Mokyklos jau gali registruotis veikloms, skirtoms gerinti mokinių savijautą

Šią savaitę startuoja Geros savijautos programa – mokyklos jau gali registruotis veikloms, skirtoms gerinti mokinių savijautą, stiprinti bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, penktadienį pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Jurgita Šiugždinienė.<br>V.Skaraičio nuotr.
Jurgita Šiugždinienė.<br>V.Skaraičio nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Sep 17, 2021, 9:09 AM

„Programą parengėme atsižvelgdami į mokslinių tyrimų išvadas dėl nuotolinio mokymo pasekmių vaikų ir jaunimo fizinei ir psichikos sveikatai. Tikimės, kad programos veiklos padės mokiniams susigrąžinti ir motyvaciją mokytis, ir pasitikėjimą savimi, o ilgalaikėje perspektyvoje – ugdys į save ir kitus įsiklausyti gebančius, tvirtas vertybes turinčius žmones“, – pranešime teigė ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Mokyklos galės rinktis iš 250-ies įvairių programų savo mokiniams. Paslaugų teikėjai jau siūlo socialinių emocinių įgūdžių, psichologinio grupių konsultavimo, bendradarbiavimo bei darbo komandoje įgūdžių, relaksacijos ir streso valdymo technikų mokymo programas.

Programos skirtos visų klasių mokiniams ir atitinka tam tikro amžiaus vaikų ir paauglių raidos ypatumus.

Pavyzdžiui, „Žaidžiu jogą – streso įveikos programa per jogą vaikams“ pradinukus mokys emocijų savireguliacijos, „Savęs pažinimas socialiniame ir karjeros valdymo kontekste“ programa skirta gimnazistams, programa „365 dienos sveikatai“, orientuota į 5-8 kl. mokinius, vaikus supažindins su emocine higiena.

Kitų programų teikėjai savo užsiėmimuose į pagalbą pasitelks muzikos, šokio, kognityvinę bei elgesio, gamtos terapijas, kvėpavimo technikas.

Geros savijautos programa yra pasirenkamųjų paslaugų fondas, kuris buvo sukurtas iš atrinktų įvairių teikėjų siūlomų paslaugų. Programa veikia panašiu principu, kaip ir mokyklose naudojamas „Kultūros pasas“, kai iš nustatytus reikalavimus atitinkančių paslaugų teikėjų sąrašo mokyklos renkasi sau aktualias paslaugas.

Atrenkant Geros savijautos programų tiekėjus, jiems buvo keliami reikalavimai, kad programos turėtų teorinį arba praktiniais įrodymais paremtą pagrindimą, o jas įgyvendintų tik savo srities profesionalai, t. y. specialistai, turintys pedagogikos studijų krypties ar (ir) psichologijos studijų krypties bakalauro kvalifikacinį laipsnį, arba jam prilygintą išsilavinimą, arba 2 metų darbo su mokyklinio amžiaus vaikais patirtį.

Taip pat programoms keliami uždaviniai, kad jose numatytos veiklos ugdytų mokinių socialinius emocinius, bendradarbiavimo bei darbo komandoje įgūdžius, gilesnį savęs pažinimą bei gebėjimą reflektuoti, stiprintų psichologinį atsparumą, savivertę bei skatintų motyvaciją mokytis.

Geros savijautos programai įgyvendinti iš viso numatyta 5.1 mln. eurų. Šios lėšos mokykloms paskirstytos, atsižvelgiant į mokinių skaičių, mokiniui skaičiuojant 15 eurų metams. Lėšos pateks į mokyklų virtualias pinigines, kuriomis jos galės naudotis, užsakant geros savijautos programas.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.