Skelbia apie išskirtinio dydžio bylą: šešiolika kaltinamųjų, dauguma jų – ginkluoto tarptautinio nusikalstamo susivienijimo nariai

Teismui perduota išskirtinio dydžio ir sudėtingumo baudžiamoji byla, kurioje kaltinimai dalyvavus ginkluotame tarptautiniame nusikalstamame susivienijime, organizavus bei įvykdžius įvairius kitus nusikaltimus iš viso pareikšti 16 asmenų.

 Pareigūnai atliko virš 100 kratų, per kurias rado įkalčių.<br> Policijos nuotr.
 Pareigūnai atliko virš 100 kratų, per kurias rado įkalčių.<br> Policijos nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Generalinė prokuratūra, Lietuvos kriminalinės policijos biuras

May 16, 2024, 2:13 PM, atnaujinta May 16, 2024, 3:10 PM

Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorų ir Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnų atlikto didelės apimties ir labai sudėtingo tyrimo duomenimis, Lietuvoje identifikuotas ginkluotas nusikalstamas susivienijimas, žinomas „Džerkinių“ pavadinimu, buvo tapęs tarptautinio nusikalstamo tinklo, organizavusio bei vykdžiusio narkotinių ir psichotropinių medžiagų kontrabandą labai dideliais kiekiais Europoje ir už jos ribų, pagrindu.

Tarptautiniu mastu vykdyto tyrimo metu taip pat buvo nustatytos organizuotos nusikalstamos grupės, aktyviausi jų nariai bei kiti su organizuotu nusikalstamumu siejami asmenys ir kitose valstybėse: Čekijoje, Ispanijoje, Latvijoje, Slovakijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Libane.

Glaudžiai bendradarbiaujant su šių šalių, o taip pat su Prancūzijos, Norvegijos, Vengrijos, Jungtinių Amerikos Valstijų teisėsaugos pareigūnais bei tarptautinėmis agentūromis – Europolu ir Eurojustu, 2022 m. rudenį 11-oje valstybių vienu metu buvo atlikta didelio masto teisėsaugos operacija. Jos metu įvairiose šalyse buvo sulaikyti pagrindiniai šio tarptautinio nusikalstamo tinklo organizatoriai, lyderiai bei aktyviausi nariai, iš viso – 44 įtariamieji, atlikta virš 100 kratų.

Lietuvoje vykusios operacijos metu Lietuvos kriminalinės policijos biuro ir Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „ARAS“ pareigūnai atliko apie 40 kratų įtariamųjų gyvenamosiose ir pagalbinėse patalpose, automobiliuose, su nusikalstamomis veikomis susijusiose logistikos ir gamybos įmonėse.

Lietuvoje sulaikytiems asmenims buvo pareikšti įtarimai dėl dalyvavimo nusikalstamo susivienijimo veikloje, neteisėto disponavimo labai dideliais narkotinių ir psichotropinių medžiagų kiekiais, kontrabandos organizavimo ir vykdymo, neteisėto praturtėjimo už pinigines lėšas, gautas nusikalstamu būdu ir kitų nusikaltimų. Tarp teismui dabar perduotų asmenų 12-a yra kaltinami dalyvavimo nusikalstamo susivienijimo veikloje. Griežčiausia bausmė, galinti grėsti nusikalstamo susivienijimo nariui – laisvės atėmimas iki 20 metų arba laisvės atėmimas iki gyvos galvos.

Šio nusikalstamo susivienijimo keltą grėsmę ir 2014–2022 metais įvykdytų nusikaltimų sunkumą liudija baudžiamosios bylos duomenys apie beveik 13-a tonų narkotinių ir psichotropinių medžiagų, jų kontrabandą, neteisėtą disponavimą 8 šaunamaisiais ginklais, kelias dešimtis įtrauktų bendrininkų, kurie organizavo ir vykdė atskiras nusikalstamas veikas nebūdami šio nusikalstamo susivienijimo nariais, bei milijonines pajamas.

Teismui perduotos 188 tomus sudarančios baudžiamosios bylos duomenimis, šio nusikalstamo susivienijimo nariai laikėsi labai aiškios hierarchijos, buvo pasiskirstę pareigomis ir veikė kaip itin gerai organizuota kelių pakopų struktūra. Ypatingai didelis dėmesys jų veikloje buvo skirtas griežtai konspiracijai bei apsaugai nuo sekimo. Tarpusavio ryšį susivienijimo nariai palaikė moderniomis ir paprastai tik nusikalstamo pasaulio atstovų naudojamomis priemonėmis, kurios užtikrina šifruotą mobilų ryšį.

Generalinės prokuratūros bei Lietuvos kriminalinės policijos biuro vadovų vertinimu, vienų pavojingiausių pastarojo meto nusikaltėlių išaiškinimas ir neutralizavimas yra išskirtinis rezultatas, pasiektas tik ypatingai profesionaliai, principingai, atkakliai ir pasiaukojančiai dirbusių prokurorų bei policijos pareigūnų dėka.

Baudžiamuosius persekiojimus tarptautinio nusikalstamo tinklo narių atžvilgiu taip pat vykdo Čekija, Latvija, Slovakija, Vokietija, Lenkija, Prancūzija, Norvegija.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.