Teismas dar trims mėnesiams pratęsė suėmimą kaltinamajam mergaitės sužalojimu Raseiniuose

Šiaulių apygardos teismas pirmadienį dar trims mėnesiams pratęsė suėmimo terminą Vytautui Juškevičiui, teisiamam už galimą dvejų metų mergaitės sužalojimą Raseiniuose. Vyras už grotų laikomas jau daugiau nei metus.

Kalėjimas.<br>V.Balkūno asociatyvi nuotr.
Kalėjimas.<br>V.Balkūno asociatyvi nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Ingrida Steniulienė

Mar 25, 2024, 4:12 PM

„Teismas konstatavo, kad įstatyme numatytos suėmimo sąlygos ir pagrindai, kurie buvo nustatyti anksčiau, tęsiant kardomąją priemonę anksčiau, nėra išnykę, kaltinamajam taikoma kardomoji priemonė, teismo įsitikinimu, yra adekvati jo galbūt padarytos nusikalstamos veikos ir paties kaltinamojo pavojingumui, jo teisės suvaržytos nepažeidžiant įstatyme įtvirtinto proporcingumo principo. Toks kaltinamojo teisių suvaržymas pateisinamas viešuoju interesu“, – Eltai sakė teismo atstovas Vytautas Jončas.

Pasak jo, kaltinamasis ir jo gynėja teismui nepateikė jokių įrodymų bei nenurodė naujų aplinkybių, kurios leistų manyti, kad kaltinamojo dalyvavimas procese ir naujų nusikalstamų veikų užkardymas galėtų būti užtikrintas švelnesnėmis už suėmimą kardomosiomis priemonėmis.

Suėmimas pratęstas prokurorės prašymu.

Kaltinamasis ir jo gynėja prašė suėmimo nebetęsti.

Pasak V. Jončo, teismas taip pat atsižvelgė, kad kvalifikuotą sunkų sveikatos sutrikdymą, kuriuo yra kaltinamas V. Juškevičius, teismas priskiria labai sunkių nusikaltimų kategorijai, už jį įstatymas numato vienintelę bausmės rūšį – laisvės atėmimą nuo dvejų iki 12 metų, be galimybės atidėti paskirtos bausmės vykdymą.

ELTA primena, kad 2022 metų gruodžio 25-ąją dvejų metų mergaitė dėl sunkių kūno sužalojimų iš Raseinių ligoninės buvo atvežta į Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikas. Ji buvo be sąmonės, ištikta komos. Nustačius smurtavimą prieš ją, kitą dieną buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Teisme anksčiau liudijęs žinomas vaikų gydytojas, Kauno klinikų Vaikų klinikos vadovas Rimantas Kėvalas, kurio vadovaujamoje klinikoje ir buvo gelbėjama sužalotos mergaitės gyvybė, sakė, kad vaikas sunkius sužalojimus galėjo patirti tik dėl smurtinių veiksmų.

Bylos duomenimis, moteris su savo dukromis dvynukėmis buvo atvykusi pas kaltinamąjį į svečius. Įvykio rytą mergaitės mama buvo namuose, vonios kambaryje. Išgirdusi savo dukros riksmą ji iš karto atbėgo į kambarį, bet mergaitę jau rado sukniubusią ant grindų.

Kaltinamasis per ikiteisminį ir teisme neprisipažino smurtavęs prieš mergaitę.

Kaltinamajame akte nurodyta, kad vyras tyčia smūgiuodamas padarė mažametei pilvo traumą ir tokiu būdu sunkiai sutrikdė mažametės sveikatą. Nukentėjusioji prarado inkstą.

„Kaltinamasis viso tyrimo metu neprisipažino smurtavęs prieš mergaitę, o jo padėtį sunkinanti aplinkybė ta, kad dėl jo padarytos veikos atsirado sunkių padarinių ir kilo reali grėsmė mažametės gyvybei“, – paskelbė prokuratūra.

Pasak prokurorų, per tyrimą surinktų duomenų visuma, tarp kurių – specialistų išvados ir liudytojų parodymai, leidžia įtarti, kad labai sunkų nusikaltimą galėjo padaryti tik mergaitės mamos 22 metų draugas.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai.

Pasak tyrimą atlikusios Šiaulių apskrities policijos, kas išprovokavo tokią vyro agresiją, neaišku. Neatmetama, kad jos priežastimi galėjo būti mažametės apšlapintas čiužinys.

Ligonių kasos pareiškė 20 tūkst. 558 eurų civilinį ieškinį už sužaloto vaiko gydymą.

Už mažamečio ar bejėgiškos būklės sužalojimą, susargdinimą Baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimą nuo dvejų iki 12 metų.

Pasak prokuratūros, asmenys, pažįstantys kaltinamąjį, apibūdina jį kaip itin ūmaus būdo žmogų, greitai prarandantį savitvardą. Niekur nedirbantis, pradinį išsilavinimą turintis kaltinamasis anksčiau teistas nebuvo, tačiau pernai gruodį buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės dėl viešosios tvarkos pažeidimo kaltininkui ir nukentėjusiajam susitaikius. Jam buvo paskirta sumokėti įmoką į nukentėjusių nuo nusikalstamų veikų asmenų fondą.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.