Kunigo R. Mikutavičiaus žudikas į laisvę anksčiau laiko kol kas neišeis

Lietuvos apeliacinis teismas atmetė laisvės atėmimu iki gyvos galvos nuteisto Vlado Belecko gynėjo skundą tenkinti Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos vadovo teikimą dėl Vladui Beleckui paskirtos laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmės pakeitimo į terminuoto laisvės atėmimo bausmę.

Kunigo R. Mikutavičiaus žudikas į laisvę anksčiau laiko kol kas neišeis.<br>D.Umbraso nuotr.
Kunigo R. Mikutavičiaus žudikas į laisvę anksčiau laiko kol kas neišeis.<br>D.Umbraso nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

2022-04-29 13:47, atnaujinta 2022-04-29 13:52

Kaip rašoma Lietuvos apeliacinio teismo pranešime, bylą nagrinėjusi teisėjų kolegija pažymėjo, kad nuteistajam paskirtos laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmės pakeitimas į terminuoto laisvės atėmimo bausmę yra išimtis, kuri turi būti taikoma tik nustačius, kad nuteistojo elgesys bausmės atlikimo metu (ar bent ilgesniąją jos dalį) buvo itin nepriekaištingas, reikšmingai besikeičiantis teigiama linkme, o ir kitos aplinkybės leidžia neabejoti, kad trumpesnis (šiuo atveju – terminuotas) bausmės atlikimo laikas leis pasiekti bausmės tikslus ir kartu nebus pažeistas teisingumo principas bei visuomenės interesai.

Lietuvos apeliacinio teismo vertinimu, nors pastaruoju metu nuteistasis Vladas Beleckas padarė pažangą mažindamas pakartotinio nusikalstamo elgesio riziką ir yra jį teigiamai charakterizuojančių aplinkybių, padaryta pažanga nėra pakankama ir nesudaro pagrindo manyti, kad nuteistasis nėra pavojingas ir nekelia grėsmės visuomenei bei kad jis laikysis įstatymų ir nenusikals.

Taip pat teisėjų kolegijai kilo pagrįstų abejonių, ar, Vladui Beleckui pakeitus laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmę terminuoto laisvės atėmimo bausme, bus pasiekti bausmei keliami tikslai.

Lietuvos apeliacinio teismo priimta nutartis įsigalioja jos priėmimo dieną ir yra neskundžiama.

Vladas Beliackas buvo nuteistas už kunigo Ričardo Mikutavičiaus nužudymoorganizavimą ir jo meno kolekcijos pagrobimą 2000 m. rudenį.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.