Tręšiamųjų produktų rinką prižiūrės Valstybinė augalininkystės tarnyba

Vyriausybė pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos siūlymui visą tręšiamųjų produktų rinkos – tiek didmeninės, tiek mažmeninės – priežiūrą patikėti Valstybinei augalininkystės tarnybai.

Vyriausybė pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos siūlymui visą tręšiamųjų produktų rinkos – tiek didmeninės, tiek mažmeninės – priežiūrą patikėti Valstybinei augalininkystės tarnybai.<br>M.Patašiaus nuotr.
Vyriausybė pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos siūlymui visą tręšiamųjų produktų rinkos – tiek didmeninės, tiek mažmeninės – priežiūrą patikėti Valstybinei augalininkystės tarnybai.<br>M.Patašiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

May 15, 2019, 7:14 PM, atnaujinta May 15, 2019, 7:17 PM

Iki šiol vartotojams skirtų mažmeninėje rinkoje parduodamų fasuotų trąšų kokybę tikrino Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba, kuriai priskirta labai plataus pobūdžio ne maisto produktų patikra – nuo žaislų ir avalynės iki elektros prekių.

Valstybinė augalininkystės tarnyba įgyvendina valstybinę trąšų politiką ir turi visą reikiamą bazę – nuo pasienio kontrolės postų, regioninių skyrių iki produktų kokybės tyrimų laboratorijos. Todėl trąšų priežiūros srities konsolidavimas vienoje institucijoje ne tik padės taupyti biudžeto lėšas, bet ir užtikrins efektyvią visos tręšiamųjų produktų grandinės nuo pateikimo rinkai ir importo iki panaudojimo kontrolės.

Augalininkystės tarnyba turės užtikrinti importuojamų produktų kontrolę pagal š. m. sausio 11 d. priimto Tręšiamųjų produktų įstatymo nuostatas, kuriuo siekiama sudaryti prielaidas skaidriam ir sąžiningam tręšiamųjų produktų tiekimui ir importui.

Įstatymas reglamentuoja, kad į Lietuvos rinką gali patekti tik nustatytus kokybės reikalavimus atitinkantys tręšiamieji produktai.

Kadangi didelė dalis tręšiamųjų produktų įvežama iš trečiųjų šalių, saugiklio funkciją atliks identifikacinis sąrašas, kuriame bus nustatomi visi galimi tręšiamieji produktai, sudaromos prielaidos kokybiškų trąšų importui, stiprinama rinkos priežiūra, nustatomos ekonominių veiklos vykdytojų ir naudotojų prievolės.

Be to, numatytos atgrasančios baudos už šio įstatymo pažeidimus: jei rinkai bus tiekiamos nustatytų reikalavimų neatitinkančios trąšos arba po įgaliotų institucijų sprendimo jos nebus pašalintos iš rinkos, bauda sieks visų tuo metu rinkai neteisėtai pateiktų ar nepašalintų reikalavimų neatitinkančių tręšiamųjų produktų vertę.

Iki tol Lietuvoje nebuvo nacionalinio teisės akto, reglamentuojančio ne tik iš ES, bet ir iš kitų šalių įvežamus tręšiamuosius produktus, jų kokybės užtikrinimą ir naudojimą.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.