Miškų kirtimas ir vėl paženklintas skaudžiomis nelaimėmis darbe

Prieš kelias dienas įvykusi nelaimė Molėtų rajone priminė apie darbų saugos laikymosi svarbą. Per dar nepasibaigusius 2021 metus atliekant miškininkystės darbus jau žuvo 2 darbuotojai, 3 buvo sunkiai sužaloti. Per parėjusius 2020 metus kertant mišką taip pat žuvo 3 darbuotojai, 4 buvo sunkiai sužaloti, pranešė Valstybinė darbo inspekcija.

Miškų kirtimas ir vėl paženklintas skaudžiomis nelaimėmis darbe.<br>V.Balkūno asociatyvi nuotr.
Miškų kirtimas ir vėl paženklintas skaudžiomis nelaimėmis darbe.<br>V.Balkūno asociatyvi nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Dec 20, 2021, 3:44 PM, atnaujinta Dec 20, 2021, 3:49 PM

Kaip rašoma Darbo inspekcijos pranešime, gruodžio 16 d. Valstybinė darbo inspekcija (VDI) gavo dar vieną pranešimą, kad Molėtų r., atliekant miško kirtimo darbus, virstantis medis mirtinai sužalojo į pavojingą zoną patekusį vyrą.

„Toks kasmet besikartojantis panašių mirtinų nelaimingų atitikimų darbe skaičius miškininkystės veiklos sektoriuje ypač neramina, – sako Lietuvos Respublikos vyriausiasis valstybinis darbo inspektorius Jonas Gricius. – Deja, galima konstatuoti, kad asmenys miško kirtimo darbuose mirtinai traumuojami, kai nesilaikoma pačių elementariausių, atrodytų – visiems žinomų, reikalavimų, taikomų nuleidžiant įstrigusius medžius, nesilaikant saugaus atstumo tarp pjovėjų, asmenims patekus į nepažymėtas pavojingas zonas.

Darbų vadovai privalo kontroliuoti, kad pjovėjai ir pagalbiniai darbininkai laikytųsi saugos ir sveikatos reikalavimų. Norisi dar kartą priminti atliekantiesiems miško kirtimo darbus, kad: niekada, niekada, niekada kol įstrigęs medis nenuleistas, nebūtų patys ir neleistų kitiems būti įstrigusio medžio galimo kritimo zonoje; nepjautų to medžio, į kurį įstrigęs medis, taip pat negenėtų šakų, į kurias atsirėmęs įstrigęs medis; įstrigusio medžio nedaužtų kitu leidžiamu medžiu; nepjautų įstrigusio medžio kamblio, nepakirstų jo šaknų; neliptų į įstrigusį medį arba į tą, į kurį atsirėmęs įstrigęs medis“.

VDI primena, kad darbdavį atstovaujantis asmuo, organizuodamas darbus ir įvertinęs visus rizikos veiksnius, turi imtis visų priemonių saugai darbo vietose užtikrinti, kad miško kirtimo darbams vadovautų atitinkamai išmokyti darbų vadovai, kurie kontroliuotų darbų eigą ir pavaldžių darbuotojų veiksmus.

VDI, siekdama gerinti darbuotojų saugos ir sveikatos situaciją šalyje, yra parengusi metodines rekomendacijas įvairių sektorių darbams vykdyti. Jas galima rasti VDI interneto svetainėje www.vdi.lt. Taip pat VDI konsultuoja darbdavius bei darbuotojus darbuotojų saugos ir sveikatos klausimais bendruoju konsultacijų tel. 8 5 213 9772 arba tiesiogiai parašius žinutę VDI Facebook paskyroje.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.