Jurbarko gimnazijoje dėl sergamumo įvedus nuotolinį mokymą – žvilgsnis į kitas mokyklas: stebi išaugusius skaičius

Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui fiksuojant didėjantį sergančiųjų skaičių, šiuo metu nuotoliu mokosi vienos Jurbarko gimnazijos mokiniai bei kelios pavienės progimnazijų klasės.

Klasė.<br>V.Skaraičio nuotr.
Klasė.<br>V.Skaraičio nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Dec 1, 2022, 1:55 PM

„1–4 gimnazijos klasės – visos dirba nuotoliniu būdu. Pasireiškė ūminių kvėpavimo ligų požymiai, karščiavimas, galvos skausmas, kosulys. Didelis sergamumas ir mokytojų, ir vaikų“, – BNS sakė Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos direktorė Vida Greičiūtė.

Anot jos, pirmadienį pavaduotoja suskaičiavo, jog pamokose nedalyvauja 51 proc., tai yra pusė iš 517 gimnazistų. Susirgo ir kone trečdalis iš 40 mokytojų.

Nuotolinės pamokos gimnazijoje rengiamos nuo antradienio. Tikimasi, jog pirmadienį gimnazistai sugrįš į suolus.

„Planuojame grįžti, tikimės, kad pasiseks dirbti normaliai. Mokytojų yra grįžusių iš nedarbingumo, pradėjo dirbti“, – sakė V. Greičiūtė.

Jos teigimu, gimnazistams buvo užduodamos savarankiško darbo užduotys, taip pat vedamos nuotolinės pamokos, tad ugdymo kokybei tai įtakos neturės.

Direktorės teigimu, teisės aktai numato, jog nesant klasėje trečdalio vaikų, ugdymas gali būti organizuojamas nuotoliniu būdu. Numatoma galimybė ir stabdyti ugdymo procesą.

„Stengėmės užkirsti galimybę užsikrėsti, dezinfekavom patalpas, suolus, kėdes“, – kalbėjo direktorė.

Nuotoliu mokosi pavienės klasės

Vilniaus Gabijos progimnazijos vadovas Andrius Kniška BNS teigė, jog šiuo metu mokykloje serga apie 7 proc., tai yra 95 vaikai. Nuotoliu mokosi viena pradinukų klasė, nes joje sergančiųjų skaičius viršijo trečdalį.

„Ūmi virusinė infekcija, nesmagi, su aukšta temperatūra, bet nematome kritinių momentų“, – apie lankomumą sakė A. Kniška.

Pradinukų klasė nuotoliu mokysis iki kitos savaitės trečiadienio. Tikimasi, kad situacija stabilizuosis.

„Pati tvarka numato nuo 7–14 dienų, savaitės turėtų užtekti“, – teigė vadovas.

Vilniaus E. Pliaterytės progimnazijoje nuotoliu taip pat mokosi vienos pradinukų klasės moksleiviai, kurioje susirgo 11 vaikų.

Mokykloje mokosi 1160 mokinių, jiems dėsto 80 mokytojų, iš jų šiuo metu serga trys.

Anot mokyklos vadovo Alfonso Petronio, šiuo metu klasėse serga po penkis, šešis vaikus.

„Stebime situaciją, nuotolinis nelabai gera priemonė, taikome, kai matome situaciją prastesnę“, – teigė A. Petronis.

Viena klasė nuotoliu šiuo metu mokosi ir Trakų rajono Lentvario pradinėje mokykloje.

Auga sergamumas

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) trečiadienį paskelbė, kad per pastarąsias dvi savaites Lietuvoje išaugo ir gripo, ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (ŪVKTI), ir COVID-19 ligos atvejų skaičiai.

„Bendras sergamumo šiomis ligomis rodiklis auga, tačiau situacija atidžiai vertinama ir kol kas nėra jokių rodiklių, kurie verstų sunerimti“, – skelbė NVSC.

Praėjusią savaitę didžiausias sergamumo minėtomis ligomis rodiklis buvo užfiksuotas Kauno apskrityje, mažiausias – Utenos apskrityje.

Kai kuriose savivaldybėse sergamumas perkopė 1500 atvejų 100 tūkst. gyventojų, tai Kazlų Rūdoje ir Jurbarko rajone. Čia buvo užfiksuoti didžiausi sergamumo gripu, ŪVKTI ir COVID-19 ligos rodikliai.

Kazlų Rūdos savivaldybėje sergamumo rodiklis siekė 1993 atvejus 100 tūkst. gyventojų, Jurbarko rajone – 1518,40 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Gripo ar COVID-19 ligos epidemiją savivaldybėje rekomenduojama skelbti, kai toje savivaldybėje suminis sergamumo rodiklis viršija 1500 atvejų 100 tūkst. gyventojų per savaitę.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.