Paroda suburs visus, ieškančius naujų galimybių ir tuos, kurie tas galimybes siūlo

Ko Lietuvos valstybė, verslas ir žmonės išmoko per COVID – 19 sukeltą pandemiją? Ką turėtų žinoti tie, kurie savo ateitį sieja su darbu aptarnavimo srityje? Kaip mūsų visų gyvenimą ir darbą Lietuvoje paveiks karas Ukrainoje? Visa tai ir gerokai daugiau jau kovo 30-31 dienomis bus aptarta Užimtumo tarnybos renginiuose, kurie vyks Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ organizuojamos parodos „Karjera & Studijos 2022“ metu.

Ko Lietuvos valstybė, verslas ir žmonės išmoko per COVID – 19 sukeltą pandemiją?<br>Lrytas.lt koliažas
Ko Lietuvos valstybė, verslas ir žmonės išmoko per COVID – 19 sukeltą pandemiją?<br>Lrytas.lt koliažas
Rokas Galvonas.<br>Organizatorių nuotr.
Rokas Galvonas.<br>Organizatorių nuotr.
Liutauras Čeprackas.<br>Organizatorių nuotr.
Liutauras Čeprackas.<br>Organizatorių nuotr.
Indrė Leškuvienė.<br>Organizatorių nuotr.
Indrė Leškuvienė.<br>Organizatorių nuotr.
Gytis Darulis.<br>Organizatorių nuotr.
Gytis Darulis.<br>Organizatorių nuotr.
Eglė Radišauskienė.<br>Organizatorių nuotr.
Eglė Radišauskienė.<br>Organizatorių nuotr.
Eglė Ližaitytė.<br>Organizatorių nuotr.
Eglė Ližaitytė.<br>Organizatorių nuotr.
Akvilė Alauskaitė.<br>Organizatorių nuotr.
Akvilė Alauskaitė.<br>Organizatorių nuotr.
Daugiau nuotraukų (8)

„Litexpo“ inf.

Mar 24, 2022, 8:34 AM, atnaujinta Mar 25, 2022, 1:07 PM

Pasak LITEXPO parodų organizavimo skyriaus vadovės Jolantos Beniulienės, Užimtumo tarnyba parodoje „Karjera ir Studijos“ dalyvauja ne pirmą kartą, tačiau pirmą kartą šiai įstaigai tenka ypatingai reikšmingas vaidmuo.

„Visuomenė susiduria su pakitusia darbo rinka. Darbdavys ir darbuotojas pandemijos metu „pametė“ vienas kitą, rinkoje atsirado daug abejonių, nepasitikėjimo, nesaugumo. Visi šie jausmai daro įtaką darbo santykiams. Todėl Užimtumo tarnybai tenka labai atsakingas rinkos reguliatoriaus vaidmuo konsultuojant apie profesijos pasirinkimą, karjeros planavimą ar persikvalifikavimą.

Tai ypač svarbu tuose sektoriuose, kurie nukentėjo labiausiai. Svarbu paminėti, kad Užimtumo tarnyba konsultuoja ir savo šalyje darbo netekusius Lietuvoje apsistojusius ukrainiečius. Paroda „Karjera ir Studijos“ ir yra ta platforma, kuri suburs visus, ieškančius naujų galimybių ir tuos, kurie tas galimybes siūlo“.

Pasaulinės koronaviruso pandemijos metu Užimtumo tarnybai buvo patikėtos naujos ir labai svarbios funkcijos. Iki 2021 metų rugsėjo pabaigos Užimtumo tarnybos specialistai ne tik tarpininkavo įdarbinimo procesuose, bet ir administravo finansinę paramą, skirtą COVID-19 pandemijos pasekmėms suvaldyti. 2021 m. sausio – rugpjūčio mėnesiais daugiausia lėšų buvo skirta didmeninės ir mažmeninės prekybos, apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų teikimo veikla užsiimančioms įmonėms.

Darbdaviams už prastovose buvusius darbuotojus išmokėta 302,2 mln. eurų. Didžiausia suma buvo išmokėta sausio mėnesį – 72,7 mln. eurų.

Atsižvelgdami į šią statistiką, šiais metais LITEXPO organizuojamoje parodoje „Karjera & Studijos 2022“ Užimtumo tarnybos atstovai daugiausia dėmesio skirs būtent tam sektoriui, kuris labiausiai nukentėjo karantino metu. „Šiais metais nutarėme daugiau dėmesio skirti toms sritims, kurias pandemija palietė skaudžiausiai.

Tai – paslaugų sektorius: viešbučiai, restoranai ir kiti su aptarnavimo paslaugomis susiję verslai. Bet parodoje kalbėsimės ne apie sunkumus. Dalinsimės sukaupta patirtimi, išryškinsime sunkmečio pamokas, įvardinsime iššūkius, kurie laukia šių verslų ateityje“, – apie parodoje planuojamas diskusijas sakė Užimtumo tarnybos komunikacijos vadovas Liudas Dapkus.

Kovo 30 d. Užimtumo tarnyba pristatys dvi diskusijas. Pirmojoje diskusijoje, pavadintoje „Svetingumas pandemijos metu: iššūkiai ir sprendimai“, vienas geriausių Lietuvos virtuvės šefų, restoranų „Gastronomika“, „Meat“, „Ramen“ įkūrėjas Liutauras Čeprackas ir viešbučio „Ibis Vilnius Centre“ vadovė Indrė Leškuvienė pasidalins įžvalgomis apie pandemijos sukeltus sunkumus ir atvertas galimybes.

Diskusijoje „Kisk arba krisk: mokymosi reikšmė XXI a. darbo rinkoje“ „Spotiself“ strateginės plėtros vadovė Akvilė Alauskaitė bei restoranų tinklo „Roko virtuvė“ įkūrėjas ir virtuvės šefas Rokas Galvonas kalbės apie tinkamą profesinį orientavimą ir sėkmingą karjeros pasirinkimą.

Rokas atskleis šefo profesijos subtilybes: pasakos apie šefo darbo kasdienybę ir paaiškins, kuo šefo profesija yra įdomi ir patraukli. „Susitikimo metu kalbėsiu apie savo darbo ypatumus, papasakosiu, su kokiais iššūkiais susiduriame, kas mūsų darbe yra sunkiausia, o kas – smagiausia. Pasakysiu, kokioms asmenybėms rekomenduoju rinktis darbą restoranų ir renginių organizavimo versle, o kokioms geriau ieškoti kitokio darbo. Stengsiuosi atvirai papasakoti, kas iš tiesų dedasi už uždarų restorano durų. Patikėkite, mūsų virtuvė išties labai įdomi“, – sakė žinomas verslininkas.

Paklausus, ar kiekvienas, kuris mėgsta gaminti, gali tapti virtuvės šefu, R. Galvonas patikino, kad, norint tapti virtuvės šefu, verslininku ir vadovu, reikia pašaukimo. „Išmokti virėjo amato gali bet kas, tačiau, norint tapti virtuvės šefu, reikia turėti gyslelę. Gyslelę turi turėti ir geras verslininkas bei vadovas. Ir čia tik talento neužtenka. Supratus, kad jį turi, reikia daug mokytis, nuolat tobulėti ir augti, tačiau plačiau apie tai pakalbėsime diskusijos metu.“

Kovo 31 d. parodos lankytojai galės išgirsti dar vieną aktualią diskusiją „Grėsmė ir galimybė: pandemijos ekonomikos pamokos“. Užimtumo tarnybos direktorės pavaduotojas Gytis Darulis, Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovės Eglė Ližaitytė bei Eglė Radišauskienė pasakos apie valstybinio ir privataus sektorių patirtį naujai užkuriant darbo rinkos „variklį“.

L.Dapkaus teigimu, šiuose susitikimuose taip pat bus kalbama ir apie karo Ukrainoje bei drastiškai išaugusių karo pabėgėlių srautų įtaką Lietuvos darbo rinkai, ekonomikai ir visuomenės raidai. „Mokslas ir karjeros planavimas atvykstantiems ukrainiečiams šiuo metu labai aktualu. Darbdaviai ir mokymo įstaigos turi galimybę paruošti kvalifikuotus specialistus, kurių šiuo metu ypatingai trūksta mūsų šalies darbo rinkoje“, – sakė Užimtumo tarnybos komunikacijos vadovas.

Parodoje laukia ir dvi diskusijos, kurias ves naujienų portalo lrytas.lt žurnalistė Agnė Liubertaitė. Apie tai, kaip sukurti mokytojui sukurti ryšį su mokiniu ir kada „tiltai sugriūva“, kovo 30 d. žurnalistė kalbėsis su Vilniaus šv. Kristoforo progimnazijos technologijų mokytoja Ramune Guogyte, „Erudito“ licėjaus istorijos mokytoju Gražvydu Kaškeliu bei Jaunimo reikalų departamento projektų ir programų vadove Sandra Gaučiūte.

Tarp jaunimo populiarėja metų pertraukos („GapYear“) darymas, bet ar tikrai Lietuvos moksleiviai jau leidžia sau prabangą metus ieškoti savęs?

Į diskusiją apie tai kovo 31 d. A.Liubertaitė pakvietė žurnalo „Reitingai“ vyriausiąjį redaktorių Gintarą Sarafiną, karjeros konsultantę Daivą Šilienę, Vilniaus Balsių progimnazijos bei „Erudito“ licėjaus geografijos mokytoją Mantą Karanauską, socialinių mokslų daktarę, MRU instituto vadovę, koučingo specialistę Aistę Dromantaitę, rinkodaros specialistą, keliautoją Gytį Celencevičių bei savanorę Faustą Sragauskaitę.

Parodoje bus daug dėmesio skiriama ukrainiečių integracijai į Lietuvos darbo rinką, todėl kviečiami dalyvauti visi, kurie pasiruošę jiems padėti.

Kviečiame Ukrainos piliečius nemokamai apsilankyti LITEXPO organizuojamose parodose.

Patekti į parodas bus galima pateikus ID pažymėjimą arba leidimą gyventi Lietuvoje.

Tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda Karjera&Studijos 2022 vyks kovo 30-31 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.