Į geriausius pasaulio universitetus įstojusiems edukologams – nemokamų studijų galimybė

Į geriausius pasaulio universitetus įstojusiems edukologijos doktorantams suteikiama galimybė gauti studijas nemokamai, ketvirtadienį pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM).

Studentai.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Studentai.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jan 19, 2023, 9:07 AM

Šią edukologijos krypties doktorantūrai stiprinti skirtą priemonę inicijavusi ministerija teigia, kad programos dalyviams parama bus skiriama įsipareigojus po studijų baigimo sugrįžti dirbti į Lietuvą. Valstybė studijų užsienyje kainai padengti vienam asmeniui numato skirti iki 40 tūkst. eurų per metus.

Taip pat per metus asmeniui numatyta iki 11,5 tūkst. eurų pragyvenimo išlaidoms padengti.

Iš viso planuojama finansuoti 15 doktorantų studijas užsienyje. Valstybės finansavimas bus suteikiamas ketverių metų laikotarpiui.

Švietimo, mokslo ir sporto viceministras Gintautas Jakštas tvirtina, kad taip siekiama edukologijos mokslų proveržio, o tam reikia daugiau ir įvairesnės patirties turinčių edukologijos krypties mokslininkų.

„Dėl to kuriame jiems palankias sąlygas studijuoti geriausiuose pasaulio universitetuose, o vėliau grįžti į Lietuvos mokslo ir studijų institucijas, vykdyti mokslinius tyrimus ir prisidėti prie pedagogų rengimo. Doktorantai, baigę studijas lyderiaujančiose užsienio aukštosiose mokyklose, įsipareigos dirbti Lietuvai, tad valstybės parama jiems itin svarbi“, – sako G. Jakštas.

Norintieji pretenduoti į valstybės finansavimą studijoms turi būti įstoję arba pakviesti studijuoti edukologijos krypties doktorantūros programose užsienio valstybių aukštosiose mokyklose, patenkančiose tarp pirmųjų 200 aukštųjų mokyklų bent viename iš 3 pasaulinių reitingų: Times Higher Education World University Rankings, QS World University Rankings, Academic Ranking of World Universities.

Valstybės finansavimą gavęs studentas įsipareigotų per penkerių metų laikotarpį po studijų užsienyje baigimo ne trumpiau kaip trejus metus dirbti aukštojo mokslo kvalifikacijos reikalaujančiose darbo vietose Lietuvoje ar Lietuvos diplomatinėse atstovybėse, konsulinėse įstaigose, specialiosiose misijose arba tarptautinėse organizacijose, kurių narė yra Lietuva, arba Lietuvos mokslo ir studijų institucijose.

Šiai priemonei įgyvendinti Švietimo, mokslo ir sporto ministerija yra numačiusi 2,61 mln. eurų finansavimą iš Europos Sąjungos lėšų.

Kvietimai doktorantams pretenduoti į valstybės finansavimą bus paskelbti gegužę. Prašymų priėmimo, paramos skyrimo ir kitas konkurso sąlygas galima rasti Valstybinio studijų fondo interneto svetainėje.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.