Ūkininkams – mokesčių už elektrą lengvatos

Ūkininkai gali naudotis jiems Elektros energetikos įstatyme numatyta lengvata galios dedamajai ar buitiniams klientams numatytais elektros tarifais, jei pateikia pažymą apie pajamas už praėjusius metus, ūkio ir žemės ūkio valdos registravimo pažymas, pranešė ESO.

Ūkininkai gali naudotis jiems Elektros energetikos įstatyme numatyta lengvata galios dedamajai ar buitiniams klientams numatytais elektros tarifais, jei pateikia pažymą apie pajamas už praėjusius metus, ūkio ir žemės ūkio valdos registravimo pažymas, pranešė ESO.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Ūkininkai gali naudotis jiems Elektros energetikos įstatyme numatyta lengvata galios dedamajai ar buitiniams klientams numatytais elektros tarifais, jei pateikia pažymą apie pajamas už praėjusius metus, ūkio ir žemės ūkio valdos registravimo pažymas, pranešė ESO.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Dec 16, 2019, 6:12 PM, atnaujinta Dec 16, 2019, 6:15 PM

Pateikę šiuos dokumentus, ūkininkai gali rinktis mokėti už galios dedamąją tik tris mėnesius ir už elektrą atsiskaityti pagal buitiniams klientams taikomas elektros kainas.

Kasmet ESO sulaukia vidutiniškai apie 4 tūkst. ūkininkų prašymų gauti lengvatas. Norėdami tuo pasinaudoti, ūkininkai privalo pateikti 3 dokumentus, kuriuos turi gauti iš įvairių institucijų administruojamų duomenų bazių.

Kadangi didžioji dalis būtinų dokumentų pasiekiami automatizavus procesus, ESO inicijavo dokumentų pateikimo tvarkos pakeitimą, kad ūkininkams nebereikėtų gaišti laiko užsakant dokumentus, vėliau juos pristatant ESO.

Kaip teigiama pranešime, pagal ESO ir „Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro“ pasirašytą bendradarbiavimo sutartį, ESO turės galimybę duomenų bazėse patikrinti, ar ūkininkai atitinka įstatyme nustatytus reikalavimus – ar ūkis registruotas Ūkininkų ūkių registre, o žemės ūkio valda – Žemės ūkio ir kaimo verslo registre) ir galės matyti koks yra apskaičiuotas EDV (ekonominio dydžio vienetas).

Ūkininkui beliks pateikti tik 1 dokumentą – pažymą apie žemės ūkio veiklos pajamas, kurioje nurodoma suma ir žemės ūkio veiklos pajamų dalis procentais už praėjusius metus.

Kitais dokumentais pasirūpins ESO, gaudamas juos iš duomenų bazių.

Ūkininkams (ESO svetainėje ar savitarnoje) pateikus dokumentą, kad jo pajamos iš žemės ūkio veiklos sudaro daugiau nei 50 proc. ESO ūkininkams taikys buitinių klientų tarifus ar galios dedamosios lengvatą.

Ūkininkai pažymą už praėjusių metų pajamas turėtų pateikti pasibaigus kalendoriniams metams iki kovo 31 d.

Tačiau ūkininkai turėtų atidžiai paskaičiuoti, ar pasinaudoti teikiama lengvata, nes galutinė kaina priklauso nuo turimos leistinosios naudoti galios ir per metus suvartojamo elektros energijos kiekio.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.