika, Teisiamosios advokatas:

„Ginu kaltinamąją nuo ikiteisminio tyrimo pradžios.

Iš esmės ši byla nėra ypač sudėtinga. Galima sakyti, tai buvo paprasčiausias meilės trikampis: norėjo gyventi laimingai, pasiturimai, bet va kaip išėjo.

Ji draugavo su nužudytosios buvusiu vyru, kurį laiką svečiavosi Norvegijoje, sutarė, kad grįžę į Lietuvą gyvens kartu, įsigijo sodybą už 30 tūkst. eurų, dalį pinigų sumokėjo, likusius sutarė mokėti vėliau.

Bet vieną dieną tas vyras pasakė, kad vis dėlto grįžta pas buvusią žmoną. Mano ginamajai tai buvo kaip griaustinis iš giedro dangaus. Tuomet ji nutarė pašalinti kliūtį, o ta kliūtis – jos geriausia draugė.

Visą dieną rezgė planą, kaip tai padaryti. O kas labiausiai skaudina moteris?

Vyrų neištikimybė. Ji pasakė žinanti, kad draugės vyras buvo neištikimas, ir žino, kas ta moteris.

Paskambino, abi susitiko. Rita E. pasakė, kad telefone turi akivaizdžių įkalčių. Kai draugė palinko jų pažiūrėti, priėjusi iš už nugaros užmetė jai ant kaklo smaugvirvę. Tam buvo pasiėmusi skalbinių virvės.

Būtų auką ten ir palikusi, bet netoliese stovėjo draugės automobilis. Įkėlė kūną į mašiną ir nuvežusi prie Aitros upelio nuritino į pakalnę. Pasiėmė jos dokumentus.

Kai tyrėjai rado įkalčių, prisipažino, suprato, kad iš svetimos nelaimės savo laimės nesukursi, bet per vėlai.

Kaltinimus pasikėsinimu nužudyti savo buvusį vyrą ji neigia. Sako, kad tai buvo nelaimingas atsitikimas. Jų automobilyje buvo nesandarių degalų talpyklų. Degantis cigaretę įsiplieskė ugnis.

Kaltinamoji teigia, kad jei ne ji, vyras būtų žuvęs. Jis turėtų jai dėkoti už savo gyvybę.

Po įvykio ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas. Nusikaltimo įrodymų pritrūko. Net pats nukentėjusysis pripažįsta, kad tai buvo nelaimingas atsitikimas. Rita labai stipri ir drąsi, ji gali be baimės naktį vaikščioti kapinėse. Po tragedijos buvo tirta moters psichika, ji yra pakaltinama.“

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.