Įteiktos svarbiausios mokytojų premijos

Minint Tarptautinę mokytojų dieną antradienį apdovanoti aštuoni Metų mokytojai, įteikta lituanistinio mokytojo premija užsienyje dirbančiam mokytojui ir apdovanojimas šių metų Meilės Lukšienės premijos laureatui.

 Įteiktos svarbiausios mokytojų premijos.<br> ELTA nuotr.
 Įteiktos svarbiausios mokytojų premijos.<br> ELTA nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Oct 5, 2021, 5:47 PM

Metų mokytojo premijos laureatais tapo Vilniaus Sofijos Kovalevskajos gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Andželika Aleksandravičiūtė, Kauno Aleksandro Kačanausko muzikos mokyklos estradinio dainavimo mokytoja ekspertė Danguolė Beinarytė, Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos keramikos mokytoja ekspertė Julija Ikamaitė, Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos profesijos mokytojas ekspertas Vitalijus Kabelis.

Taip pat – Vilniaus Gerosios Vilties progimnazijos pradinio ugdymo mokytoja ekspertė Aurelija Kunigėlienė, Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijos dailės mokytojas ekspertas Henrikas Mazūras, Šiaulių rajono Kuršėnų Stasio Anglickio progimnazijos vyr. biologijos mokytojas, chemijos mokytojas Nerijus Medeišis, Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos fizikos mokytojas metodininkas Andrius Storta.

Tarptautinę mokytojų dieną taip pat pagerbtas šių metų M. Lukšienės premijos laureatas Antanas Jonušas, istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytojas, dirbantis Vilniaus Valdorfo ir „Karalienės Mortos“ mokyklose, pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Minint Tarptautinę mokytojų dieną tradiciškai taip pat įteikiama lituanistinio mokytojo (dėstytojo) premija. Ji buvo paskirta Jurgitai Urbelienei, Airijos aukštesnio lygio kalbų agentūros lietuvių kalbos plėtros pareigūnei, lietuvių kalbos mokytojai.

Renginyje dalyvavusi premjerė Ingrida Šimonytė sveikindama mokytojus pažymėjo pašaukimo svarbą ir pedagogo profesijos reikšmę visuomenei ir valstybei.

„Kai pagalvoju, koks man būtų svarbiausias žodis kalbant apie mokytojus, jus ir jūsų darbą, – tai žmogaus pašaukimas. Mokytojo profesija yra garbinga kaip ir daugybė kitų profesijų, jai reikia kompetencijos, kvalifikacijos, reikia nuolat tobulėti. Tačiau ne mažiau svarbu jausti savyje balsą, kuris turbūt ir padaro jus metų mokytojais ir tais, kuriuos mato kiti, kuriais nori sekti“, – sakė I. Šimonytė.

„Jūsų kūrybiškumas, inovatyvumas, nuolatinis judėjimas ir gebėjimas uždegti kitus yra tai, už ką jums dėkoja ne tik jūsų mokyklų bendruomenės, bet ir tie, su kuriais dalijatės savo patirtimi. Kiekvienas iš jūsų turite savo profesijos paslapčių, esate profesijos didmeistriai ir kiekvienas savaip matuojate savo darbo rezultatus“, – mokytojus sveikino švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Metų mokytojo premija teikiama už ypatingus nuopelnus švietimui, ugdymui, už kūrybišką darbą ir patirties dalijimąsi su visa mokytojų bendruomene. Nuo 1998 metų šia premija apdovanota 120 Lietuvos mokytojų. Premija siekia 40 bazinių socialinių dydžių, tai yra 4,8 tūkst. eurų.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.