Kelionė svetimais automobiliais namo baigėsi griovyje

Spalio 30 d. Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnai pareiškė įtarimus dėl automobilių vagysčių dviem Radviliškio rajono gyventojams, kurie be šeimininkų leidimo „pasiskolino“ svetimas transporto priemones ir jas sudaužė.

 Grovyje paliktas automobilis.<br> Šiaulių apskrities VPK nuotr.
 Grovyje paliktas automobilis.<br> Šiaulių apskrities VPK nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Šiaulių apskrities VPK

Nov 8, 2023, 10:21 AM

Spalio 28-osios naktį Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnams teko reaguoti net į du pranešimus apie pavogtus automobilius. Tai buvo neįprasta situacija, nes automobilių vagystės pastaruoju metu nedažnas reiškinys, o čia net dvi – per naktį.

Pirmiausia buvo sulaukta Sidabravo miestelio gyventojo pranešimo, kad iš jo kiemo dingo 2002 m. pagamintas „Peugeot 607“, kurį savininkas buvo palikęs neužrakintą ir su užvedimo rakteliais salone. Savininką buvo pasiekusi žinia, kad jo automobilis yra pastebėtas nuvažiavęs į griovį kelyje Sidabravo mstl.-Vabalių kaimas. Informacija pasitvirtino. Pareigūnai šalia pavogto automobilio rado gulintį apgadintą kelio ženklą.

Kaip vėliau paaiškėjo, pirmiau į įvykio vietą atvykusius medikus čia buvę du jaunuoliai patikino, kad jiems medikų pagalbos nereikia, ir, pamatę atvažiuojantį policijos automobilį, pasišalino link Vabalių kaimo.

Netrukus pareigūnus pasiekė pranešimas, kad iš Vabalių kaimo namo kiemo pavogtas čia stovėjęs automobilis „Renault Laguna“, kurio salone taip pat buvo palikti užvedimo rakteliai. Minėtas automobilis buvo rastas apie 8 val. kelyje Linkaičiai – Bebrujai. „Renault Laguna“ stovėjo atsitrenkusi į eglę ties posūkiu į mišką.

Ikiteisminius tyrimus dėl automobilių vagysčių pradėjusiems Radviliškio pareigūnams užčiuopti šių nusikalstamų veikų siūlo galą padėjo Radviliškio rajono gyventojai, kurie visą naktį praleido nerimaudami dėl dingusio 18-mečio sūnaus. Kai vaikinas namo parsirado, jie išgirdo apie naktį patirtus jo nuotykius ir su sūnumi atvyko į policiją.

Pasirodo, jaunuolis su 20-mečiu taip pat Radviliškio rajono gyventoju išvakarėse linksminosi Sidabrave vykusioje diskotekoje, o po jos neturėjo, kaip grįžti į namus. Buvo apsispręsta pasinaudoti vyresniojo jau išbandytu metodu. Žinodami, kad namų kiemuose galima rasti neužrakintų automobilių su salone paliktais užvedimo rakteliais, jie perėjo keletą kiemų ir surado „Peugeot 607“, su kuriuo patraukė link namų.

Prie vairo sėdo teisės vairuoti neįgijęs jaunuolis, tai automobilis greit atsidūrė griovyje. Kadangi netoliese buvo Vabalių kaimas, tai, patikrinę jo kiemus, irgi rado automobilį su jame paliktais užvedimo rakteliais. Esant blogoms meteorologinėms sąlygoms, suvaldyti „Renault Lagunos“ irgi nepavyko ir automobilis sustojo, atsitrenkęs į medį.

20-metis Radviliškio rajono gyventojas policijos pareigūnams gerai žinomas, nes savo gyvenimą sieja su vagystėmis ir už tai yra ne kartą teistas. Prieš pora metų jis išklausė teismo nuosprendį dėl analogiškos nusikalstamos veikos, kai su dviem draugeliais per naktį irgi pavogė du automobilius, prieš tai Karčemų kaime surengę tikrą pogromą. Jam trijulę įkvėpė alkoholis.

Degtinę užgeriant alumi, buvo pasiektas toks lygis, kad nutarta kilti į žygį senukų daužyti arba automobilių švarinti. Vyrukai sėdo ant dviračių ir, jais numynę keletą kilometrų, atsidūrė netoliese esančiame Karčemų kaime. Tikėdamiesi gero laimikio, jie įsisuko į vieno Ežero g. namo kiemą ir surengė čia tikrą pogromą – buvo išdaužti penkių automobilių stiklai. Ilgapirščiai pasisavino 5 eurus, navigacijos įrenginį, namų raktus, automobilio remonto įrankius. Kadangi laimikis netenkino, įpykusi trijulė užsuko dar ir į netoliese esantį sodo namelį. Jo langai nuo vaikinų smūgių išbyrėjo, vidus buvo smarkiai nuniokotas, daužant į sieną uogienes ir indelius su šaldytomis uogomis.

Po tokio siautėjimo nuotykių ieškotojai sumanė pasivažinėti automobiliu, kurio nė vienas neturėjo. Patikrinę keletą kiemų, viename jų aptiko neužrakintą automobilį „Audi 80“, kurio užvedimo spynelėje kyšojo užvedimo rakteliai. Prie vairo sėdo tuo metu dar tik 17-kos teisės vairuoti neturintis minėtas radviliškietis. Kadangi vairuotojas be patirties ir dar neblaivus, tai kelionė greit pasibaigė – Arimaičių kaime automobilis įklimpo.

Tada jis su draugeliu, palikę automobilyje miegantį „bendražygį“, grįžo į Karčemas ir analogišku būdu pasisavino kitą automobilį – „VW Sharan“. Šis namo kieme stovėjo irgi neužrakintas ir su užvedimo rakteliu spynelėje. Tiesiog – dovanėlė vagims. Juo jaunuoliai nuvažiavo pasiimti Arimaičių kaime vogtame automobilyje jų laukiančio draugo ir patraukė toliau į gastroles. Tačiau jos vėl nutrūko – automobilis užgeso. Nevaliodama jo užvesti, trijulė pėsčiomis grįžo į Karčemas, sėdo ant savo čia paslėptų dviračių ir parmynė į namus.

Kaimiškųjų vietovių gyventojai turėtų pasimokyti iš šių istorijų ir nepalikti savo kiemuose neužrakintų transporto priemonių su užvedimo rakteliais bei dokumentais jų salonuose. Ypač tai aktualu Radviliškio rajono gyventojams, nes čia jau keletas metų vagiami kiemuose palikti net elementariu žraktu neapsaugoti automobiliai. Labai klystama, manant, kad kaimuose saugu ir ilgapirščiai čia nepasirodo.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.