Žiauriu penkiolikmetės nužudymu Šiauliuose kaltinami jaunuoliai lieka suimti

Šiaulių apygardos teismas baudžiamojoje byloje, kurioje 2007-aisiais metais gimusi mergina bei 1999-aisiais ir 2004-aisiais gimę jaunuoliai E.B ir O.Ž. kaltinami itin žiauriu penkiolikmetės nužudymu bei 2001-aisiais metais gimęs jaunuolis – nusikaltimo ar nusikaltimą padariusio asmens slėpimu, paskelbė nutartis dėl kardomųjų priemonių taikymo kaltinamiesiems – abu vaikinai lieka suimti, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Nužudymas Šiauliuose.<br> G.Šiupario nuotr.
Nužudymas Šiauliuose.<br> G.Šiupario nuotr.
Nužudymas Šiauliuose.<br> G.Šiupario nuotr.
Nužudymas Šiauliuose.<br> G.Šiupario nuotr.
Nužudymas Šiauliuose.<br> G.Šiupario nuotr.
Nužudymas Šiauliuose.<br> G.Šiupario nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

2023-03-21 12:17

Valstybinį kaltinimą byloje palaikanti prokurorė teismo prašė dviem kaltinamiesiems vaikinams paskirtos kardomosios priemonės – suėmimą – terminą pratęsti 3 mėnesiams kiekvienam, nes, prokurorės įsitikinimu, nėra išnykę kardomosios priemonės paskyrimo sąlygos ir pagrindai. Patys kaltinamieji teismo prašė, kad ši griežčiausia kardomoji priemonė būtų sušvelninta. Vienas iš jų teigė, kad augina mažametį vaiką, be to, jam esą būtina prižiūrėti ir jo neįgalią motiną. Anot kaltinamųjų, geriausia, kad jiems butų paskirtos elektroninio stebėjimo priemonės – uždėtos apykojės.

Valstybinės kaltintojos prašymus išnagrinėjęs teismas pabrėžė, kad abu šiauliečiai yra kaltinami labai sunkiu tyčiniu nusikaltimu. Kaltinamasis E.B. anksčiau teistas, teistumas neišnykęs, nevedęs, nedirba, nesimoko, tai rodo, kad jo su Lietuvos Respublika nesieja nei ekonominiai nei socialiniai ryšiai, bei sudaro pagrindą manyti, kad jis gali bėgti, slėptis nuo teismo proceso.

Kaltinamasis O.Ž. nevedęs, nedirba, nesiregistruoja Užimtumo tarnyboje, nesimoko, tai rodo, kad jo su Lietuvos Respublika nesieja nei ekonominiai nei socialiniai ryšiai, bei sudaro pagrindą manyti, kad jis gali bėgti, slėptis nuo teismo proceso. Nors anksčiau neteistas, tačiau baustas administracine tvarka. Teismo įsitikinimu, svarbu tai, kad nusikalstamą veiką O.Ž. galbūt padarė veikdamas bendrininkų grupe, bei buvo pavartojęs narkotinių medžiagų.

Teismas padarė išvadą, kad dar nėra išnykęs numatytas suėmimo termino pratęsimo pagrindas. Įvertinusi visas esančias aplinkybes, bylą nagrinėjanti teisėjų kolegija padarė išvadą, kad pratęsus suėmimo terminą, kaltinamųjų E.B. ir O.Ž. teisės bus suvaržytos nepažeidžiant proporcingumo principo ir proceso teisių, rašoma pranešime.

Teismas kaltinamiesiems E.B. ir O.Ž. kardomosios priemonės – suėmimo – terminą baudžiamojoje byloje pratęsė trims mėnesiams kiekvienam. Kitiems kaltinamiesiems taikomos švelnesnės kardomosios priemonės.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.