Peticiją dėl mokyklų tinklo gavusi R. Morkūnaitė-Mikulėnienė: visų tikslas turėtų būti kokybiškas švietimas

Daliai mažųjų gimnazijų pateikus peticiją dėl reikalavimo turėti bent 21 mokinį III gimnazijos klasėje, švietimo, mokslo ir sporto ministrė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė neketina nuleisti numatytos vienuoliktokų skaičiaus kartelės. Pasak jos, dalyje šių mokyklų mokiniams nėra užtikrinamas visų privalomųjų dalykų pasirinkimas.

Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.<br>J.Elinsko (ELTA) nuotr.
Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.<br>J.Elinsko (ELTA) nuotr.
Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.<br>J.Elinsko (ELTA) nuotr.
Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.<br>J.Elinsko (ELTA) nuotr.
Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.<br>J.Elinsko (ELTA) nuotr.
Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.<br>J.Elinsko (ELTA) nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Martyna Pikelytė

Jul 10, 2024, 4:35 PM

„Pirmiausia visų bendras tikslas turėtų būti, kad moksleiviams būtų užtikrintas kokybiškas ugdymas. Įvairių situacijų yra, bet mažesnės gimnazijos sunkiai gali užtikrinti visą pasirenkamą meniu. Kai kurios mokyklos biologijos grupes formuoja tik nuo keliolikos vaikų, tai nėra priimtina“, – Eltai teigė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Pasak jos, šiuo metu neketinama vienuoliktokų kartelės nuleisti iki 12, kaip siūloma Tryškių miestelio bendruomenės inicijuotoje peticijoje. Tačiau, R. Morkūnaitė-Mikulėnienė tikina, kad kiekvieną atvejį reikia vertinti racionaliai.

„Nėra taip svarbu, kur moksleivis mokosi – jam turi būti suteiktos visos galimybės. Dėl šios iniciatyvos yra neišvengiamas dialogas. Galbūt yra diskusinis klausimas pasižiūrėti racionaliai“, – kalbėjo ministrė.

„Ministerija 2021 m. nustatė šiuos rodiklius ir iš pradžių buvo 31, dabar jau yra atsitraukimas iki 21. Jeigu mes kalbame apie 12, tai ateis laikas, kai reikės 11, tada jau vėl kils klausimas, ar tas vienas vaikas lemia ar nelemia“, – akcentavo ji.

Kaip skelbta anksčiau, šią peticiją pasirašė virš 5 tūkst. visos Lietuvos gyventojų.

Ministrė ragina savivaldybes apsvarstyti galimas opcijas, siekiant išsaugoti gimnazijos statusą. Kaip vieną jų ji įvardija ir kelių mokyklų susijungimo galimybę.

„Ir dabar mokyklos, tvarkydamos tinklą, gali išlaikyti gimnazijos statusą. (...) Opcijų yra, savivaldybių, turinčių iššūkių šioje srityje, prašau dar kartą pabandyti atkreipti dėmesį į tai ir rasti geriausią sprendimą“, – dėstė ji.

ELTA primena, kad Vyriausybė dar 2021 m. pritarė nuostatai, kad gimnazijose turi būti bent 21 vienuoliktokas.

Šio reikalavimo neįvykdžiusiose ugdymo įstaigose 11 klasės nebebūtų sudaromos.

Išlieka ir anksčiau galiojusi nuostata, kad nuo 2024 m. gimnazijose sudaromos ne mažiau kaip dvi III gimnazijos klasės, tačiau yra numatyta nemažai išimčių, kai mažiausias mokinių skaičius turi būti 21 arba net 12.

Visgi, ministerija numato išimtis tautinių mažumų mokykloms, mokyklų skyriams, jungtinėms gimnazijos ir gimnazijos, kurios yra vienintelės visoje savivaldybėje. Tarp jų – Neringai ir Birštonui.

Tuo metu pradiniame ir pagrindiniame ugdyme mažiausias leistinas moksleivių skaičius – 8.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.