Šiaulių verslininkas inscenizavo prieš jį padarytus nusikaltimus, siekdamas gauti draudimo išmokas

Šiaulių apskrities policija teigia, kad 45 metų Šiaulių verslininkas, norėdamas gauti nemenką sumą iš draudimo bendrovės, nutarė pasinaudoti policija, klaidino pareigūnus, inscenizavo savo paties persekiojimą, organizavo savo paties nuomojamo automobilio tyčinį padegimą bei savo paties nesunkų sužalojimą.

Šiaulių verslininkas, norėdamas gauti nemenką sumą iš draudimo bendrovės, inscenizavo prieš jį nukreiptus nusikaltimus.<br>A.Vaitkevičiaus asociatyvi nuotr.
Šiaulių verslininkas, norėdamas gauti nemenką sumą iš draudimo bendrovės, inscenizavo prieš jį nukreiptus nusikaltimus.<br>A.Vaitkevičiaus asociatyvi nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jan 12, 2022, 12:11 PM, atnaujinta Jan 12, 2022, 12:23 PM

Šiuo metu jau baigta ir teismui nagrinėti perduota baudžiamoji byla, kurioje verslininkas ir du jo bendrininkai yra kaltinami nusikalstamų veikų padarymu – tyčiniu automobilio sunaikinimu visuotinai pavojingu būdu, verslininko nesunkaus sveikatos sutrikdymu ir pastarojo sukčiavimu, siekiant gauti draudimo išmokas.

2019 m. lapkričio pabaigoje į Šiaulių apskrities policiją kreipėsi Šiaulių verslininkas, kuris pareiškė, kad Kaune ir Klaipėdoje gyvenantys reketininkai, naudodami prievartą, iš jo reikalauja 40 tūkst. eurų. Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos kriminalistai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl savavaldžiavimo, naudojant psichinę ar fizinę prievartą.

Netrukus po kreipimosi, gruodį mėn., prieš verslininką buvo fiksuoti net du išpuoliai ir dėl to pradėti du nauji ikiteisminiai tyrimai.

Gruodžio pradžioje, naktį, buvo padegtas šiauliečio nuomojamas 20 tūkst. eurų vertės automobilis „Land Rover“, kurį prieš dieną iki padegimo jis apdraudė vienoje draudimo bendrovių „Kasko“ draudimu. Verslininkas iškart po įvykio dėl patirto streso atsidūrė ligoninėje.

Pareigūnus jis tikino, kad padegimas įvykdytas tų pačių Kauno ir Klaipėdos reketininkų. Tyrėjams įtariamojo nustatyti nepavyko – vaizdo stebėjimo kamerų įrašuose įtariamojo nebuvo galima aiškiai matyti.

Gruodžio pabaigoje, dienos metu, pasikėsinta į patį verslininką. Jis buvo užpultas grįžtantis į savo namus. Užpuolikas vyrui peiliu dūrė keletą kartų į koją, supjaustė jo ranką taip, kad buvo pažeistos pirštų sausgyslės ir nervai. Kurį laiką verslininkas buvo gydomas ligoninėje.

Nukentėjusysis jį sužalojusio asmens apibūdinti negalėjo, tik paaiškino, kad buvo užpultas iš nugaros. Pareigūnus verslininkas vėl bandė įtikinti, kad jį užpulti ir sužaloti galėjo tik Kauno ir Klaipėdos reketininkai.

Peržiūrėjus šalia įvykio vietos esančio vaizdo fiksavimo kameros įrašą, pareigūnams pavyko atkurti įvykio aplinkybes. Buvo matyti, kaip maždaug 200 metrų atstumu nuo verslininko gyvenamojo daugiabučio, atvažiuoja lengvasis automobilis. Po to sportiško sudėjimo tamsiai apsirengęs vyras su gobtuvu ant galvos eina tiesiai link verslininko gyvenamojo daugiabučio. Netrukus į namo kiemą įsuka verslininko automobilis, verslininkas įeina į namo laiptinę, o po kelių minučių iš namo kiemo išeina tas pats tamsiai apsirengęs vyras.

Verslininko pateikta versija apie galimą sekimą buvo patikrinta. Ji nepasitvirtino.

Pareigūnai išsiaiškino, kad verslininko automobilio padegimą ir jo užpuolimą organizavo ne kas kitas, o jis pats, padedamas kitų asmenų.

Kriminalistams pavyko surasti verslininko rašytą nusikalstamų veikų prieš save patį atlikimo scenarijų. Jame net buvo surašyta, kokius parodymus policijos įstaigoje turėtų duoti vykdytojas, jei jį sulaikytų policijos pareigūnai. Taip pat buvo tiksliai numatytos nusikaltimų darymo data, laikas, vieta ir reikalingos priemonės. Scenarijuje nurodytos kūno vietos, į kurias jam turėjo būti padaryti smūgiai peiliu.

Siekdamas sustiprinti savo, kaip „nukentėjusiojo“, poziciją, vyras apie įvykius pasakojo savo verslo partneriams ir kitiems pažįstamiems žmonėms. Tokiais veiksmais ir melagingais parodymais jis ne tik klaidino pareigūnus, bet ir įbaugino savo giminaičius bei draugus.

Šiaulietis verslininkas, kruopščiai organizuodamas minėtus nusikaltimus, turėjo tikslą sukčiavimo būdu iš draudimo bendrovės gauti solidžią draudimo išmoką, nes tuo metu jam labai reikėjo pinigų, kadangi priverstinai nurašomų lėšų iš visų jo banko sąskaitų suma siekė per 90 tūkst. eurų, verslininkas skendėjo skolose. Draudimo bendrovė už sudegusį automobilį „Land Rover“ į jo sąskaitą pervedė 17 tūkst. eurų. Be to, šiaulietis norėjo ikiteisminį tyrimą nukreipti klaidinga linkme, siekdamas teisėsaugos palankumo aiškinantis turtinius santykius su Klaipėdos verslininkais bei su jais susijusiais asmenimis.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.