Netrukus prasidės priėmimas į trumpąsias studijas šalies kolegijose

Birželio 1 dieną prasidės šių metų priėmimas į trumpąsias studijas šalies kolegijose. Tokios studijos yra naujovė švietimo įstaigose, penktadienį pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Netrukus prasidės priėmimas į trumpąsias studijas šalies kolegijose.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Netrukus prasidės priėmimas į trumpąsias studijas šalies kolegijose.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Netrukus prasidės priėmimas į trumpąsias studijas šalies kolegijose.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Netrukus prasidės priėmimas į trumpąsias studijas šalies kolegijose.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

May 6, 2022, 12:35 PM

Jų absolventai per 1,5–2 metus galės įgyti rinkoje paklausiausias specialybes.

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė patvirtino šiųmetę konkursinę eilę stosiantiesiems į trumposios pakopos valstybės finansuojamas studijų vietas.

„Trumposios studijos yra alternatyvus kelias į aukštąjį mokslą. Jos leis stipriau susieti profesinį mokymą su aukštojo mokslo sektoriumi ir taps ypač patraukliomis profesinio mokymo įstaigų absolventams, nes jas užbaigus ir vėliau stojant į profesinio bakalauro programas, kolegijose nereikės studijuoti visus trejus metus. Didžioji dalis studijų dalykų, kurių buvo mokytasi trumposiose studijose, jau bus užskaityta“, – sako švietimo, mokslo ir sporto viceministras Gintautas Jakštas.

Anot jo, trumpųjų studijų absolventai galės iš karto užsiimti profesine veikla arba tęsti studijas profesinio bakalauro pakopoje.

Viceministro teigimu, šis kelias į aukštąjį mokslą taip pat aktualus asmenims, patiriantiems finansinių sunkumų, nes leidžia greičiau pradėti karjerą

Šiemet studentai priimami į informatikos inžinerijos bei programų sistemų studijų krypčių programas. Iš viso jose numatyta po 20 valstybės finansuojamų vietų.

Į trumpąsias studijas konkurso būdu priimami turintieji ne žemesnį kaip vidurinį išsilavinimą arba profesinę kvalifikaciją. Stojančiojo konkursinį balą sudaro atestato dalykų, kvalifikacijos egzamino, stojamojo testo ir kitų pasiekimų įvertinimai.

Trumpąsias studijas siūlo kolegijos, turinčios atitinkamos krypties įdirbį – jau vykdančios tų pačių studijų krypčių bakalauro studijas. Esant darbo rinkos poreikiui, trumpųjų studijų krypčių sąrašas galės būti pildomas ir taip padės greičiau įgyti specialybę paklausiems kitų krypčių specialistams, pranešė ministerija.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.