Baigėsi mėnuo, per kurį Labanoro girioje nebuvo galima kirsti medžių

Mėnuo, per kurį buvo sustabdyti kirtimai Labanoro regioniniame parke, baigėsi. Kaip sakė aplinkos ministras Kęstutis Navickas, sprendimą, kada atnaujinti kirtimus, priima Valstybinių miškų urėdija (VMU), tačiau nebus taip, kad jau šiomis dienomis pamatysime traktorius.

Mėnuo, per kurį buvo sustabdyti kirtimai Labanoro regioniniame parke, baigėsi. <br>V.Ščiavinsko nuotr.
Mėnuo, per kurį buvo sustabdyti kirtimai Labanoro regioniniame parke, baigėsi. <br>V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Oct 20, 2018, 4:02 PM, atnaujinta Oct 20, 2018, 4:06 PM

„Moratoriumas pasibaigė, kaip įmonė susiplanuos tas veiklas, jas ir vykdys. Pati įmonė per savo kontrolės instrumentus jau padarė pakeitimus, kad kirstume atsargiau ir tie pakeitimai yra didesnis dėmesys biologinei įvairovei ir rekreaciniams poreikiams“, – sakė K. Navickas.

VMU komisija, atlikusi patikrinimą Labanoro girioje, nustatė, kad visos tikrintos biržės atitinka reikalavimus: visose kirtavietėse miškas atkurtas, biržių plotai neviršija leistinų ribų, laikytasi šliejimo reikalavimų. Dviejuose vienos biržės sklypuose nustatyta neatitikimų dėl medynų amžiaus, kai projekte nurodytas medynų amžius skyrėsi nuo realaus 2-3 metais.

Tiesa, buvo aptiktos kelios darbų organizavimo klaidos, kurias lėmė žmogiškasis faktorius.

ELTA primena, kad aplinkos ministras rugsėjo viduryje paskelbė, kad, kilus visuomenės susirūpinimui dėl kertamos Labanoro girios, šioje saugomoje teritorijoje esančiuose valstybiniuose miškuose vieną mėnesį nebus vykdomi jokie kirtimai.

Miškų kirtimų tema ypač paaštrėjo po to, kai rugpjūčio 8 dienos posėdyje Vyriausybė pritarė, kad miškų kirtimo norma turėtų būti didinama 6 proc.

Tačiau penktadienį aplinkos ministras patvirtino, kad ministerija rengia įstatymo pakeitimą, kuriuo II miškų grupėje (draustinių bei rekreaciniuose miškuose) būtų uždrausti vykdyti pagrindiniai miško kirtimai, išskyrus išskirtinio pavojaus atvejais reikalingus sanitarinius miško kirtimus.

Šiuos pakeitimus VMU taikys jau nuo šių metų lapkričio 1 dienos.

Taip pat siūloma III miškų grupėje (apsauginiuose miškuose) drausti plynuosius pagrindinius miško kirtimus, išskyrus kelis atvejus, būtinus miško atkūrimui. Šiose teritorijose taip pat siūloma, kad išimtiniais atvejais maksimalus pagrindinių plynųjų miško kirtimų biržių plotas turi būti ne didesnis kaip 3 ha.

Šie pakeitimai valstybiniuose miškuose būtų taikomi nuo kitų metų.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.