Skaičiuoja, ar spės mokyklose įrengti pažadėtas hibridines klases

Dar vasaros pradžioje Vyriausybė iš savo rezervo skyrė lėšų hibridinėms klasėms įrengti. Savo ruožtu, kad kiekviena pradinukų klasė turėtų reikiamą įrangą, lėšomis prisidėjo ir uostamiesčio Savivaldybė, tačiau vis dar lieka neaišku, ar įranga iki rudens jau pasieks mokyklas.

Mokinai mokykloje. <br>R.Ančerevičiaus nuotr.
Mokinai mokykloje. <br>R.Ančerevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Vaiva Makarauskaitė, ve.lt

Aug 17, 2021, 10:34 AM

36 Klaipėdos mokyklose iš viso yra 309 pradinukų klasės, ir visose rudenį jau turėtų būti įrengtos hibridinės klasės. Tačiau pasiteiravus, ar rugsėjį pradinukai jau galės naudotis įranga, tikslaus atsakymo nėra.

„Negalėčiau atsakyti, tikrai informacijos nerinkome, nes labai daug mokyklų atostogauja, bet lėšos yra išdalintos mokykloms, kiekvienai pradinei klasei paskirta, turėtų viskas vykti puikiai“, – tikino Klaipėdos miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė.

Iš pradžių, pasak Klaipėdos miesto vicemero Arvydo Cesiulio, kiekvienai mokyklai, kurioje yra pradinės klasės, buvo numatyta skirti po 2 tūkst. eurų, tačiau norint įrengti hibridines klases yra reikalingas geras interneto ryšys, projektorius, sujungtas su kompiuterio garso sistema, mikrofonas, vaizdo kamera, nuotolinio mokymo platforma bei grafinė planšetė, tad Savivaldybės skiriama suma bus didesnė.

„Atlikome tyrimus su internetiniais laidais, galios galimybėmis, tuo, kas yra pačiose mokyklose, ir pamatėme, kad situacija yra labai nevienoda. Tad subrendo sprendimas neapsiriboti 2 tūkst. eurų, bet skirti pagal poreikį, ir mes numatėme skirti klasių įrangai 7 tūkst. eurų, atnaujinant visus tinklus ir perkant įrangą“, – sakė A. Cesiulis.

Hibridinėms klasėms įrengti iš viso miesto Savivaldybė nusprendė skirti beveik 2 mln. 200 tūkst. eurų.

Suma buvo išdalinta kiekvienai mokyklai, tad pati mokykla turi organizuoti viešuosius pirkimus.

„Tie pinigai gali būti panaudoti tik hibridinėms klasėms ir jokiu būdu ne jokiems kitiems dalykams. Direktoriai tą puikiai žino, jiems buvo griežtai pasakyta, kad nebūtų jokių interpretacijų. Mūsų pradinės klasės bus visiškai aprūpintos moderniausia šiuolaikine technologija, kuri užtikrins ugdymą tiek namuose, tiek klasėje esantiems vaikams“, – dėstė A. Cesiulis.

Pasiteiravus, ar ateityje planuojama hibridines klases įrengti ir vyresniems mokiniams, vicemeras tikino, jog tai būtų didžiulis finansinis įsipareigojimas, o pandemijos sąlygomis tokių pinigų tikrai nėra.

„Vakarų ekspresas“ dar vasaros pradžioje rašė apie tai, kad hibridinės klasės mokyklose, kuriose yra pradinės klasės, turėtų būti įrengtos iki rudens, tačiau kiek mokyklų šiuo metu jau pasiekė įranga – dar neaišku.

Pasak vicemero, kasmet prieš Rugsėjo 1-ąją vyksta visų ugdymo įstaigų vadovų pasitarimas su miesto valdžia, aptariamos kylančios problemos ir ar mokyklos yra pasiruošusios. Tad rugpjūčio pabaigoje vyksiančiame pasitarime ir turėtų paaiškėti, ar jau visos mokyklos įsirengė hibridines klases.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.