Teismas kaltomis pripažino dvi pareigūnes, artimai bendravusias su nuteistaisiais

Teismas pripažino kaltomis pareigūnes, apie kurias Kalėjimų departamentas jau skelbė 2021 metų liepą, kai Kalėjimų departamento Kriminalinės žvalgybos valdyba atskleidė, kad pareigūnės galėjo leisti bausmę atliekantiems nuteistiesiems turėti draudžiamų daiktų ir naudotis neleistinomis teisėmis. Kriminalinės žvalgybos pareigūnai surinko įrodymų, kad Marijampolės pataisos namuose dirbusios pareigūnės palaikė neteisėtus ryšius su nuteistaisiais.

Kriminalinės žvalgybos pareigūnai surinko įrodymų, kad Marijampolės pataisos namuose dirbusios pareigūnės palaikė neteisėtus ryšius su nuteistaisiais.<br>V.Balkūno asociatyvi nuotr.
Kriminalinės žvalgybos pareigūnai surinko įrodymų, kad Marijampolės pataisos namuose dirbusios pareigūnės palaikė neteisėtus ryšius su nuteistaisiais.<br>V.Balkūno asociatyvi nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jan 13, 2022, 4:00 PM, atnaujinta Jan 13, 2022, 4:01 PM

Tuomet Kriminalinės žvalgybos valdybos pareigūnai atliko kratas šių pareigūnių namuose ir automobiliuose, kurių metu rasta mobiliojo ryšio telefonų, kitų techninių priemonių ir, kaip įtariama, draudžiamų medžiagų.

Įvertinęs Kalėjimų departamento Kriminalinės žvalgybos valdybos surinktus įrodymus Marijampolės apylinkės teismas konstatavo, kad Marijampolės pataisos namų Saugumo valdymo skyriaus specialistė piktnaudžiaudama savo teise palaikė netarnybinius santykius su nuteistuoju, žinodama, kad jis naudojasi draudžiamais daiktais, apmokėdavo jo mobiliojo ryšio sąskaitas, pati bendravo su juo telefonu. Be to, pareigūnė nuteistojo prašymu pervedinėjo pinigus kitų nuteistųjų artimiesiems. Teismas pripažino specialistę piktnaudžiavus, paskyrė 3500 eurų baudą bei uždraudė dirbti valstybės tarnyboje trejus metus.

Teismas nustatė piktnaudžiavus ir kitą pareigūnę. Saugumo valdymo skyriaus jaunesnioji specialistė irgi žinodama, kad nuteistasis naudojasi draudžiamais daiktais, neinformavo apie tai kitų pareigūnų, palaikė su juo netarnybinius santykius, bendravo telefonu, atskleisdavo nuteistajam tarnybinę informaciją apie įstaigoje rastus draudžiamus daiktus, taikomas priemones, kitus pareigūnus. Ši pareigūnė taip pat vykdė nuteistojo prašymus – siuntė siuntinius jo nurodytiems asmenims, nuteistajam perdavė drabužių, buvo įgijusi ir turėjo dopingo medžiagų – anabolinių steroidų. Teismas šiai moteriai skyrė 5000 eurų baudą ir draudimą dirbti valstybės tarnyboje trejus metus ne tik už piktnaudžiavimą, bet ir už dopingo medžiagų laikymą bei pornografinio turinio platinimą.

Abi pareigūnės pripažino savo kaltę, tačiau turėjo palikti tarnybą pataisos įstaigoje. Kalėjimų departamentas akcentuoja, kad bausmių vykdymo sistemos darbuotojams keliami aukšti elgesio standartai ir į kiekvieną piktnaudžiavimo arba atvejį dėl netinkamo pareigų atlikimo reaguojama principingai.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.