Siūlo, kad ūkininkams galėtų būti suteiktas bedarbio statusas

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitete pritarta Seimo narių Rimantės Šalaševičiūtės ir Algirdo Butkevičiaus Užimtumo įstatymo pakeitimo įstatymo projektui dėl bedarbio statuso suteikimo asmenims, vykdantiems individualią žemės ūkio veiklą.

Šiuo metu individualią žemės ūkio veiklą vykdantys darbingo amžiaus asmenys netekę darbo galimybės naudotis Užimtumo tarnybos paslaugomis iš esmės neturi.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Šiuo metu individualią žemės ūkio veiklą vykdantys darbingo amžiaus asmenys netekę darbo galimybės naudotis Užimtumo tarnybos paslaugomis iš esmės neturi.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

May 11, 2019, 1:41 PM, atnaujinta May 11, 2019, 1:43 PM

Pažymima, kad statusą siūloma suteikti tada, jei žemės ūkio valdos ar ūkio ekonominis dydis pagal valstybės įmonės Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro atliktus skaičiavimus už praėjusių metų mokestinį laikotarpį, nuo sausio 1 d. iki gruodžio 31 d., bus mažesnis už 4 ekonominio dydžio vienetus.

Šiuo metu individualią žemės ūkio veiklą vykdantys darbingo amžiaus asmenys, neatsižvelgiant į gaunamas pajamas ar dažniausiai dirbamą kitą darbą ir mokamas socialinio draudimo įmokas, netekę darbo, galimybės naudotis Užimtumo tarnybos paslaugomis iš esmės neturi.

Komiteto pirmininkės R. Šalaševičiūtės teigimu, šį klausimą buvo būtina spręsti, nes socialinio draudimo įmokas mokėjęs asmuo, netekęs darbo, lieka „nubaustas“, pavyzdžiui, už įregistruotą žemės ūkio valdą, iš kurios realiai pajamų gali ir nebūti, netekdamas galimybės dalyvauti aktyvios darbo rinkos politikos priemonėse ir taip greičiau integruotis į darbo rinką.

Todėl įstatymo pataisomis siūloma pakeisti bedarbio statuso suteikimo sąlygas individualią žemės ūkio veiklą vykdantiems asmenims, siekiant jų greitesnės integracijos į darbo rinką bei užtikrinant realią valstybės paramą netekus darbo.

Įstatymui įgyvendinti būtinos lėšos, todėl siūloma jo įsigaliojimo data – 2020 m. sausio 1 d.

Artimiausiu metu šis projektas bus svarstomas Seime.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.