ŠMSM: ugdymo turinio atnaujinimas turi tęstis, atlikta daug pasirengimo darbų

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) inicijuotame pasitarime dalyvavę mokyklų vadovų, mokytojų, mokinių atstovai sutarė dėl esminio principo – ugdymo turinio atnaujinimo negalima stabdyti, nurodoma pranešime žiniasklaidai.

ŠMSM: ugdymo turinio atnaujinimas turi tęstis, atlikta daug pasirengimo darbų.<br>T.Bauro nuotr.
ŠMSM: ugdymo turinio atnaujinimas turi tęstis, atlikta daug pasirengimo darbų.<br>T.Bauro nuotr.
ŠMSM: ugdymo turinio atnaujinimas turi tęstis, atlikta daug pasirengimo darbų.<br>T.Bauro nuotr.
ŠMSM: ugdymo turinio atnaujinimas turi tęstis, atlikta daug pasirengimo darbų.<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Jun 2, 2023, 1:16 PM, atnaujinta Jun 2, 2023, 4:08 PM

Pasak ŠMSM, susitikime buvo aptartas pasirengimas naujiems mokslo metams, daugiausia dėmesio skirta atnaujintam ugdymo turiniui ir ką dar reikia padaryti iki rugsėjo, ruošiantis nelyginėse klasėse dirbti pagal atnaujintas ugdymo programas.

„Aptarėme ir dar kartą fiksuojame, kad atnaujintos programos į mokyklas ateina nuo rugsėjo pirmosios“, – po susitikimo pažymėjo švietimo, mokslo ir sporto viceministras Ramūnas Skaudžius.

Pasitarime dalyvavęs švietimo skyriaus vedėjų asociacijos valdybos narys, Mažeikių švietimo skyriaus vedėjas, Apolinaras Stonkus pabrėžė, kad jau įdėta daug darbo ruošiantis dirbti pagal atnaujintas programas.

„Dabar svarbu pabaigti padaryti darbus, kad būtume tinkamai pasirengę“, – jam pritarė ir Prienų švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Rimvydas Zailskas.

Kaip sakė Utenos švietimo centro direktorė Vitalija Bujanauskienė, labai svarbu, kad bus ilgalaikiai planai skirtingiems mokomiesiems dalykams bei klasėms, pagal kuriuos galima dėliotis pasiekimus ir kompetencijas, – juos turint programos tapo lengviau suprantamos, praneša ŠMSM.

Kaip skelbiama pranešime, pasitarimo metu Nacionalinės švietimo agentūros atstovai pristatė artimiausius darbus, kurie padėtų mokykloms geriau pasirengti nuo rugsėjo dirbti pagal atnaujintas programas. Vienas iš aktualiausių klausimų – skaitmeninės mokymo priemonės ir vadovėliai.

ŠMSM šiais metais papildomai skiria 8,5 mln. eurų mokykloms įsigyti vadovėlių.

Leidyklos atnaujins 94 vadovėlius 1–12 klasėms. Taip pat bus parengti 52 nauji vadovėliai. Vadovėliai mokyklas pasieks palaipsniui, iki rugsėjo leidyklos numato išleisti apie 60 vadovėlių, pažymima pranešime žiniasklaidai.

Kadangi ugdymo turinys nėra visiškai naujas, o tik atnaujintas, pasak ministerijos, dalis temų liko tokios pačios, joms mokyti tinka ir anksčiau leisti vadovėliai.

„Ne visų senų vadovėlių reikia atsisakyti, nes atnaujinto turinio esmė – ne tai, ko mokome, o kaip mokome“, – pabrėžė Utenos švietimo centro direktorė V. Bujanauskienė.

Anot ministerijos, taip pat rengiamos skaitmeninės mokymo priemonės šalia jau dabar turimų daugiau kaip 100 priemonių. Formuojamas skaitmeninių užduočių bankas, kuriuo naudodamiesi mokytojai galės susikurti užduočių rinkinius, atliepiančius klasės, pamokos ar temos poreikius.

ŠMSM primena, kad nuo rugsėjo mokyklose bus pradėtas diegti atnaujintas ugdymo turinys: nelyginių klasių mokiniai mokysis pagal atnaujintas ugdymo programas, lyginėse klasėse bus tęsiamos ir užbaigiamos dabartinės programos. Pagal atnaujintas chemijos ir fizikos programas mokytis ir aštuntokai – to pageidavo šių dalykų mokytojų asociacijos.

2024–2025 mokslo metais visos klasės dirbs pagal atnaujintas programas.

Šiais mokslo metais pagal atnaujintas programas mokosi priešmokyklinukai ir lenkų gimtosios kalbos besimokantys III klasės gimnazistai.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.