Aukščiausiasis Teismas atmetė už sargo nužudymą 18 metų kalėti nuteisto jaunuolio skundą

Aukščiausiasis Teismas padėjo tašką Trakų rajone nužudyto sargo Marijano Siniavskio byloje – 18 metų kalėti nuteisto jaunuolio advokato skundas atmestas.

Aukščiausiasis Teismas padėjo tašką Trakų rajone nužudyto sargo Marijano Siniavskio byloje – 18 metų kalėti nuteisto jaunuolio advokato skundas atmestas.<br>R.Jurgaičio asociatyvi nuotr.
Aukščiausiasis Teismas padėjo tašką Trakų rajone nužudyto sargo Marijano Siniavskio byloje – 18 metų kalėti nuteisto jaunuolio advokato skundas atmestas.<br>R.Jurgaičio asociatyvi nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

2021-11-15 13:27

Trijų teisėjų kolegijos praeitą savaitę priimta nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

Aukščiausiasis Teismas paskelbė, kad nors Tautvydas Pūtys sargo nežalojo, bet jis atvedė bendrininkus ir pavedė jiems atlikti smurtinius veiksmus, pats tiesiogiai buvo sargo nužudymo vietoje.

Pasak teismo, T.Pūtys sudarė išankstinį planą, sumanė pavogti degalus pašalinant sargą, veikė įvykio vietoje padedant nužudyti – užkalbino M.Siniavskį ir nukreipė jo dėmesį, buvo svarbūs bendrininkavimo veiksmai, „nes vien dėl jų buvo sudaryta galimybė kitiems bendrininkams nužudyti žmogų“.

Bylos duomenimis, T.Pūtys, Aurimas Jaroševičius ir nepilnametis jaunuolis 2018 metų sausio 7-ąją po vidurnakčio atvyko į statybvietę Trakų rajone.

T.Pūtys išviliojo sargą M.Siniavskį į lauką iš darbo vietos – vagonėlio – ir davė sutartinį ženklą kitam bendrui. Šis sudavė sargui kumščiais į veidą. Nukentėjusysis suklupo nuo suduotų smūgių, tada užpuolikas spyrė jam.

Pagal susitarimą prie smurtautojo prisijungė ir A.Jaruševičius – jis sargą sužalojo.

Nuo patirtų sužalojimų M.Siniavskis įvykio vietoje mirė. Žudikai įdėjo sargo kūną į automobilį ir nuvežė į Varėnos rajone esantį mišką, kur padegė mašiną ir išmetė nusikaltimo įrankiu tapusį peilį.

Išaiškėjus M.Siniavskio nužudymo aplinkybėms ir sulaikius įtariamuosius, išaiškintas ir kitas anksčiau įvykdytas nužudymas Alytuje.

57 metų neįgalų vyrą jaunuoliai pargriovė ant žemės, paskui žalojo peiliu. Teismo vertinimu, jie itin žiauriai iš chuliganiškų paskatų nužudė bejėgiškos būklės žmogų.

Teismo nuosprendžiu su bendrininkais sargą nužudęs T.Putys kalės 18 metų, A.Jaruševičius pripažintas dalyvavęs nužudant abu vyrus, kalės 20 metų.

Prokuratūra siekė, kad brutalius nužudymus įvykdę T.Putys ir A.Jaroševičius kalėtų iki gyvos galvos.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.