G. Jakštas: ŠMSM ir aukštosios mokyklos bendradarbiauja atnaujinant studentų bendrabučius

Švietimo, mokslo ir sprto ministerija (ŠMSM) informuoja, kad bendradarbiaujant su valstybinėmis aukštosiomis mokyklomis siekia užtikrinti, kad studentai bendrabučiuose galėtų naudotis naudotis atnaujintomis jų erdvėmis. Studentų apgyvendinimo situacija domėjosi ir Vilniaus universiteto ir „Vilnius Tech“ bendrabučiuose lankęsis ministras Gintautas Jakštas.

Gintautas Jakštas,Švietimo, mokslo ir sporto ministras<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Gintautas Jakštas,Švietimo, mokslo ir sporto ministras<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Gintautas Jakštas,Švietimo, mokslo ir sporto ministras<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Gintautas Jakštas,Švietimo, mokslo ir sporto ministras<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Gintautas Jakštas,Švietimo, mokslo ir sporto ministras<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Gintautas Jakštas,Švietimo, mokslo ir sporto ministras<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

Sep 4, 2023, 10:00 AM

„Pernai pritrūkus vietų aukštųjų mokyklų bendrabučiuose kilo iššūkių dėl studentų apgyvendinimo, tačiau ministerija ir aukštosios mokyklos kartu suskubo ieškoti sprendimo būdų, kad situacija ateityje nepasikartotų. (...)“, – sako ministras.

Pasak G. Jakšto, ministerija ir aukštosios mokyklos siekia, jog studentams būtų prieinama kokybiška infrastruktūra ir jie galėtų patogiai naudotis bendrabučių paslaugomis.

„Aukštosios mokyklos turi ir tokių apgyvendinimo vietų, kurioms reikalingi atnaujinimo darbai, todėl dar ne visų jų sąlygos yra tokios, kokių norėtume. Ministerijos parengtomis priemonėmis sudarome galimybes atnaujinti aukštųjų mokyklų pastatus bei studentų bendrabučius ir taip užtikrinti geresnes studentų mokymosi ir gyvenimo sąlygas“, – pažymi G. Jakštas.

Ministerijos iniciatyva nuo 2022 m. startavo valstybinių aukštųjų mokyklų studentų bendrabučių atnaujinimo programa. Programai įgyvendinti valstybė iki 2025 m. skiria per 8,5 mln. eurų, atnaujinti planuojama mažiausiai 10 bendrabučių, rašoma pranešime. 2022–2023 m. bendrabučių atnaujinimui skirta beveik 2 mln. eurų. Programa jau pasinaudojo trys aukštosios mokyklos, pradėti penkių bendrabučių pastatų atnaujinimo darbai.

O nuo 2020 m. Viešųjų investicijų plėtros agentūra aukštųjų mokyklų infrastruktūros atnaujinimui bei plėtrai teikia paskolas. Paskolos lėšomis gali būti finansuojamas aukštųjų mokyklų pastatų, įskaitant bendrabučius, išorės ir vidaus atnaujinimas, naujų pastatų statyba, kiti su pastato atnaujinimu ar plėtra susiję rangos darbai. Šiuo metų yra sudaryta 10 sutarčių dėl aukštojo mokslo įstaigų modernizavimo, trys iš jų – dėl aukštųjų mokyklų studentų bendrabučių renovacijos.

Nurodoma, kad Vilniaus universitetas šiemet numatė apgyvendinti 1,5 tūkst. pirmakursių, iš viso universiteto bendrabučiuose gali gyventi 5,5 tūkst. studentų. Universiteto kancleris Raimundas Balčiūnaitis pabrėžia, kad apgyvendinimo universiteto bendrabučiuose kainos ir kokybės santykis yra tikrai geras.

„Siekdami studentams užtikrinti dar geresnes sąlygas, bendrabučių atnaujinimo darbų imamės kiekvienais metais. Tam vien šiais metais skirta apie 800 tūkst. eurų. Investuojame ne tik į gyvenimo sąlygų gerinimą, bet ir tvarumą – ant didžiosios dalies bendrabučių veikia saulės elektrinės“, – sako R. Balčiūnaitis.

Anot R. Balčiūnaičio, Vilniaus universiteto bendrabučiai ne tik remontuojami, tačiau galvojama ir apie naujų statybą.

„Saulėtekyje esančiame bendrabučių miestelyje planuojame statyti naują penkių bendrabučių kompleksą, kuris leis papildomai apgyvendinti daugiau nei 500 studentų. Naujieji bendrabučiai bus modernūs, energetiškai efektyvūs, juose studentai gyvens nebe po tris, bet po vieną ar po du“, – pažymi kancleris.

Be naujų beveik 300 kambarių bendrabučiuose studentų lauks ir modernios poilsio, mokymosi zonos, terasos ir kiti patogumai. Statybos leidimą šiam kompleksui tikimasi gauti iki kitų metų pabaigos.

„Vilnius Tech“ šiais mokslo metais savo bendrabučiuose numatė apgyvendinti 500 naujų studentų.

„Universitetas iš viso valdo penkis bendrabučius. Nuo 2016 m. esame atnaujinę apie 60 proc. apgyvendinimo vietų, bendrojo naudojimo erdvių. Šiuo metu baigiamas ruošti dar vienas bendrabučio remonto projektas“, – sako „Vilnius Tech“ kancleris Vaidotas Trinkūnas.

„Be to, kiekvienais metais investuojame į universiteto valdomų bendrabučių atnaujinimą. 2022–2023 m. bendrabučių remontui iš viso skirta apie 1 mln. eurų. Šiuo metu universitetas taip pat aktyviai vykdo mokslo ir studijų infrastruktūros atnaujinimo darbus“, – teigia V. Trinkūnas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.