Vilniuje ir kituose miestuose svarstoma atidaryti šeštadienines ukrainiečių mokyklas

Vilniuje, o vėliau ir kituose miestuose svarstoma atidaryti tarptautinės ukrainiečių mokyklos padalinius, kurie veiktų šeštadieniais.

Vilniuje ir kituose miestuose svarstoma atidaryti šeštadienines ukrainiečių mokyklas.<br>M.Patašiaus nuotr.
Vilniuje ir kituose miestuose svarstoma atidaryti šeštadienines ukrainiečių mokyklas.<br>M.Patašiaus nuotr.
Vilniuje ir kituose miestuose svarstoma atidaryti šeštadienines ukrainiečių mokyklas.<br>M.Patašiaus nuotr.
Vilniuje ir kituose miestuose svarstoma atidaryti šeštadienines ukrainiečių mokyklas.<br>M.Patašiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Apr 7, 2022, 12:42 PM, atnaujinta Apr 7, 2022, 12:55 PM

Kaip pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, apie tai ketvirtadienį susitikime su švietimo, mokslo ir sporto ministre Jurgita Šiugždiniene informavo Ukrainos ambasadorius Petro Bešta, pristatęs pastangas suteikti galimybę ukrainiečiams mokytis pagal savo šalies programas.

„Svarstoma atidaryti Vilniuje, o vėliau ir kituose miestuose, tarptautinės ukrainiečių mokyklos padalinius – šioje mokyklose mokymas vyktų šeštadieniais, mokiniai gautų ukrainietiškus sertifikatus. Vaikai ir toliau lankytų Lietuvos mokyklas“, – teigiama ministerijos pranešime.

Ambasadorius ministrę taip pat informavo, kad ieško galimybių popamokinėms ukrainiečių vaikų veikloms savivaldybėse – kad vaikai po pamokų susitiktų, bendrautų savo gimtąja kalba. Jis akcentavo ir moksleivių poreikį mokytis gyvai.

„Vaikams reikia suteikti visas galimybes mokytis gyvai, ypač turint omenyje, kad pastaruosius metus mokymąsi trikdė pandemija“, – sakė ambasadorius.

Savo ruožtu J. Šiugždinienė kviečia nuo karo bėgančius ukrainiečius kurtis ir mažesnėse savivaldybėse. Pasak ministerijos regionuose „dėl mažesnio atvykstančiųjų skaičiaus neretai yra gerokai lengviau rasti vietą savo vaikui darželyje ar įsidarbinti“.

„Tam pritarė ir Ukrainos ambasadorius Lietuvoje“, – teigiama pranešime.

Ministrė patikino, jog vasarą bus rengiama daugiau vaikų vasaros stovyklų, kuriose dalyvautų ir ukrainiečių vaikai. Taip pat planuojama finansuoti neformalias sekmadienines mokyklas, kuriose galėtų burtis ukrainiečiai. Šias mokyklas steigtų pačios bendruomenės.

Pristatydama Lietuvos žingsnius priimant ukrainiečių vaikus į šalies švietimo įstaigas, J. Šiugždinienė pabrėžė, kad vaikai priimami į visas įstaigas, kurios tik turi vietų. Pirmiausia jie susipažįsta su mokykla, moksleiviams taikomas individualus adaptacinis laikotarpis, priklausomai nuo jų emocinės būklės.

„Specialistai suteikia švietimo pagalbą. Vaikai gali mokytis klasėse kartu su bendraamžiais, taip pat jungtis prie nuotolinių pamokų Ukrainos mokyklose. Jei mokykla turi galimybę, ukrainiečiai savo gimtąja kalba gali mokytis Ukrainos istorijos, kalbos ir literatūros – tam skiriamos penkios pamokos per savaitę“, – sakė ministrė.

Susitikimo metu buvo sutarta stiprinti bendradarbiavimą plečiant ukrainiečių vaikų galimybes tiek integruotis į Lietuvos švietimo sistemą ir visuomenę, tiek išlaikyti gimtąją kultūrą. Ypač akcentuotas bendras darbas inicijuojant neformalių savaitgalinių mokyklų steigimą.

Lietuvos darželius ir mokyklas lanko daugiau kaip 8 tūkst. iš Ukrainos atvykusių vaikų, daugiausiai Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Švietimo įstaigos galėtų priimti beveik 40 tūkst. ikimokyklinukų ir moksleivių.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.